17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 2, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Kovala
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK2, 13.65km, nopein: 121.1km/h
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle6:45,9
214Nikara Jarkko6:55,89,9
311Asunmaa Teemu6:56,510,6
415Mänty Marko6:57,311,4
516Vihavainen Ari7:02,516,6
612Salo Juha7:03,617,7
718Ruokanen Ville7:06,820,9
817Tukiainen Tomi7:07,321,4
935Forsström Alex7:09,223,3
1013Vainionpää Jussi7:10,024,1
1120Soilu Joonas7:19,333,4
1223Kasi Jukka7:20,734,8
1322Lehessaari Mikko7:23,137,2
1436Turunen Jesse7:28,242,3
1530Niemi Kim7:30,344,4
1647Hostila Veli-Matti7:41,355,4
1733Burger Kees7:42,356,4
1844Kuivinen Timo7:47,61:01,7
1942Metsälä Jukka7:56,91:11,0
2048Tuuri Jari8:02,71:16,8
2124Eskelinen Mikko8:05,01:19,1
2240Hulkkonen Tapani8:07,61:21,7
2351Lyytikäinen Pasi8:10,21:24,3
2427Hosike Jarkko8:13,01:27,1
2550Markkanen Timo8:23,61:37,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle8:06,0
214Nikara Jarkko8:18,6 12,6
311Asunmaa Teemu8:18,9 12,9
415Mänty Marko8:20,6 14,6
512Salo Juha8:27,2 21,2
616Vihavainen Ari8:27,6 21,6
717Tukiainen Tomi8:32,3 26,3
835Forsström Alex8:32,5 26,5
913Vainionpää Jussi8:33,9 27,9
1018Ruokanen Ville8:38,2 32,2
1120Soilu Joonas8:43,6 37,6
1223Kasi Jukka8:47,7 41,7
1322Lehessaari Mikko8:48,3 42,3
1436Turunen Jesse8:54,7 48,7
1530Niemi Kim9:00,3 54,3
1647Hostila Veli-Matti9:08,3 1:02,3
1733Burger Kees9:09,0 1:03,0
1844Kuivinen Timo9:15,0 1:09,0
1942Metsälä Jukka9:26,3 1:20,3
2024Eskelinen Mikko9:30,8 1:24,8
2148Tuuri Jari9:32,2 1:26,2
2240Hulkkonen Tapani9:35,2 1:29,2
2327Hosike Jarkko9:42,8 1:36,8
2451Lyytikäinen Pasi9:48,5 1:42,5
2550Markkanen Timo9:53,5 1:47,5


Keskeyttäneet: 26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK2, 13.65km, nopein: 115.2km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik7:06,7
231Mäenpää Timo7:12,45,7
325Kiviniemi Kristian7:13,36,6
434Eronen Janne7:18,712,0
529Koljonen Juha7:23,616,9
628Hautamäki Ville7:25,218,5
737Selivaara Antti7:33,426,7
843Nikus Tomas7:33,526,8
938Veikkanen Niko7:33,927,2
1046Hassinen Tuomo7:42,936,2
1139Juolahti Arto7:45,138,4
1241Sandberg Aki7:54,748,0
1345Kuikka Jari7:56,850,1
1449Partanen Timo8:02,756,0
1555Grzegorz Dul8:22,01:15,3
1656Posadskiy Aleksandr8:22,51:15,8
1752Pitkäniemi Timo8:43,61:36,9
1853Uger Sergey8:52,71:46,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik8:32,7
225Kiviniemi Kristian8:37,9 5,2
331Mäenpää Timo8:40,4 7,7
434Eronen Janne8:44,3 11,6
529Koljonen Juha8:52,3 19,6
628Hautamäki Ville8:54,6 21,9
738Veikkanen Niko9:01,2 28,5
837Selivaara Antti9:02,6 29,9
943Nikus Tomas9:02,9 30,2
1046Hassinen Tuomo9:11,9 39,2
1139Juolahti Arto9:14,3 41,6
1241Sandberg Aki9:25,9 53,2
1345Kuikka Jari9:26,1 53,4
1449Partanen Timo9:34,2 1:01,5
1555Grzegorz Dul9:51,7 1:19,0
1656Posadskiy Aleksandr9:59,9 1:27,2
1752Pitkäniemi Timo10:15,9 1:43,2
1853Uger Sergey10:31,9 1:59,2


Keskeyttäneet: 32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK2, 13.65km, nopein: 108.6km/h
SijNroNimiTulosEro
160Lindholm Emil7:32,3
259Huttunen Jari7:33,20,9
365Lario Taisko7:34,01,7
472Viitala Joni7:39,06,7
562Pietarinen Henrik7:39,26,9
669Hokkanen Miika7:39,47,1
761Rytkönen Anssi7:41,39,0
866Hatakka Tommi7:46,914,6
970Mäkinen Niko7:47,915,6
1071Lavio Jaakko7:49,116,8
1184Kivioja Atte7:50,318,0
1287Pollari Olli7:52,420,1
1367Lindberg Jussi7:54,922,6
1468Lindblom Miki7:55,423,1
1579Valkonen Anssi7:58,025,7
1678Luhtaniemi Jani7:58,626,3
1790√Ėhman Patric8:03,431,1
1888Kiiski Teemu8:06,834,5
1977Olkoniemi Jonna8:09,537,2
2080Lehmussaari Vesa8:10,237,9
2181Laurén Antton8:11,238,9
2289Rautiainen Jani8:24,752,4
2386Keränen Joonas8:31,859,5
2485Karppanen Mika8:38,41:06,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
160Lindholm Emil9:01,5
259Huttunen Jari9:03,5 2,0
365Lario Taisko9:04,5 3,0
472Viitala Joni9:09,1 7,6
569Hokkanen Miika9:11,2 9,7
662Pietarinen Henrik9:11,5 10,0
761Rytkönen Anssi9:12,0 10,5
866Hatakka Tommi9:20,0 18,5
970Mäkinen Niko9:20,1 18,6
1071Lavio Jaakko9:21,7 20,2
1184Kivioja Atte9:22,9 21,4
1287Pollari Olli9:26,0 24,5
1368Lindblom Miki9:28,1 26,6
1467Lindberg Jussi9:29,9 28,4
1578Luhtaniemi Jani9:31,9 30,4
1679Valkonen Anssi9:35,3 33,8
1790√Ėhman Patric9:41,4 39,9
1888Kiiski Teemu9:42,4 40,9
1977Olkoniemi Jonna9:44,0 42,5
2081Laurén Antton9:45,2 43,7
2180Lehmussaari Vesa9:47,1 45,6
2289Rautiainen Jani10:02,3 1:00,8
2386Keränen Joonas10:10,3 1:08,8
2485Karppanen Mika10:16,0 1:14,5

 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK2, 13.65km, nopein: 110.4km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas7:25,3
258Ruotsalainen Esa7:29,54,2
363Savolainen Jarkko7:39,714,4
482Koski-Lammi Heikki7:48,923,6
576Seluska Janne7:49,324,0
675Kinnunen Erno7:50,325,0
792Toivanen Joni7:55,430,1
891Seilo Joni8:07,342,0
983Mäkelä Jarko8:08,843,5
1093Keskiniva Jussi8:30,61:05,3
1164Kinnunen Jaro10:21,72:56,4
1273Nousiainen Jori12:25,35:00,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas8:57,1
258Ruotsalainen Esa9:00,3 3,2
363Savolainen Jarkko9:09,2 12,1
482Koski-Lammi Heikki9:21,4 24,3
575Kinnunen Erno9:23,3 26,2
676Seluska Janne9:23,9 26,8
792Toivanen Joni9:27,4 30,3
891Seilo Joni9:40,7 43,6
983Mäkelä Jarko9:48,0 50,9
1093Keskiniva Jussi10:12,2 1:15,1
1164Kinnunen Jaro11:52,7 2:55,6
1273Nousiainen Jori18:54,8 9:57,7