28.9.2019 AutoAgentit Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (19)  Rangaistukset (0)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulokset
AutoAgentit Ralli
28.9.2019
EK 3, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Yellow Racing Team
Rantakylä
 
Luokka 3, HR 4wd / kaikki vm., Lähti:2
EK3, 6.5km, nopein: 102km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen3:49,5
223Harri Pulkkinen4:10,220,7
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen13:03,1
223Harri Pulkkinen14:01,9 58,8

 
Luokka 4, Naiset 2wd / 4wd cc vapaa, Lähti:1
EK3, 6.5km, nopein: 75.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola5:09,1
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola17:44,3

 
Luokka 5, Classic / Historic 60-90 vm. alle 1350 cc / 1, 2, 4, N,A, Lähti:4
EK3, 6.5km, nopein: 98.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta3:57,4
227Juho Silvennoinen4:02,85,4
325Solatie Janne4:11,714,3
428Tatu Savela4:15,017,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta13:40,9
227Juho Silvennoinen13:53,3 12,4
328Tatu Savela14:46,7 1:05,8
425Solatie Janne15:02,5 1:21,6

 
Luokka 6, Classic / Historic 60-90 vm. yli 1350 cc / 1, 2, 4, N, A, Lähti:7
EK3, 6.5km, nopein: 100.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo3:52,5
235Jukka Koskinen3:53,40,9
329Esa Sarkimo4:05,813,3
431Rami Tauriainen4:07,314,8
532Pekka Särkipuro4:09,817,3
634Vilppu Linjama4:10,618,1
730Janne Karppinen4:11,819,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo13:20,3
235Jukka Koskinen13:22,3 2,0
329Esa Sarkimo14:03,4 43,1
434Vilppu Linjama14:19,5 59,2
532Pekka Särkipuro14:26,5 1:06,2
630Janne Karppinen14:35,3 1:15,0
731Rami Tauriainen14:39,5 1:19,2

 
Luokka 7, Seniorit 2wd cc vapaa, Lähti:11
EK3, 6.5km, nopein: 102.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Petri Honkanen3:48,4
239Tarmo Latvanen3:48,60,2
340Timo Nousiainen3:50,72,3
441Mika Ihalainen3:57,89,4
547Tero Linden4:01,713,3
646Kimmo Vilenius4:02,113,7
738Rauno Jaakkola4:06,518,1
844Jussi Kananoja4:07,919,5
942Petteri Nousiainen4:11,723,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
140Timo Nousiainen12:59,3
249Petri Honkanen13:05,2 5,9
339Tarmo Latvanen13:05,5 6,2
441Mika Ihalainen13:28,0 28,7
547Tero Linden13:37,5 38,2
646Kimmo Vilenius13:52,2 52,9
738Rauno Jaakkola14:04,4 1:05,1
844Jussi Kananoja14:05,3 1:06,0
942Petteri Nousiainen14:17,9 1:18,6


Keskeyttäneet: 43, Jari Jokinen, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   45, Timo Ahonen, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 8, HR alle 1400 cc / Vakio alle 1600 cc, Lähti:18
EK3, 6.5km, nopein: 100.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi3:51,8
252Joonas Tonteri3:52,40,6
362Henry Jäppinen3:55,63,8
461Toni Koskela3:59,17,3
551Ville Sällinen4:00,99,1
659Tommi Väisänen4:02,310,5
760Janne Kotamäki4:02,911,1
856Esko Sarjula4:03,011,2
967Juha Veijonen4:03,111,3
1066Jari-Jussi Aaltonen4:03,912,1
1165Marko Mäkelä4:05,113,3
1255Jukka Pylvänäinen4:06,214,4
1364Petri Riihimäki4:07,916,1
1458Tomi Mäkinen4:13,221,4
1553Marko Sinisalo4:14,222,4
1654Tomi Auranen4:16,224,4
1757Mikko Vallden4:21,529,7
1850Jarmo Nikku5:29,91:38,1
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi13:14,6
262Henry Jäppinen13:16,7 2,1
352Joonas Tonteri13:17,8 3,2
459Tommi Väisänen13:49,8 35,2
561Toni Koskela13:54,8 40,2
666Jari-Jussi Aaltonen13:56,0 41,4
760Janne Kotamäki13:58,5 43,9
856Esko Sarjula13:59,3 44,7
967Juha Veijonen14:02,3 47,7
1055Jukka Pylvänäinen14:06,6 52,0
1165Marko Mäkelä14:22,0 1:07,4
1254Tomi Auranen14:23,2 1:08,6
1358Tomi Mäkinen14:36,2 1:21,6
1453Marko Sinisalo14:37,3 1:22,7
1557Mikko Vallden15:03,4 1:48,8
1651Ville Sällinen16:24,1 3:09,5
1750Jarmo Nikku19:02,1 5:47,5
1864Petri Riihimäki23:27,0 10:12,4

 
Luokka 9, H2050 / V2000, Lähti:2
EK3, 6.5km, nopein: 96.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki4:02,0
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki13:49,9


Keskeyttäneet: 68, Mikko Viitanen, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 10, HR alle 1650 cc, Lähti:8
EK3, 6.5km, nopein: 107.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen3:37,9
273Pasi Martikainen3:46,38,4
372Jarkko Honkanen3:55,117,2
476Tommi Lämsä3:57,119,2
570Timo Autere3:58,020,1
675Jukka Salo4:00,622,7
774Tapio Kotiranta5:03,41:25,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen12:26,1
273Pasi Martikainen12:56,7 30,6
376Tommi Lämsä12:57,2 31,1
472Jarkko Honkanen13:20,1 54,0
570Timo Autere13:44,8 1:18,7
675Jukka Salo13:50,5 1:24,4
774Tapio Kotiranta17:59,9 5:33,8


Keskeyttäneet: 78, Niko Tukia, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 11, HR alle 2050 cc, Lähti:11
EK3, 6.5km, nopein: 109km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo3:34,6
287Miko Jalava3:43,99,3
385Kyösti Kotamäki3:45,310,7
480Olli Rämänen3:47,613,0
586Mirco Ilminen3:54,119,5
684Toni Virtanen3:54,920,3
781Tom Tähtinen3:57,723,1
879Mika Mäkelä4:01,927,3
989Juha Lindström4:08,734,1
1083Ville Virtanen4:33,058,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo12:11,0
287Miko Jalava12:30,9 19,9
380Olli Rämänen12:59,2 48,2
485Kyösti Kotamäki13:04,8 53,8
584Toni Virtanen13:15,3 1:04,3
686Mirco Ilminen13:20,3 1:09,3
781Tom Tähtinen13:23,3 1:12,3
889Juha Lindström13:56,0 1:45,0
979Mika Mäkelä14:05,6 1:54,6
1083Ville Virtanen14:12,5 2:01,5


Keskeyttäneet: 82, Toni Torkell, 2B, Voimansiirto
 
Luokka 12, HR yli 2050 cc, Proto, Lähti:13
EK3, 6.5km, nopein: 106.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
190Tero Laitinen3:38,8
299Joonas Lehtola3:40,82,0
3100Sami Ahonen3:43,04,2
497Eemil Hosionaho3:46,47,6
595Tero Karppi3:48,09,2
691Roope Uurainen3:49,010,2
796Jarmo Hosionaho3:53,514,7
8104Juho Kauppinen3:53,514,7
994Tuomo Palola3:54,015,2
1093Ville Pulkkinen3:54,315,5
1192Anssi Laurell3:55,616,8
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
199Joonas Lehtola12:31,4
290Tero Laitinen12:32,7 1,3
3100Sami Ahonen12:36,3 4,9
495Tero Karppi12:51,4 20,0
597Eemil Hosionaho12:54,3 22,9
691Roope Uurainen13:00,1 28,7
7104Juho Kauppinen13:01,7 30,3
896Jarmo Hosionaho13:02,0 30,6
994Tuomo Palola13:07,7 36,3
1093Ville Pulkkinen13:15,0 43,6
1192Anssi Laurell13:38,8 1:07,4


Keskeyttäneet: 98, Esa Puupponen, 2B, Tekninen vika  -   121, Pauli Junttila, 3A, Maalattuun kiveen
 
Luokka 13, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet, Lähti:12
EK3, 6.5km, nopein: 100.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1114Henri Pitkänen3:51,9
2113Ville Karjalainen3:52,00,1
3107Tuomas Luoma3:52,10,2
4105Sami Sabell3:53,51,6
5106Pasi Hirvikoski3:53,71,8
6109Jani Laitinen3:54,93,0
7108Jani Kuivas3:56,84,9
8115Jari Saloinen3:59,67,7
9116Kristian Pannula4:00,88,9
10111Hannu Hautakoski4:00,99,0
11112Hannu Perälä4:15,823,9
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1113Ville Karjalainen13:09,7
2114Henri Pitkänen13:12,2 2,5
3106Pasi Hirvikoski13:13,9 4,2
4107Tuomas Luoma13:16,0 6,3
5105Sami Sabell13:24,4 14,7
6109Jani Laitinen13:25,6 15,9
7115Jari Saloinen13:27,5 17,8
8108Jani Kuivas13:35,5 25,8
9111Hannu Hautakoski13:41,3 31,6
10116Kristian Pannula14:24,3 1:14,6
11112Hannu Perälä14:38,5 1:28,8


Keskeyttäneet: 110, Matti Löytynoja, 2A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 14, Nuoret 15 - 18 v alle 2050 cc (2wd), Lähti:4
EK3, 6.5km, nopein: 98.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen3:58,2
2118Santtu Pylvänäinen4:12,914,7
3117Nuutti Korhonen4:22,424,2
4119Luka Manninen4:29,431,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen13:44,4
2118Santtu Pylvänäinen14:27,0 42,6
3117Nuutti Korhonen15:03,9 1:19,5
4119Luka Manninen15:47,5 2:03,1