14.2.2021 SWM Marttila Sprint

Tulokset  Lähtöluettelo  Keskeyttäneet (13)  Rangaistukset (0)  Tilastot Vanha tulosnäyttö  


        EK2 >> Yleiskilpailun tulokset
SWM Marttila Sprint
14.2.2021
SS 1, LUOKKATULOS
2WD
SouthWest Motorsport ry
KIERROS 1
 
Luokka 1 , Crosscart , Lähti:4
SS1, 4.25km, nopein: 73.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
12Marko Kärnä3:28,7
21Mika Kauhanen3:36,88,1
33Harri Laaksonen3:37,28,5
44Lauri Halonen3:41,512,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
12Marko Kärnä3:28,7
21Mika Kauhanen3:36,8 8,1
33Harri Laaksonen3:37,2 8,5
44Lauri Halonen3:41,5 12,8

 
Luokka 2 , Classic alle 1350cc , Lähti:1
SS1, 4.25km, nopein: 63.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
15Janne Turtia4:01,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
15Janne Turtia4:01,7

 
Luokka 3 , Classic alle 1650cc , Lähti:4
SS1, 4.25km, nopein: 65.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
18Markku Taipale3:52,3
26Janne Pensikkala3:56,13,8
39Esa Sarkimo4:10,918,6
47Risto Sirro4:58,11:05,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
18Markku Taipale3:52,3
26Janne Pensikkala3:56,1 3,8
39Esa Sarkimo4:10,9 18,6
47Risto Sirro4:58,1 1:05,8

 
Luokka 4 , Classic alle 2050cc , Lähti:4
SS1, 4.25km, nopein: 60.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
111Ismo Nikkilä4:11,4
212Petri Söyring4:15,84,4
313Timo Savenius4:45,734,3
410Michael Flemming10:00,05:48,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
111Ismo Nikkilä4:11,4
212Petri Söyring4:15,8 4,4
313Timo Savenius4:45,7 34,3
410Michael Flemming10:00,0 5:48,6

 
Luokka 5 , Classic yli 2050cc , Lähti:3
SS1, 4.25km, nopein: 61.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
114Jyrki Sulka4:07,7
215Jere Piekkala4:09,61,9
316Ari Salminen4:27,319,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
114Jyrki Sulka4:07,7
215Jere Piekkala4:09,6 1,9
316Ari Salminen4:27,3 19,6

 
Luokka 6 , Naiset , Lähti:1
SS1, 4.25km, nopein: 57.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
117Annukka Halme4:27,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
117Annukka Halme4:27,4

 
Luokka 7 , Nuoret alle 1650/H2050 , Lähti:6
SS1, 4.25km, nopein: 63.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
123Tino Nikkanen4:00,5
218Raoul Dahlqvist4:02,01,5
320Esko Kytömäki4:10,09,5
419Kimi Rajala4:13,813,3
522Viljami Salminen4:18,317,8
621Verneri Aallontie4:19,218,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
123Tino Nikkanen4:00,5
218Raoul Dahlqvist4:02,0 1,5
320Esko Kytömäki4:10,0 9,5
419Kimi Rajala4:13,8 13,3
522Viljami Salminen4:18,3 17,8
621Verneri Aallontie4:19,2 18,7

 
Luokka 8 , V1600 , Lähti:11
SS1, 4.25km, nopein: 63.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
129Miska Höglund4:01,0
236olli söderström4:03,62,6
332Ilkka Lindstedt4:07,06,0
426Tuomo Vanhala4:08,17,1
527Joni Tenhunen4:09,38,3
628jukka koskinen4:10,89,8
734Juho Lehtinen4:13,612,6
831Iira Lindstedt4:16,415,4
924Mikko Rajala4:20,519,5
1035Matias Laine4:21,420,4
1130pertti vainio4:31,630,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
129Miska Höglund4:01,0
236olli söderström4:03,6 2,6
332Ilkka Lindstedt4:07,0 6,0
426Tuomo Vanhala4:08,1 7,1
527Joni Tenhunen4:09,3 8,3
628jukka koskinen4:10,8 9,8
734Juho Lehtinen4:13,6 12,6
831Iira Lindstedt4:16,4 15,4
924Mikko Rajala4:20,5 19,5
1035Matias Laine4:21,4 20,4
1130pertti vainio4:31,6 30,6

 
Luokka 9 , H2050 , Lähti:0
 
Luokka 10 , Seniorit 2wd , Lähti:16
SS1, 4.25km, nopein: 69km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Jukka Lifländer3:41,7
244Mika Rantasalo3:44,73,0
345Hannu Ruohorinne3:47,96,2
448TARMO OLLILA3:48,97,2
546Kimmo Särkikoski3:52,711,0
651Timo Paananen3:53,912,2
742leif tuomela3:54,312,6
838Esa Rantasalo3:58,316,6
952Esa Puhakka4:02,420,7
1037Jyrki Vepsä4:05,824,1
1139Stig Österholm4:09,728,0
1249Rauno Kotanen10:00,06:18,3
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Jukka Lifländer3:41,7
244Mika Rantasalo3:44,7 3,0
345Hannu Ruohorinne3:47,9 6,2
448TARMO OLLILA3:48,9 7,2
546Kimmo Särkikoski3:52,7 11,0
651Timo Paananen3:53,9 12,2
742leif tuomela3:54,3 12,6
838Esa Rantasalo3:58,3 16,6
952Esa Puhakka4:02,4 20,7
1037Jyrki Vepsä4:05,8 24,1
1139Stig Österholm4:09,7 28,0
1249Rauno Kotanen10:00,0 6:18,3

 
Luokka 12 , HR alle 1650cc , Lähti:8
SS1, 4.25km, nopein: 67.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Toni Tuominen3:48,0
265Benjamin Korhola3:48,50,5
368Sami Vepsä3:52,04,0
461Pasi Niini3:54,36,3
562Jesse Niini3:58,810,8
667Jere Vanha-Jaakkola4:01,713,7
766Jussi Tuomela4:15,727,7
863Teemu Vuorinen4:16,828,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Toni Tuominen3:48,0
265Benjamin Korhola3:48,5 0,5
368Sami Vepsä3:52,0 4,0
461Pasi Niini3:54,3 6,3
562Jesse Niini3:58,8 10,8
667Jere Vanha-Jaakkola4:01,7 13,7
766Jussi Tuomela4:15,7 27,7
863Teemu Vuorinen4:16,8 28,8

 
Luokka 13 , HR alle 2250cc , Lähti:17
SS1, 4.25km, nopein: 66.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
184Edgar Wirtanen3:50,2
281Tommi Huhtala3:50,60,4
375Iiro Litjo3:54,74,5
469Niko Konkola3:58,98,7
577Kim Allamo4:00,610,4
683Janne Wikström4:01,711,5
785Mikko Nummisto4:03,813,6
878Jyrki Sorjasaari4:04,013,8
979Sami Sabell4:05,114,9
1074Lauri Laine4:05,715,5
1153Oskari Nummisto4:05,915,7
1271Mikko Kujansuu4:13,723,5
1372Ari Koskinen4:17,627,4
1473Samppa Kalenius4:19,729,5
1580Jouni Takaneva4:20,029,8
1670Sami Saarinen4:26,236,0
1776Arto Pietilä10:00,06:09,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
184Edgar Wirtanen3:50,2
281Tommi Huhtala3:50,6 0,4
375Iiro Litjo3:54,7 4,5
469Niko Konkola3:58,9 8,7
577Kim Allamo4:00,6 10,4
683Janne Wikström4:01,7 11,5
785Mikko Nummisto4:03,8 13,6
878Jyrki Sorjasaari4:04,0 13,8
979Sami Sabell4:05,1 14,9
1074Lauri Laine4:05,7 15,5
1153Oskari Nummisto4:05,9 15,7
1271Mikko Kujansuu4:13,7 23,5
1372Ari Koskinen4:17,6 27,4
1473Samppa Kalenius4:19,7 29,5
1580Jouni Takaneva4:20,0 29,8
1670Sami Saarinen4:26,2 36,0
1776Arto Pietilä10:00,0 6:09,8

 
Luokka 14 , HR yli 2250cc , Lähti:11
SS1, 4.25km, nopein: 63.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
186Ari Gylden4:00,5
291Timo Koivunen4:00,60,1
395Jari Viitasaari4:00,60,1
489Janne Jokinen4:02,92,4
594Antti Sinisalo4:04,84,3
654seppo penkkala4:06,56,0
787jouni alenius4:07,87,3
890Riku Lehto4:08,58,0
993Petri Reunanen4:12,311,8
10106jukka laine4:13,112,6
1192Juho Hakala4:26,025,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
186Ari Gylden4:00,5
291Timo Koivunen4:00,6 0,1
395Jari Viitasaari4:00,6 0,1
489Janne Jokinen4:02,9 2,4
594Antti Sinisalo4:04,8 4,3
654seppo penkkala4:06,5 6,0
787jouni alenius4:07,8 7,3
890Riku Lehto4:08,5 8,0
993Petri Reunanen4:12,3 11,8
10106jukka laine4:13,1 12,6
1192Juho Hakala4:26,0 25,5

 
Luokka 15 , Proto / Sprint alle 1650cc , Lähti:6
SS1, 4.25km, nopein: 70.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
196Matias Peippo3:38,3
2101Juha Mäkelä3:40,42,1
399Ville Keljo3:51,012,7
498Kimmo Peippo3:52,814,5
597Joonas Kalliomäki3:56,618,3
6100Jorma Keljo4:09,431,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
196Matias Peippo3:38,3
2101Juha Mäkelä3:40,4 2,1
399Ville Keljo3:51,0 12,7
498Kimmo Peippo3:52,8 14,5
597Joonas Kalliomäki3:56,6 18,3
6100Jorma Keljo4:09,4 31,1

 
Luokka 16 , Proto / Sprint alle 2250cc , Lähti:4
SS1, 4.25km, nopein: 68.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Joni Halme3:44,6
2102Jarno Vanhatalo3:48,03,4
3105Teemu Koivunen3:53,08,4
4103Sauli Virtanen4:11,526,9
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Joni Halme3:44,6
2102Jarno Vanhatalo3:48,0 3,4
3105Teemu Koivunen3:53,0 8,4
4103Sauli Virtanen4:11,5 26,9

 
Luokka 17 , Proto / Sprint yli 2250cc , Lähti:2
SS1, 4.25km, nopein: 61.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Rami Koivunen4:08,6
2109Aki Suominen4:13,24,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Rami Koivunen4:08,6
2109Aki Suominen4:13,2 4,6