17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 1, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Ravirata
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK1, 1.5km, nopein: 67.4km/h
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle1:20,1
211Asunmaa Teemu1:22,42,3
314Nikara Jarkko1:22,82,7
415Mänty Marko1:23,33,2
535Forsström Alex1:23,33,2
612Salo Juha1:23,63,5
713Vainionpää Jussi1:23,93,8
820Soilu Joonas1:24,34,2
917Tukiainen Tomi1:25,04,9
1016Vihavainen Ari1:25,15,0
1122Lehessaari Mikko1:25,25,1
1224Eskelinen Mikko1:25,85,7
1336Turunen Jesse1:26,56,4
1433Burger Kees1:26,76,6
1523Kasi Jukka1:27,06,9
1647Hostila Veli-Matti1:27,06,9
1744Kuivinen Timo1:27,47,3
1840Hulkkonen Tapani1:27,67,5
1942Metsälä Jukka1:29,49,3
2048Tuuri Jari1:29,59,4
2127Hosike Jarkko1:29,89,7
2250Markkanen Timo1:29,99,8
2330Niemi Kim1:30,09,9
2418Ruokanen Ville1:31,411,3
2551Lyytikäinen Pasi1:38,318,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle1:20,1
211Asunmaa Teemu1:22,4 2,3
314Nikara Jarkko1:22,8 2,7
415Mänty Marko1:23,3 3,2
535Forsström Alex1:23,3 3,2
612Salo Juha1:23,6 3,5
713Vainionpää Jussi1:23,9 3,8
820Soilu Joonas1:24,3 4,2
917Tukiainen Tomi1:25,0 4,9
1016Vihavainen Ari1:25,1 5,0
1122Lehessaari Mikko1:25,2 5,1
1224Eskelinen Mikko1:25,8 5,7
1336Turunen Jesse1:26,5 6,4
1433Burger Kees1:26,7 6,6
1523Kasi Jukka1:27,0 6,9
1647Hostila Veli-Matti1:27,0 6,9
1744Kuivinen Timo1:27,4 7,3
1840Hulkkonen Tapani1:27,6 7,5
1942Metsälä Jukka1:29,4 9,3
2048Tuuri Jari1:29,5 9,4
2127Hosike Jarkko1:29,8 9,7
2250Markkanen Timo1:29,9 9,8
2330Niemi Kim1:30,0 9,9
2418Ruokanen Ville1:31,4 11,3
2551Lyytikäinen Pasi1:38,3 18,2


Keskeyttäneet: 26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK1, 1.5km, nopein: 63.8km/h
SijNroNimiTulosEro
125Kiviniemi Kristian1:24,6
234Eronen Janne1:25,61,0
321Pietarinen Eerik1:26,01,4
432Järvinen Tommi1:26,92,3
538Veikkanen Niko1:27,32,7
631Mäenpää Timo1:28,03,4
729Koljonen Juha1:28,74,1
846Hassinen Tuomo1:29,04,4
937Selivaara Antti1:29,24,6
1039Juolahti Arto1:29,24,6
1145Kuikka Jari1:29,34,7
1228Hautamäki Ville1:29,44,8
1343Nikus Tomas1:29,44,8
1455Grzegorz Dul1:29,75,1
1541Sandberg Aki1:31,26,6
1649Partanen Timo1:31,56,9
1752Pitkäniemi Timo1:32,37,7
1856Posadskiy Aleksandr1:37,412,8
1953Uger Sergey1:39,214,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Kiviniemi Kristian1:24,6
234Eronen Janne1:25,6 1,0
321Pietarinen Eerik1:26,0 1,4
432Järvinen Tommi1:26,9 2,3
538Veikkanen Niko1:27,3 2,7
631Mäenpää Timo1:28,0 3,4
729Koljonen Juha1:28,7 4,1
846Hassinen Tuomo1:29,0 4,4
937Selivaara Antti1:29,2 4,6
1039Juolahti Arto1:29,2 4,6
1145Kuikka Jari1:29,3 4,7
1228Hautamäki Ville1:29,4 4,8
1343Nikus Tomas1:29,4 4,8
1455Grzegorz Dul1:29,7 5,1
1541Sandberg Aki1:31,2 6,6
1649Partanen Timo1:31,5 6,9
1752Pitkäniemi Timo1:32,3 7,7
1856Posadskiy Aleksandr1:37,4 12,8
1953Uger Sergey1:39,2 14,6

 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK1, 1.5km, nopein: 60.5km/h
SijNroNimiTulosEro
160Lindholm Emil1:29,2
272Viitala Joni1:30,10,9
359Huttunen Jari1:30,31,1
465Lario Taisko1:30,51,3
561Rytkönen Anssi1:30,71,5
669Hokkanen Miika1:31,82,6
770Mäkinen Niko1:32,23,0
862Pietarinen Henrik1:32,33,1
971Lavio Jaakko1:32,63,4
1084Kivioja Atte1:32,63,4
1168Lindblom Miki1:32,73,5
1266Hatakka Tommi1:33,13,9
1378Luhtaniemi Jani1:33,34,1
1487Pollari Olli1:33,64,4
1581Laurén Antton1:34,04,8
1677Olkoniemi Jonna1:34,55,3
1767Lindberg Jussi1:35,05,8
1888Kiiski Teemu1:35,66,4
1980Lehmussaari Vesa1:36,97,7
2079Valkonen Anssi1:37,38,1
2185Karppanen Mika1:37,68,4
2289Rautiainen Jani1:37,68,4
2390√Ėhman Patric1:38,08,8
2486Keränen Joonas1:38,59,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
160Lindholm Emil1:29,2
272Viitala Joni1:30,1 0,9
359Huttunen Jari1:30,3 1,1
465Lario Taisko1:30,5 1,3
561Rytkönen Anssi1:30,7 1,5
669Hokkanen Miika1:31,8 2,6
770Mäkinen Niko1:32,2 3,0
862Pietarinen Henrik1:32,3 3,1
971Lavio Jaakko1:32,6 3,4
1084Kivioja Atte1:32,6 3,4
1168Lindblom Miki1:32,7 3,5
1266Hatakka Tommi1:33,1 3,9
1378Luhtaniemi Jani1:33,3 4,1
1487Pollari Olli1:33,6 4,4
1581Laurén Antton1:34,0 4,8
1677Olkoniemi Jonna1:34,5 5,3
1767Lindberg Jussi1:35,0 5,8
1888Kiiski Teemu1:35,6 6,4
1980Lehmussaari Vesa1:36,9 7,7
2079Valkonen Anssi1:37,3 8,1
2185Karppanen Mika1:37,6 8,4
2289Rautiainen Jani1:37,6 8,4
2390√Ėhman Patric1:38,0 8,8
2486Keränen Joonas1:38,5 9,3

 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK1, 1.5km, nopein: 60.3km/h
SijNroNimiTulosEro
163Savolainen Jarkko1:29,5
258Ruotsalainen Esa1:30,81,3
364Kinnunen Jaro1:31,01,5
457Lindroos Joonas1:31,82,3
592Toivanen Joni1:32,02,5
682Koski-Lammi Heikki1:32,53,0
775Kinnunen Erno1:33,03,5
891Seilo Joni1:33,43,9
976Seluska Janne1:34,65,1
1083Mäkelä Jarko1:39,29,7
1193Keskiniva Jussi1:41,612,1
1273Nousiainen Jori6:29,55:00,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
163Savolainen Jarkko1:29,5
258Ruotsalainen Esa1:30,8 1,3
364Kinnunen Jaro1:31,0 1,5
457Lindroos Joonas1:31,8 2,3
592Toivanen Joni1:32,0 2,5
682Koski-Lammi Heikki1:32,5 3,0
775Kinnunen Erno1:33,0 3,5
891Seilo Joni1:33,4 3,9
976Seluska Janne1:34,6 5,1
1083Mäkelä Jarko1:39,2 9,7
1193Keskiniva Jussi1:41,6 12,1
1273Nousiainen Jori6:29,5 5:00,0