7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  Rangaistukset (6)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


        SS2 >> Yleiskilpailun tulokset
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
SS 1, LUOKKATULOS
Lisäluokat
JyvUA / KorUA/MK
Oittila
 
Luokka 27, Nuoret V1600, Lähti:4
SS1, 7.8km, nopein: 90.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
184Tikkinen Tomi5:09,1
283Seppä Anton5:14,95,8
382Kemmo Ossi5:41,232,1
481Kovanen Henry5:47,037,9
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
184Tikkinen Tomi5:09,1
283Seppä Anton5:14,9 5,8
382Kemmo Ossi5:41,2 32,1
481Kovanen Henry5:47,0 37,9

 
Luokka 28, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 cc ja V1600, Lähti:3
SS1, 7.8km, nopein: 95km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
185Moilanen Aukusti4:55,7
287Jutila Tomi5:08,312,6
386Salminen Mika5:17,421,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
185Moilanen Aukusti4:55,7
287Jutila Tomi5:08,3 12,6
386Salminen Mika5:17,4 21,7

 
Luokka 29, Yleinen 2WD, alle 2200 cc, Lähti:7
SS1, 7.8km, nopein: 103.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
194Kuusinen Teemu4:31,0
291Oksanen Matias4:37,06,0
393Rämänen Olli4:41,010,0
490Setälä Tuomo4:42,911,9
592Kankaanpää Tomi4:49,418,4
689Pienmunne Sami4:57,826,8
788Valtaala Elina5:03,432,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
194Kuusinen Teemu4:31,0
291Oksanen Matias4:37,0 6,0
393Rämänen Olli4:41,0 10,0
490Setälä Tuomo4:42,9 11,9
592Kankaanpää Tomi4:49,4 18,4
689Pienmunne Sami4:57,8 26,8
788Valtaala Elina5:03,4 32,4

 
Luokka 30, Yleinen 2WD, yli 2200 cc, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 103.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
195Raiski Riku4:30,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
195Raiski Riku4:30,5

 
Luokka 31, Juniorit 2WD, alle 2200 cc, Lähti:8
SS1, 7.8km, nopein: 101.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1102Altomaa Henri4:36,7
2100Karhumäki Arttu4:54,818,1
398Tonteri Antti4:56,720,0
4101Immonen Janne4:56,820,1
596Lindlöf Albert4:57,320,6
697Puikkonen Jani5:01,224,5
799Karjalainen Kari5:06,629,9
8103Norrkniivilä Kim5:07,330,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1102Altomaa Henri4:46,7*
2100Karhumäki Arttu4:54,8 8,1
398Tonteri Antti4:56,7 10,0
4101Immonen Janne4:56,8 10,1
596Lindlöf Albert4:57,3 10,6
697Puikkonen Jani5:01,2 14,5
799Karjalainen Kari5:06,6 19,9
8103Norrkniivilä Kim5:07,3 20,6


*Rangaistukset: 102, Altomaa Henri, 1L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 32, Juniorit 2WD, yli 2200 cc, Lähti:3
SS1, 7.8km, nopein: 97.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Ahonen Matti4:46,9
2104Pölönen Pekka4:55,88,9
3105Suominen Ville5:12,425,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Ahonen Matti4:46,9
2104Pölönen Pekka4:55,8 8,9
3105Suominen Ville5:12,4 25,5

 
Luokka 33, Yleinen ja Juniorit 4WD, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 98.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Leppänen Jarmo4:44,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Leppänen Jarmo4:44,8

 
Luokka 34, Seniorit 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
SS1, 7.8km, nopein: 99.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1109Suokas Lauri4:42,1
2110Göös Aarne4:59,917,8
3108Järvinen Asko5:05,623,5
4123Ijäs Ari5:14,031,9
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1109Suokas Lauri4:42,1
2110Göös Aarne4:59,9 17,8
3108Järvinen Asko5:05,6 23,5
4123Ijäs Ari5:14,0 31,9