28.9.2019 AutoAgentit Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (19)  Rangaistukset (0)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulokset
AutoAgentit Ralli
28.9.2019
EK 4, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Yellow Racing Team
Vääräjärvi
 
Luokka 3, HR 4wd / kaikki vm., Lähti:2
EK4, 4.73km, nopein: 102km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen2:47,0
223Harri Pulkkinen2:56,89,8
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen15:50,1
223Harri Pulkkinen16:58,7 1:08,6

 
Luokka 4, Naiset 2wd / 4wd cc vapaa, Lähti:1
EK4, 4.73km, nopein: 77.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola3:39,1
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola21:23,4

 
Luokka 5, Classic / Historic 60-90 vm. alle 1350 cc / 1, 2, 4, N,A, Lähti:4
EK4, 4.73km, nopein: 94.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta3:01,0
227Juho Silvennoinen3:04,73,7
325Solatie Janne3:14,213,2
428Tatu Savela3:19,718,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta16:41,9
227Juho Silvennoinen16:58,0 16,1
328Tatu Savela18:06,4 1:24,5
425Solatie Janne18:16,7 1:34,8

 
Luokka 6, Classic / Historic 60-90 vm. yli 1350 cc / 1, 2, 4, N, A, Lähti:7
EK4, 4.73km, nopein: 97.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo2:55,4
235Jukka Koskinen2:59,23,8
329Esa Sarkimo3:04,69,2
432Pekka Särkipuro3:08,513,1
534Vilppu Linjama3:10,815,4
631Rami Tauriainen3:11,416,0
730Janne Karppinen3:24,529,1
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo16:15,7
235Jukka Koskinen16:21,5 5,8
329Esa Sarkimo17:08,0 52,3
434Vilppu Linjama17:30,3 1:14,6
532Pekka Särkipuro17:35,0 1:19,3
631Rami Tauriainen17:50,9 1:35,2
730Janne Karppinen17:59,8 1:44,1

 
Luokka 7, Seniorit 2wd cc vapaa, Lähti:11
EK4, 4.73km, nopein: 101.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
139Tarmo Latvanen2:48,3
249Petri Honkanen2:50,92,6
340Timo Nousiainen2:54,05,7
447Tero Linden3:02,814,5
542Petteri Nousiainen3:05,817,5
638Rauno Jaakkola3:06,318,0
746Kimmo Vilenius3:08,420,1
844Jussi Kananoja3:09,521,2
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
140Timo Nousiainen15:53,3
239Tarmo Latvanen15:53,8 0,5
349Petri Honkanen15:56,1 2,8
447Tero Linden16:40,3 47,0
546Kimmo Vilenius17:00,6 1:07,3
638Rauno Jaakkola17:10,7 1:17,4
744Jussi Kananoja17:14,8 1:21,5
842Petteri Nousiainen17:23,7 1:30,4


Keskeyttäneet: 41, Mika Ihalainen, 4A, Takajarrut  -   43, Jari Jokinen, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   45, Timo Ahonen, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 8, HR alle 1400 cc / Vakio alle 1600 cc, Lähti:18
EK4, 4.73km, nopein: 96.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi2:56,3
252Joonas Tonteri2:56,60,3
362Henry Jäppinen2:56,80,5
459Tommi Väisänen2:58,82,5
561Toni Koskela3:00,84,5
655Jukka Pylvänäinen3:02,25,9
756Esko Sarjula3:03,77,4
864Petri Riihimäki3:07,911,6
967Juha Veijonen3:08,312,0
1060Janne Kotamäki3:09,913,6
1165Marko Mäkelä3:10,614,3
1254Tomi Auranen3:10,814,5
1351Ville Sällinen3:11,815,5
1453Marko Sinisalo3:12,316,0
1566Jari-Jussi Aaltonen3:13,016,7
1658Tomi Mäkinen3:13,617,3
1757Mikko Vallden3:16,820,5
1850Jarmo Nikku4:12,71:16,4
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi16:10,9
262Henry Jäppinen16:13,5 2,6
352Joonas Tonteri16:14,4 3,5
459Tommi Väisänen16:48,6 37,7
561Toni Koskela16:55,6 44,7
656Esko Sarjula17:03,0 52,1
760Janne Kotamäki17:08,4 57,5
855Jukka Pylvänäinen17:08,8 57,9
966Jari-Jussi Aaltonen17:09,0 58,1
1067Juha Veijonen17:10,6 59,7
1165Marko Mäkelä17:32,6 1:21,7
1254Tomi Auranen17:34,0 1:23,1
1353Marko Sinisalo17:49,6 1:38,7
1458Tomi Mäkinen17:49,8 1:38,9
1557Mikko Vallden18:20,2 2:09,3
1651Ville Sällinen19:35,9 3:25,0
1750Jarmo Nikku23:14,8 7:03,9
1864Petri Riihimäki26:34,9 10:24,0

 
Luokka 9, H2050 / V2000, Lähti:2
EK4, 4.73km, nopein: 97.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki2:55,4
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki16:45,3


Keskeyttäneet: 68, Mikko Viitanen, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 10, HR alle 1650 cc, Lähti:8
EK4, 4.73km, nopein: 104.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen2:43,6
273Pasi Martikainen2:49,45,8
376Tommi Lämsä2:51,17,5
472Jarkko Honkanen2:59,716,1
570Timo Autere3:00,617,0
675Jukka Salo3:01,017,4
774Tapio Kotiranta3:51,61:08,0
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen15:09,7
273Pasi Martikainen15:46,1 36,4
376Tommi Lämsä15:48,3 38,6
472Jarkko Honkanen16:19,8 1:10,1
570Timo Autere16:45,4 1:35,7
675Jukka Salo16:51,5 1:41,8
774Tapio Kotiranta21:51,5 6:41,8


Keskeyttäneet: 78, Niko Tukia, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 11, HR alle 2050 cc, Lähti:11
EK4, 4.73km, nopein: 107.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo2:38,3
287Miko Jalava2:41,53,2
380Olli Rämänen2:54,015,7
484Toni Virtanen2:55,216,9
581Tom Tähtinen2:56,217,9
686Mirco Ilminen2:59,621,3
783Ville Virtanen3:02,324,0
879Mika Mäkelä3:07,529,2
989Juha Lindström3:14,636,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo14:49,3
287Miko Jalava15:12,4 23,1
380Olli Rämänen15:53,2 1:03,9
484Toni Virtanen16:10,5 1:21,2
581Tom Tähtinen16:19,5 1:30,2
686Mirco Ilminen16:19,9 1:30,6
789Juha Lindström17:10,6 2:21,3
879Mika Mäkelä17:13,1 2:23,8
983Ville Virtanen17:14,8 2:25,5


Keskeyttäneet: 82, Toni Torkell, 2B, Voimansiirto  -   85, Kyösti Kotamäki, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 12, HR yli 2050 cc, Proto, Lähti:13
EK4, 4.73km, nopein: 101.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
190Tero Laitinen2:47,7
2100Sami Ahonen2:49,01,3
391Roope Uurainen2:49,61,9
499Joonas Lehtola2:50,12,4
5104Juho Kauppinen2:51,03,3
696Jarmo Hosionaho2:52,14,4
794Tuomo Palola2:52,95,2
897Eemil Hosionaho2:53,15,4
995Tero Karppi2:54,06,3
1093Ville Pulkkinen3:00,212,5
1192Anssi Laurell3:02,314,6
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
190Tero Laitinen15:20,4
299Joonas Lehtola15:21,5 1,1
3100Sami Ahonen15:25,3 4,9
495Tero Karppi15:45,4 25,0
597Eemil Hosionaho15:47,4 27,0
691Roope Uurainen15:49,7 29,3
7104Juho Kauppinen15:52,7 32,3
896Jarmo Hosionaho15:54,1 33,7
994Tuomo Palola16:00,6 40,2
1093Ville Pulkkinen16:15,2 54,8
1192Anssi Laurell16:41,1 1:20,7


Keskeyttäneet: 98, Esa Puupponen, 2B, Tekninen vika  -   121, Pauli Junttila, 3A, Maalattuun kiveen
 
Luokka 13, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet, Lähti:12
EK4, 4.73km, nopein: 97.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1113Ville Karjalainen2:55,1
2108Jani Kuivas2:55,30,2
3109Jani Laitinen2:56,31,2
4115Jari Saloinen2:56,31,2
5106Pasi Hirvikoski2:56,41,3
6114Henri Pitkänen2:56,61,5
7105Sami Sabell2:57,72,6
8107Tuomas Luoma3:00,85,7
9111Hannu Hautakoski3:00,95,8
10116Kristian Pannula3:09,814,7
11112Hannu Perälä3:10,715,6
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1113Ville Karjalainen16:04,8
2114Henri Pitkänen16:08,8 4,0
3106Pasi Hirvikoski16:10,3 5,5
4107Tuomas Luoma16:16,8 12,0
5109Jani Laitinen16:21,9 17,1
6105Sami Sabell16:22,1 17,3
7115Jari Saloinen16:23,8 19,0
8108Jani Kuivas16:30,8 26,0
9111Hannu Hautakoski16:42,2 37,4
10116Kristian Pannula17:34,1 1:29,3
11112Hannu Perälä17:49,2 1:44,4


Keskeyttäneet: 110, Matti Löytynoja, 2A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 14, Nuoret 15 - 18 v alle 2050 cc (2wd), Lähti:4
EK4, 4.73km, nopein: 91.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen3:06,0
2118Santtu Pylvänäinen3:16,310,3
3119Luka Manninen3:31,025,0
4117Nuutti Korhonen4:00,854,8
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen16:50,4
2118Santtu Pylvänäinen17:43,3 52,9
3117Nuutti Korhonen19:04,7 2:14,3
4119Luka Manninen19:18,5 2:28,1