28.9.2019 AutoAgentit Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (19)  Rangaistukset (0)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


        EK2 >> Yleiskilpailun tulokset
AutoAgentit Ralli
28.9.2019
EK 1, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Yellow Racing Team
Tammijärvi
 
Luokka 3, HR 4wd / kaikki vm., Lähti:2
EK1, 10.5km, nopein: 98.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen6:23,5
223Harri Pulkkinen6:53,229,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen6:23,5
223Harri Pulkkinen6:53,2 29,7

 
Luokka 4, Naiset 2wd / 4wd cc vapaa, Lähti:1
EK1, 10.5km, nopein: 71km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola8:52,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola8:52,4

 
Luokka 5, Classic / Historic 60-90 vm. alle 1350 cc / 1, 2, 4, N,A, Lähti:4
EK1, 10.5km, nopein: 93.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta6:44,0
227Juho Silvennoinen6:48,84,8
328Tatu Savela7:18,034,0
425Solatie Janne7:37,553,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta6:44,0
227Juho Silvennoinen6:48,8 4,8
328Tatu Savela7:18,0 34,0
425Solatie Janne7:37,5 53,5

 
Luokka 6, Classic / Historic 60-90 vm. yli 1350 cc / 1, 2, 4, N, A, Lähti:7
EK1, 10.5km, nopein: 97km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
135Jukka Koskinen6:29,7
236Tomi Vanhatalo6:31,82,1
329Esa Sarkimo6:55,125,4
434Vilppu Linjama7:00,430,7
532Pekka Särkipuro7:10,240,5
630Janne Karppinen7:15,145,4
731Rami Tauriainen7:21,952,2
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
135Jukka Koskinen6:29,7
236Tomi Vanhatalo6:31,8 2,1
329Esa Sarkimo6:55,1 25,4
434Vilppu Linjama7:00,4 30,7
532Pekka Särkipuro7:10,2 40,5
630Janne Karppinen7:15,1 45,4
731Rami Tauriainen7:21,9 52,2

 
Luokka 7, Seniorit 2wd cc vapaa, Lähti:11
EK1, 10.5km, nopein: 100.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
140Timo Nousiainen6:17,6
239Tarmo Latvanen6:25,47,8
349Petri Honkanen6:26,69,0
441Mika Ihalainen6:35,918,3
547Tero Linden6:39,622,0
645Timo Ahonen6:48,931,3
746Kimmo Vilenius6:48,931,3
838Rauno Jaakkola6:50,933,3
944Jussi Kananoja6:55,938,3
1042Petteri Nousiainen7:00,242,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
140Timo Nousiainen6:17,6
239Tarmo Latvanen6:25,4 7,8
349Petri Honkanen6:26,6 9,0
441Mika Ihalainen6:35,9 18,3
547Tero Linden6:39,6 22,0
645Timo Ahonen6:48,9 31,3
746Kimmo Vilenius6:48,9 31,3
838Rauno Jaakkola6:50,9 33,3
944Jussi Kananoja6:55,9 38,3
1042Petteri Nousiainen7:00,2 42,6


Keskeyttäneet: 43, Jari Jokinen, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 8, HR alle 1400 cc / Vakio alle 1600 cc, Lähti:18
EK1, 10.5km, nopein: 97.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Henry Jäppinen6:26,3
263Henri Kallioniemi6:30,03,7
352Joonas Tonteri6:30,44,1
451Ville Sällinen6:41,915,6
559Tommi Väisänen6:46,520,2
666Jari-Jussi Aaltonen6:48,322,0
760Janne Kotamäki6:51,325,0
856Esko Sarjula6:52,326,0
961Toni Koskela6:54,828,5
1067Juha Veijonen6:54,928,6
1154Tomi Auranen6:57,931,6
1265Marko Mäkelä6:59,232,9
1355Jukka Pylvänäinen7:00,133,8
1453Marko Sinisalo7:07,240,9
1558Tomi Mäkinen7:11,044,7
1657Mikko Vallden7:28,81:02,5
1750Jarmo Nikku9:28,13:01,8
1864Petri Riihimäki11:26,35:00,0
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Henry Jäppinen6:26,3
263Henri Kallioniemi6:30,0 3,7
352Joonas Tonteri6:30,4 4,1
451Ville Sällinen6:41,9 15,6
559Tommi Väisänen6:46,5 20,2
666Jari-Jussi Aaltonen6:48,3 22,0
760Janne Kotamäki6:51,3 25,0
856Esko Sarjula6:52,3 26,0
961Toni Koskela6:54,8 28,5
1067Juha Veijonen6:54,9 28,6
1154Tomi Auranen6:57,9 31,6
1265Marko Mäkelä6:59,2 32,9
1355Jukka Pylvänäinen7:00,1 33,8
1453Marko Sinisalo7:07,2 40,9
1558Tomi Mäkinen7:11,0 44,7
1657Mikko Vallden7:28,8 1:02,5
1750Jarmo Nikku9:28,1 3:01,8
1864Petri Riihimäki11:26,3 5:00,0

 
Luokka 9, H2050 / V2000, Lähti:2
EK1, 10.5km, nopein: 92.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki6:48,9
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki6:48,9


Keskeyttäneet: 68, Mikko Viitanen, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 10, HR alle 1650 cc, Lähti:8
EK1, 10.5km, nopein: 103.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen6:05,4
276Tommi Lämsä6:10,55,1
373Pasi Martikainen6:20,515,1
472Jarkko Honkanen6:30,525,1
570Timo Autere6:49,444,0
675Jukka Salo6:53,047,6
778Niko Tukia7:16,81:11,4
874Tapio Kotiranta9:09,53:04,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen6:05,4
276Tommi Lämsä6:10,5 5,1
373Pasi Martikainen6:20,5 15,1
472Jarkko Honkanen6:30,5 25,1
570Timo Autere6:49,4 44,0
675Jukka Salo6:53,0 47,6
778Niko Tukia7:16,8 1:11,4
874Tapio Kotiranta9:09,5 3:04,1

 
Luokka 11, HR alle 2050 cc, Lähti:11
EK1, 10.5km, nopein: 106.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo5:55,0
287Miko Jalava6:05,010,0
382Toni Torkell6:16,221,2
480Olli Rämänen6:20,125,1
585Kyösti Kotamäki6:22,527,5
684Toni Virtanen6:29,234,2
781Tom Tähtinen6:30,035,0
886Mirco Ilminen6:33,138,1
983Ville Virtanen6:41,346,3
1089Juha Lindström6:46,751,7
1179Mika Mäkelä6:59,51:04,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo5:55,0
287Miko Jalava6:05,0 10,0
382Toni Torkell6:16,2 21,2
480Olli Rämänen6:20,1 25,1
585Kyösti Kotamäki6:22,5 27,5
684Toni Virtanen6:29,2 34,2
781Tom Tähtinen6:30,0 35,0
886Mirco Ilminen6:33,1 38,1
983Ville Virtanen6:41,3 46,3
1089Juha Lindström6:46,7 51,7
1179Mika Mäkelä6:59,5 1:04,5

 
Luokka 12, HR yli 2050 cc, Proto, Lähti:13
EK1, 10.5km, nopein: 103.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Pauli Junttila6:03,8
299Joonas Lehtola6:05,61,8
3100Sami Ahonen6:07,13,3
490Tero Laitinen6:11,67,8
595Tero Karppi6:14,710,9
697Eemil Hosionaho6:16,612,8
796Jarmo Hosionaho6:17,113,3
8104Juho Kauppinen6:17,313,5
991Roope Uurainen6:21,017,2
1098Esa Puupponen6:21,117,3
1194Tuomo Palola6:21,317,5
1293Ville Pulkkinen6:26,322,5
1392Anssi Laurell6:42,839,0
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Pauli Junttila6:03,8
299Joonas Lehtola6:05,6 1,8
3100Sami Ahonen6:07,1 3,3
490Tero Laitinen6:11,6 7,8
595Tero Karppi6:14,7 10,9
697Eemil Hosionaho6:16,6 12,8
796Jarmo Hosionaho6:17,1 13,3
8104Juho Kauppinen6:17,3 13,5
991Roope Uurainen6:21,0 17,2
1098Esa Puupponen6:21,1 17,3
1194Tuomo Palola6:21,3 17,5
1293Ville Pulkkinen6:26,3 22,5
1392Anssi Laurell6:42,8 39,0

 
Luokka 13, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet, Lähti:12
EK1, 10.5km, nopein: 98.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Pasi Hirvikoski6:25,0
2113Ville Karjalainen6:25,50,5
3114Henri Pitkänen6:28,23,2
4107Tuomas Luoma6:30,95,9
5105Sami Sabell6:32,47,4
6115Jari Saloinen6:33,38,3
7109Jani Laitinen6:37,012,0
8108Jani Kuivas6:42,417,4
9111Hannu Hautakoski6:43,918,9
10110Matti Löytynoja7:06,141,1
11116Kristian Pannula7:14,449,4
12112Hannu Perälä7:15,150,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Pasi Hirvikoski6:25,0
2113Ville Karjalainen6:25,5 0,5
3114Henri Pitkänen6:28,2 3,2
4107Tuomas Luoma6:30,9 5,9
5105Sami Sabell6:32,4 7,4
6115Jari Saloinen6:33,3 8,3
7109Jani Laitinen6:37,0 12,0
8108Jani Kuivas6:42,4 17,4
9111Hannu Hautakoski6:43,9 18,9
10110Matti Löytynoja7:06,1 41,1
11116Kristian Pannula7:14,4 49,4
12112Hannu Perälä7:15,1 50,1

 
Luokka 14, Nuoret 15 - 18 v alle 2050 cc (2wd), Lähti:4
EK1, 10.5km, nopein: 92.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen6:48,6
2118Santtu Pylvänäinen7:04,916,3
3117Nuutti Korhonen7:26,738,1
4119Luka Manninen7:57,21:08,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen6:48,6
2118Santtu Pylvänäinen7:04,9 16,3
3117Nuutti Korhonen7:26,7 38,1
4119Luka Manninen7:57,2 1:08,6