28.9.2019 AutoAgentit Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (19)  Rangaistukset (0)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulokset
AutoAgentit Ralli
28.9.2019
EK 2, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Yellow Racing Team
Väääräjärvi
 
Luokka 3, HR 4wd / kaikki vm., Lähti:2
EK2, 4.73km, nopein: 100.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen2:50,1
223Harri Pulkkinen2:58,58,4
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen9:13,6
223Harri Pulkkinen9:51,7 38,1

 
Luokka 4, Naiset 2wd / 4wd cc vapaa, Lähti:1
EK2, 4.73km, nopein: 76.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola3:42,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola12:35,2

 
Luokka 5, Classic / Historic 60-90 vm. alle 1350 cc / 1, 2, 4, N,A, Lähti:4
EK2, 4.73km, nopein: 94.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta2:59,5
227Juho Silvennoinen3:01,72,2
325Solatie Janne3:13,313,8
428Tatu Savela3:13,714,2
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta9:43,5
227Juho Silvennoinen9:50,5 7,0
328Tatu Savela10:31,7 48,2
425Solatie Janne10:50,8 1:07,3

 
Luokka 6, Classic / Historic 60-90 vm. yli 1350 cc / 1, 2, 4, N, A, Lähti:7
EK2, 4.73km, nopein: 96.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo2:56,0
235Jukka Koskinen2:59,23,2
329Esa Sarkimo3:02,56,5
432Pekka Särkipuro3:06,510,5
530Janne Karppinen3:08,412,4
634Vilppu Linjama3:08,512,5
731Rami Tauriainen3:10,314,3
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo9:27,8
235Jukka Koskinen9:28,9 1,1
329Esa Sarkimo9:57,6 29,8
434Vilppu Linjama10:08,9 41,1
532Pekka Särkipuro10:16,7 48,9
630Janne Karppinen10:23,5 55,7
731Rami Tauriainen10:32,2 1:04,4

 
Luokka 7, Seniorit 2wd cc vapaa, Lähti:11
EK2, 4.73km, nopein: 100km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Petri Honkanen2:50,2
240Timo Nousiainen2:51,00,8
339Tarmo Latvanen2:51,51,3
441Mika Ihalainen2:54,34,1
547Tero Linden2:56,26,0
646Kimmo Vilenius3:01,211,0
744Jussi Kananoja3:01,511,3
842Petteri Nousiainen3:06,015,8
938Rauno Jaakkola3:07,016,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
140Timo Nousiainen9:08,6
249Petri Honkanen9:16,8 8,2
339Tarmo Latvanen9:16,9 8,3
441Mika Ihalainen9:30,2 21,6
547Tero Linden9:35,8 27,2
646Kimmo Vilenius9:50,1 41,5
744Jussi Kananoja9:57,4 48,8
838Rauno Jaakkola9:57,9 49,3
942Petteri Nousiainen10:06,2 57,6


Keskeyttäneet: 43, Jari Jokinen, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   45, Timo Ahonen, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 8, HR alle 1400 cc / Vakio alle 1600 cc, Lähti:18
EK2, 4.73km, nopein: 98.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi2:52,8
262Henry Jäppinen2:54,82,0
352Joonas Tonteri2:55,02,2
455Jukka Pylvänäinen3:00,37,5
561Toni Koskela3:00,98,1
659Tommi Väisänen3:01,08,2
766Jari-Jussi Aaltonen3:03,811,0
856Esko Sarjula3:04,011,2
960Janne Kotamäki3:04,311,5
1067Juha Veijonen3:04,311,5
1154Tomi Auranen3:09,116,3
1258Tomi Mäkinen3:12,019,2
1357Mikko Vallden3:13,120,3
1453Marko Sinisalo3:15,923,1
1565Marko Mäkelä3:17,724,9
1650Jarmo Nikku4:04,11:11,3
1751Ville Sällinen5:41,32:48,5
1864Petri Riihimäki7:52,85:00,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Henry Jäppinen9:21,1
263Henri Kallioniemi9:22,8 1,7
352Joonas Tonteri9:25,4 4,3
459Tommi Väisänen9:47,5 26,4
566Jari-Jussi Aaltonen9:52,1 31,0
660Janne Kotamäki9:55,6 34,5
761Toni Koskela9:55,7 34,6
856Esko Sarjula9:56,3 35,2
967Juha Veijonen9:59,2 38,1
1055Jukka Pylvänäinen10:00,4 39,3
1154Tomi Auranen10:07,0 45,9
1265Marko Mäkelä10:16,9 55,8
1358Tomi Mäkinen10:23,0 1:01,9
1453Marko Sinisalo10:23,1 1:02,0
1557Mikko Vallden10:41,9 1:20,8
1651Ville Sällinen12:23,2 3:02,1
1750Jarmo Nikku13:32,2 4:11,1
1864Petri Riihimäki19:19,1 9:58,0

 
Luokka 9, H2050 / V2000, Lähti:2
EK2, 4.73km, nopein: 95.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki2:59,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki9:47,9


Keskeyttäneet: 68, Mikko Viitanen, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 10, HR alle 1650 cc, Lähti:8
EK2, 4.73km, nopein: 104.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen2:42,8
276Tommi Lämsä2:49,66,8
373Pasi Martikainen2:49,97,1
472Jarkko Honkanen2:54,511,7
575Jukka Salo2:56,914,1
670Timo Autere2:57,414,6
778Niko Tukia3:12,429,6
874Tapio Kotiranta3:47,01:04,2
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen8:48,2
276Tommi Lämsä9:00,1 11,9
373Pasi Martikainen9:10,4 22,2
472Jarkko Honkanen9:25,0 36,8
570Timo Autere9:46,8 58,6
675Jukka Salo9:49,9 1:01,7
778Niko Tukia10:29,2 1:41,0
874Tapio Kotiranta12:56,5 4:08,3

 
Luokka 11, HR alle 2050 cc, Lähti:11
EK2, 4.73km, nopein: 105.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo2:41,4
287Miko Jalava2:42,00,6
384Toni Virtanen2:51,29,8
480Olli Rämänen2:51,510,1
586Mirco Ilminen2:53,111,7
681Tom Tähtinen2:55,614,2
785Kyösti Kotamäki2:57,015,6
883Ville Virtanen2:58,216,8
989Juha Lindström3:00,619,2
1079Mika Mäkelä3:04,222,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo8:36,4
287Miko Jalava8:47,0 10,6
380Olli Rämänen9:11,6 35,2
485Kyösti Kotamäki9:19,5 43,1
584Toni Virtanen9:20,4 44,0
681Tom Tähtinen9:25,6 49,2
786Mirco Ilminen9:26,2 49,8
883Ville Virtanen9:39,5 1:03,1
989Juha Lindström9:47,3 1:10,9
1079Mika Mäkelä10:03,7 1:27,3


Keskeyttäneet: 82, Toni Torkell, 2B, Voimansiirto
 
Luokka 12, HR yli 2050 cc, Proto, Lähti:13
EK2, 4.73km, nopein: 104.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
190Tero Laitinen2:42,3
299Joonas Lehtola2:45,02,7
3100Sami Ahonen2:46,23,9
495Tero Karppi2:48,76,4
591Roope Uurainen2:50,17,8
6104Juho Kauppinen2:50,98,6
797Eemil Hosionaho2:51,39,0
896Jarmo Hosionaho2:51,49,1
994Tuomo Palola2:52,410,1
1093Ville Pulkkinen2:54,412,1
1192Anssi Laurell3:00,418,1
12121Pauli Junttila4:07,61:25,3
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
199Joonas Lehtola8:50,6
2100Sami Ahonen8:53,3 2,7
390Tero Laitinen8:53,9 3,3
495Tero Karppi9:03,4 12,8
597Eemil Hosionaho9:07,9 17,3
6104Juho Kauppinen9:08,2 17,6
796Jarmo Hosionaho9:08,5 17,9
891Roope Uurainen9:11,1 20,5
994Tuomo Palola9:13,7 23,1
1093Ville Pulkkinen9:20,7 30,1
1192Anssi Laurell9:43,2 52,6
12121Pauli Junttila10:11,4 1:20,8


Keskeyttäneet: 98, Esa Puupponen, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 13, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet, Lähti:12
EK2, 4.73km, nopein: 98.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1114Henri Pitkänen2:52,1
2113Ville Karjalainen2:52,20,1
3107Tuomas Luoma2:53,00,9
4109Jani Laitinen2:53,71,6
5115Jari Saloinen2:54,62,5
6106Pasi Hirvikoski2:55,23,1
7108Jani Kuivas2:56,34,2
8111Hannu Hautakoski2:56,54,4
9105Sami Sabell2:58,56,4
10112Hannu Perälä3:07,615,5
11116Kristian Pannula3:09,117,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1113Ville Karjalainen9:17,7
2106Pasi Hirvikoski9:20,2 2,5
3114Henri Pitkänen9:20,3 2,6
4107Tuomas Luoma9:23,9 6,2
5115Jari Saloinen9:27,9 10,2
6109Jani Laitinen9:30,7 13,0
7105Sami Sabell9:30,9 13,2
8108Jani Kuivas9:38,7 21,0
9111Hannu Hautakoski9:40,4 22,7
10112Hannu Perälä10:22,7 1:05,0
11116Kristian Pannula10:23,5 1:05,8


Keskeyttäneet: 110, Matti Löytynoja, 2A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 14, Nuoret 15 - 18 v alle 2050 cc (2wd), Lähti:4
EK2, 4.73km, nopein: 95.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen2:57,6
2118Santtu Pylvänäinen3:09,211,6
3117Nuutti Korhonen3:14,817,2
4119Luka Manninen3:20,923,3
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen9:46,2
2118Santtu Pylvänäinen10:14,1 27,9
3117Nuutti Korhonen10:41,5 55,3
4119Luka Manninen11:18,1 1:31,9