01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


        EK2 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 1, LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
Heavyinstall Oy
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 93.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami9:38,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami9:38,4


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SS1, 14.99km, nopein: 68.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami13:04,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami13:04,4

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SS1, 14.99km, nopein: 107.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole8:23,3
227Nieminen Harry8:45,221,9
329Mustapuro Onni8:48,425,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole8:23,3
227Nieminen Harry8:45,2 21,9
329Mustapuro Onni8:48,4 25,1

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 96.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari9:20,8
230Heinänen Antti9:44,623,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari9:20,8
230Heinänen Antti9:44,6 23,8

 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SS1, 14.99km, nopein: 104.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
134Sartovuo Hannu8:35,4
232Hänninen Veijo8:44,38,9
335Valtaala Jari8:45,710,3
433Leander Matti8:47,111,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
134Sartovuo Hannu8:35,4
232Hänninen Veijo8:44,3 8,9
335Valtaala Jari8:45,7 10,3
433Leander Matti8:47,1 11,7

 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 103.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
136Lindholm Bertil8:42,2
237Sarasto Martti8:42,2
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
136Lindholm Bertil8:42,2
237Sarasto Martti8:42,2

 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SS1, 14.99km, nopein: 100.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha8:55,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha8:55,6

 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS1, 14.99km, nopein: 108.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
141Allinen Niko8:15,9
239Lappalainen Jussi8:30,614,7
340Sinkkonen Toni8:55,039,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
141Allinen Niko8:15,9
239Lappalainen Jussi8:30,6 14,7
340Sinkkonen Toni8:55,0 39,1

 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS1, 14.99km, nopein: 104.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi8:36,5
245Frilander Mikko23:02,614:26,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi8:36,5
245Frilander Mikko23:02,6 14:26,1


Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 108.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo8:19,0
246Karppinen Janne9:00,141,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo8:19,0
246Karppinen Janne9:00,1 41,1

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS1, 14.99km, nopein: 106.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo8:28,2
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo8:28,2

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS1, 14.99km, nopein: 112.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne7:58,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne7:58,1

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SS1, 14.99km, nopein: 113.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti7:56,0
253Salmi Jani8:13,717,7
350Ahola Jani8:31,535,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti7:56,0
253Salmi Jani8:13,7 17,7
350Ahola Jani8:31,5 35,5


Keskeyttäneet: 52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 102.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa8:48,3
254Niemenmaa Riku8:56,88,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa8:48,3
254Niemenmaa Riku8:56,8 8,5

 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 108.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
156Karttunen Arttu8:15,5
257Tuominen Sami8:17,21,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
156Karttunen Arttu8:15,5
257Tuominen Sami8:17,2 1,7

 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 109.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
159Pitkäniemi Timo8:14,2
258Karpiola Mika8:20,46,2
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
159Pitkäniemi Timo8:14,2
258Karpiola Mika8:20,4 6,2

 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS1, 14.99km, nopein: 112.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti8:01,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti8:01,6

 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 112.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki8:01,2
261Jauhianen Ville8:31,730,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki8:01,2
261Jauhianen Ville8:31,7 30,5

 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SS1, 14.99km, nopein: 107.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka8:22,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka8:22,8


Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0