28.9.2019 AutoAgentit Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (19)  Rangaistukset (0)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulokset
AutoAgentit Ralli
28.9.2019
EK 5, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Yellow Racing Team
Lempää
 
Luokka 3, HR 4wd / kaikki vm., Lähti:2
EK5, 6.2km, nopein: 103.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen3:35,0
223Harri Pulkkinen3:55,920,9
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen19:25,1
223Harri Pulkkinen20:54,6 1:29,5

 
Luokka 4, Naiset 2wd / 4wd cc vapaa, Lähti:1
EK5, 6.2km, nopein: 82km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola4:32,3
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola25:55,7

 
Luokka 5, Classic / Historic 60-90 vm. alle 1350 cc / 1, 2, 4, N,A, Lähti:4
EK5, 6.2km, nopein: 98.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta3:47,5
227Juho Silvennoinen3:54,67,1
325Solatie Janne4:02,615,1
428Tatu Savela4:14,727,2
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta20:29,4
227Juho Silvennoinen20:52,6 23,2
325Solatie Janne22:19,3 1:49,9
428Tatu Savela22:21,1 1:51,7

 
Luokka 6, Classic / Historic 60-90 vm. yli 1350 cc / 1, 2, 4, N, A, Lähti:7
EK5, 6.2km, nopein: 101.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo3:39,3
235Jukka Koskinen3:42,33,0
332Pekka Särkipuro3:52,112,8
429Esa Sarkimo3:52,413,1
530Janne Karppinen3:55,215,9
634Vilppu Linjama3:59,119,8
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo19:55,0
235Jukka Koskinen20:03,8 8,8
329Esa Sarkimo21:00,4 1:05,4
432Pekka Särkipuro21:27,1 1:32,1
534Vilppu Linjama21:29,4 1:34,4
630Janne Karppinen21:55,0 2:00,0


Keskeyttäneet: 31, Rami Tauriainen, 5B, Ulosajo
 
Luokka 7, Seniorit 2wd cc vapaa, Lähti:11
EK5, 6.2km, nopein: 105.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Petri Honkanen3:31,9
239Tarmo Latvanen3:33,71,8
340Timo Nousiainen3:38,06,1
447Tero Linden3:43,311,4
538Rauno Jaakkola3:55,123,2
644Jussi Kananoja3:57,125,2
742Petteri Nousiainen4:00,428,5
846Kimmo Vilenius4:03,831,9
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
139Tarmo Latvanen19:27,5
249Petri Honkanen19:28,0 0,5
340Timo Nousiainen19:31,3 3,8
447Tero Linden20:23,6 56,1
546Kimmo Vilenius21:04,4 1:36,9
638Rauno Jaakkola21:05,8 1:38,3
744Jussi Kananoja21:11,9 1:44,4
842Petteri Nousiainen21:24,1 1:56,6


Keskeyttäneet: 41, Mika Ihalainen, 4A, Takajarrut  -   43, Jari Jokinen, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   45, Timo Ahonen, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 8, HR alle 1400 cc / Vakio alle 1600 cc, Lähti:18
EK5, 6.2km, nopein: 101.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
152Joonas Tonteri3:39,2
263Henri Kallioniemi3:39,70,5
361Toni Koskela3:45,36,1
459Tommi Väisänen3:46,77,5
551Ville Sällinen3:50,110,9
667Juha Veijonen3:50,411,2
755Jukka Pylvänäinen3:50,511,3
860Janne Kotamäki3:52,112,9
956Esko Sarjula3:52,413,2
1066Jari-Jussi Aaltonen3:53,113,9
1162Henry Jäppinen3:55,216,0
1264Petri Riihimäki3:55,516,3
1365Marko Mäkelä3:56,317,1
1454Tomi Auranen3:59,220,0
1553Marko Sinisalo4:06,026,8
1658Tomi Mäkinen4:08,028,8
1757Mikko Vallden4:08,529,3
1850Jarmo Nikku5:16,41:37,2
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi19:50,6
252Joonas Tonteri19:53,6 3,0
362Henry Jäppinen20:08,7 18,1
459Tommi Väisänen20:35,3 44,7
561Toni Koskela20:40,9 50,3
656Esko Sarjula20:55,4 1:04,8
755Jukka Pylvänäinen20:59,3 1:08,7
860Janne Kotamäki21:00,5 1:09,9
967Juha Veijonen21:01,0 1:10,4
1066Jari-Jussi Aaltonen21:02,1 1:11,5
1165Marko Mäkelä21:28,9 1:38,3
1254Tomi Auranen21:33,2 1:42,6
1353Marko Sinisalo21:55,6 2:05,0
1458Tomi Mäkinen21:57,8 2:07,2
1557Mikko Vallden22:28,7 2:38,1
1651Ville Sällinen23:26,0 3:35,4
1750Jarmo Nikku28:31,2 8:40,6
1864Petri Riihimäki30:30,4 10:39,8

 
Luokka 9, H2050 / V2000, Lähti:2
EK5, 6.2km, nopein: 98.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki3:45,6
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki20:30,9


Keskeyttäneet: 68, Mikko Viitanen, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 10, HR alle 1650 cc, Lähti:8
EK5, 6.2km, nopein: 107.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen3:28,0
273Pasi Martikainen3:37,49,4
376Tommi Lämsä3:43,715,7
472Jarkko Honkanen3:44,416,4
575Jukka Salo3:48,220,2
670Timo Autere3:51,423,4
774Tapio Kotiranta4:58,71:30,7
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen18:37,7
273Pasi Martikainen19:23,5 45,8
376Tommi Lämsä19:32,0 54,3
472Jarkko Honkanen20:04,2 1:26,5
570Timo Autere20:36,8 1:59,1
675Jukka Salo20:39,7 2:02,0
774Tapio Kotiranta26:50,2 8:12,5


Keskeyttäneet: 78, Niko Tukia, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 11, HR alle 2050 cc, Lähti:11
EK5, 6.2km, nopein: 110.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo3:22,6
287Miko Jalava3:27,75,1
380Olli Rämänen3:34,712,1
486Mirco Ilminen3:39,016,4
584Toni Virtanen3:41,819,2
679Mika Mäkelä3:50,227,6
781Tom Tähtinen3:50,728,1
883Ville Virtanen3:52,930,3
989Juha Lindström4:08,445,8
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo18:11,9
287Miko Jalava18:40,1 28,2
380Olli Rämänen19:27,9 1:16,0
484Toni Virtanen19:52,3 1:40,4
586Mirco Ilminen19:58,9 1:47,0
681Tom Tähtinen20:10,2 1:58,3
779Mika Mäkelä21:03,3 2:51,4
883Ville Virtanen21:07,7 2:55,8
989Juha Lindström21:19,0 3:07,1


Keskeyttäneet: 82, Toni Torkell, 2B, Voimansiirto  -   85, Kyösti Kotamäki, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 12, HR yli 2050 cc, Proto, Lähti:13
EK5, 6.2km, nopein: 108.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
199Joonas Lehtola3:26,1
290Tero Laitinen3:28,52,4
3100Sami Ahonen3:33,47,3
495Tero Karppi3:34,07,9
597Eemil Hosionaho3:35,08,9
691Roope Uurainen3:38,212,1
7104Juho Kauppinen3:39,413,3
892Anssi Laurell3:42,816,7
993Ville Pulkkinen3:44,017,9
1094Tuomo Palola3:44,017,9
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
199Joonas Lehtola18:47,6
290Tero Laitinen18:48,9 1,3
3100Sami Ahonen18:58,7 11,1
495Tero Karppi19:19,4 31,8
597Eemil Hosionaho19:22,4 34,8
691Roope Uurainen19:27,9 40,3
7104Juho Kauppinen19:32,1 44,5
894Tuomo Palola19:44,6 57,0
993Ville Pulkkinen19:59,2 1:11,6
1092Anssi Laurell20:23,9 1:36,3


Keskeyttäneet: 96, Jarmo Hosionaho, 5A, Tekninen vika  -   98, Esa Puupponen, 2B, Tekninen vika  -   121, Pauli Junttila, 3A, Maalattuun kiveen
 
Luokka 13, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet, Lähti:12
EK5, 6.2km, nopein: 103.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1105Sami Sabell3:35,7
2108Jani Kuivas3:36,60,9
3107Tuomas Luoma3:36,81,1
4114Henri Pitkänen3:37,21,5
5113Ville Karjalainen3:40,04,3
6106Pasi Hirvikoski3:42,36,6
7109Jani Laitinen3:43,47,7
8115Jari Saloinen3:43,98,2
9111Hannu Hautakoski3:44,38,6
10116Kristian Pannula3:48,312,6
11112Hannu Perälä4:00,124,4
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1113Ville Karjalainen19:44,8
2114Henri Pitkänen19:46,0 1,2
3106Pasi Hirvikoski19:52,6 7,8
4107Tuomas Luoma19:53,6 8,8
5105Sami Sabell19:57,8 13,0
6109Jani Laitinen20:05,3 20,5
7108Jani Kuivas20:07,4 22,6
8115Jari Saloinen20:07,7 22,9
9111Hannu Hautakoski20:26,5 41,7
10116Kristian Pannula21:22,4 1:37,6
11112Hannu Perälä21:49,3 2:04,5


Keskeyttäneet: 110, Matti Löytynoja, 2A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 14, Nuoret 15 - 18 v alle 2050 cc (2wd), Lähti:4
EK5, 6.2km, nopein: 96.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen3:51,7
2118Santtu Pylvänäinen4:02,210,5
3119Luka Manninen4:21,229,5
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen20:42,1
2118Santtu Pylvänäinen21:45,5 1:03,4
3119Luka Manninen23:39,7 2:57,6


Keskeyttäneet: 117, Nuutti Korhonen, 5A, Tekninen vika