7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  Rangaistukset (6)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS1 SS3 >> Yleiskilpailun tulokset
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
SS 2, LUOKKATULOS
Lisäluokat
JyvUA / KorUA/MK
Härköpohja
 
Luokka 27, Nuoret V1600, Lähti:4
SS2, 6.43km, nopein: 76.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
184Tikkinen Tomi5:01,8
283Seppä Anton5:03,71,9
382Kemmo Ossi5:27,725,9
481Kovanen Henry5:31,129,3
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
184Tikkinen Tomi10:10,9
283Seppä Anton10:18,6 7,7
382Kemmo Ossi11:08,9 58,0
481Kovanen Henry11:18,1 1:07,2

 
Luokka 28, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 cc ja V1600, Lähti:3
SS2, 6.43km, nopein: 78.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
185Moilanen Aukusti4:53,9
287Jutila Tomi5:01,27,3
386Salminen Mika5:12,118,2
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
185Moilanen Aukusti9:49,6
287Jutila Tomi10:09,5 19,9
386Salminen Mika10:29,5 39,9

 
Luokka 29, Yleinen 2WD, alle 2200 cc, Lähti:7
SS2, 6.43km, nopein: 85.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
194Kuusinen Teemu4:29,5
291Oksanen Matias4:35,66,1
390Setälä Tuomo4:35,86,3
493Rämänen Olli4:39,19,6
589Pienmunne Sami4:48,318,8
688Valtaala Elina4:53,824,3
792Kankaanpää Tomi5:37,21:07,7
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
194Kuusinen Teemu9:00,5
291Oksanen Matias9:12,6 12,1
390Setälä Tuomo9:18,7 18,2
493Rämänen Olli9:20,1 19,6
589Pienmunne Sami9:46,1 45,6
688Valtaala Elina9:57,2 56,7
792Kankaanpää Tomi10:26,6 1:26,1

 
Luokka 30, Yleinen 2WD, yli 2200 cc, Lähti:1
SS2, 6.43km, nopein: 86.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
195Raiski Riku4:26,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
195Raiski Riku8:57,3

 
Luokka 31, Juniorit 2WD, alle 2200 cc, Lähti:8
SS2, 6.43km, nopein: 82.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1102Altomaa Henri4:40,5
2100Karhumäki Arttu4:47,57,0
3103Norrkniivilä Kim4:50,610,1
498Tonteri Antti4:52,411,9
597Puikkonen Jani4:54,614,1
6101Immonen Janne4:57,416,9
799Karjalainen Kari5:00,019,5
896Lindlöf Albert5:06,425,9
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1102Altomaa Henri9:27,2*
2100Karhumäki Arttu9:42,3 15,1
398Tonteri Antti9:49,1 21,9
4101Immonen Janne9:54,2 27,0
597Puikkonen Jani9:55,8 28,6
6103Norrkniivilä Kim9:57,9 30,7
796Lindlöf Albert10:03,7 36,5
899Karjalainen Kari10:06,6 39,4


*Rangaistukset: 102, Altomaa Henri, 1L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 32, Juniorit 2WD, yli 2200 cc, Lähti:3
SS2, 6.43km, nopein: 80.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Ahonen Matti4:47,8
2104Pölönen Pekka4:49,82,0
3105Suominen Ville5:08,620,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Ahonen Matti9:34,7
2104Pölönen Pekka9:45,6 10,9
3105Suominen Ville10:21,0 46,3

 
Luokka 33, Yleinen ja Juniorit 4WD, Lähti:1
SS2, 6.43km, nopein: 81.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Leppänen Jarmo4:44,2
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Leppänen Jarmo9:29,0

 
Luokka 34, Seniorit 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
SS2, 6.43km, nopein: 80.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1109Suokas Lauri4:48,5
2110Göös Aarne4:57,89,3
3123Ijäs Ari5:03,715,2
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1109Suokas Lauri9:30,6
2110Göös Aarne9:57,7 27,1
3123Ijäs Ari10:17,7 47,1


Keskeyttäneet: 108, Järvinen Asko, 2A, Kytkin