17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 3, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Hännilä
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK3, 13.49km, nopein: 111.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu7:16,7
212Salo Juha7:25,89,1
318Ruokanen Ville7:27,711,0
417Tukiainen Tomi7:28,812,1
522Lehessaari Mikko7:31,014,3
613Vainionpää Jussi7:32,515,8
716Vihavainen Ari7:34,718,0
823Kasi Jukka7:36,019,3
914Nikara Jarkko7:38,521,8
1036Turunen Jesse7:47,330,6
1119Rovanperä Kalle7:47,931,2
1215Mänty Marko7:53,536,8
1330Niemi Kim7:54,337,6
1444Kuivinen Timo7:57,340,6
1542Metsälä Jukka8:00,744,0
1633Burger Kees8:01,845,1
1727Hosike Jarkko8:10,854,1
1848Tuuri Jari8:15,859,1
1951Lyytikäinen Pasi8:21,11:04,4
2020Soilu Joonas8:24,31:07,6
2135Forsström Alex8:36,91:20,2
2247Hostila Veli-Matti8:59,21:42,5
2350Markkanen Timo10:32,13:15,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu15:35,6
212Salo Juha15:53,0 17,4
319Rovanperä Kalle15:53,9 18,3
414Nikara Jarkko15:57,1 21,5
517Tukiainen Tomi16:01,1 25,5
616Vihavainen Ari16:02,3 26,7
718Ruokanen Ville16:05,9 30,3
813Vainionpää Jussi16:06,4 30,8
915Mänty Marko16:14,1 38,5
1022Lehessaari Mikko16:19,3 43,7
1123Kasi Jukka16:23,7 48,1
1236Turunen Jesse16:42,0 1:06,4
1330Niemi Kim16:54,6 1:19,0
1420Soilu Joonas17:07,9 1:32,3
1535Forsström Alex17:09,4 1:33,8
1633Burger Kees17:10,8 1:35,2
1744Kuivinen Timo17:12,3 1:36,7
1842Metsälä Jukka17:27,0 1:51,4
1927Hosike Jarkko17:53,6 2:18,0
2047Hostila Veli-Matti18:07,5 2:31,9
2148Tuuri Jari18:08,0*2:32,4
2251Lyytikäinen Pasi18:09,6 2:34,0
2350Markkanen Timo20:25,6 4:50,0


Keskeyttäneet: 24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko
*AT-pisteet: 48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK3, 13.49km, nopein: 108.4km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik7:28,2
229Koljonen Juha7:49,421,2
334Eronen Janne7:50,822,6
437Selivaara Antti7:51,823,6
528Hautamäki Ville7:58,430,2
638Veikkanen Niko8:02,534,3
745Kuikka Jari8:07,138,9
849Partanen Timo8:15,347,1
931Mäenpää Timo8:27,359,1
1043Nikus Tomas8:28,41:00,2
1155Grzegorz Dul8:29,21:01,0
1241Sandberg Aki8:39,21:11,0
1352Pitkäniemi Timo9:12,91:44,7
1453Uger Sergey9:13,51:45,3
1546Hassinen Tuomo11:34,44:06,2
1656Posadskiy Aleksandr17:06,79:38,5
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik16:00,9
234Eronen Janne16:35,1 34,2
329Koljonen Juha16:41,7 40,8
428Hautamäki Ville16:53,0 52,1
537Selivaara Antti16:54,4 53,5
638Veikkanen Niko17:03,7 1:02,8
731Mäenpää Timo17:07,7 1:06,8
843Nikus Tomas17:31,3 1:30,4
945Kuikka Jari17:33,2 1:32,3
1049Partanen Timo17:49,5 1:48,6
1141Sandberg Aki18:05,1 2:04,2
1255Grzegorz Dul18:20,9 2:20,0
1352Pitkäniemi Timo19:28,8 3:27,9
1453Uger Sergey20:05,4*4:04,5
1546Hassinen Tuomo20:46,3 4:45,4
1656Posadskiy Aleksandr27:06,6 11:05,7


Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen
*AT-pisteet: 53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK3, 13.49km, nopein: 102.8km/h
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari7:52,2
262Pietarinen Henrik7:56,34,1
360Lindholm Emil7:59,06,8
470Mäkinen Niko7:59,06,8
569Hokkanen Miika8:00,38,1
672Viitala Joni8:01,29,0
766Hatakka Tommi8:02,19,9
867Lindberg Jussi8:02,710,5
971Lavio Jaakko8:05,112,9
1084Kivioja Atte8:07,715,5
1181Laurén Antton8:11,319,1
1287Pollari Olli8:12,420,2
1378Luhtaniemi Jani8:12,720,5
1490√Ėhman Patric8:12,820,6
1579Valkonen Anssi8:16,224,0
1680Lehmussaari Vesa8:25,333,1
1777Olkoniemi Jonna8:27,034,8
1889Rautiainen Jani8:28,936,7
1968Lindblom Miki8:32,440,2
2086Keränen Joonas8:39,247,0
2185Karppanen Mika8:42,650,4
2265Lario Taisko8:57,31:05,1
2388Kiiski Teemu18:03,410:11,2
2461Rytkönen Anssi30:42,522:50,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari16:55,7
260Lindholm Emil17:00,5 4,8
362Pietarinen Henrik17:07,8 12,1
472Viitala Joni17:10,3 14,6
569Hokkanen Miika17:11,5 15,8
670Mäkinen Niko17:19,1 23,4
766Hatakka Tommi17:22,1 26,4
871Lavio Jaakko17:26,8 31,1
984Kivioja Atte17:30,6 34,9
1067Lindberg Jussi17:32,6 36,9
1187Pollari Olli17:38,4 42,7
1278Luhtaniemi Jani17:44,6 48,9
1379Valkonen Anssi17:51,5 55,8
1490√Ėhman Patric17:54,2 58,5
1581Laurén Antton17:56,5 1:00,8
1668Lindblom Miki18:00,5 1:04,8
1765Lario Taisko18:01,8 1:06,1
1877Olkoniemi Jonna18:11,0 1:15,3
1980Lehmussaari Vesa18:12,4 1:16,7
2089Rautiainen Jani18:31,2 1:35,5
2186Keränen Joonas18:49,5 1:53,8
2285Karppanen Mika18:58,6 2:02,9
2388Kiiski Teemu27:45,8 10:50,1
2461Rytkönen Anssi39:54,5 22:58,8

 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK3, 13.49km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas7:52,8
258Ruotsalainen Esa7:58,15,3
363Savolainen Jarkko8:03,911,1
482Koski-Lammi Heikki8:07,314,5
575Kinnunen Erno8:09,817,0
676Seluska Janne8:14,321,5
783Mäkelä Jarko8:31,738,9
893Keskiniva Jussi8:53,71:00,9
992Toivanen Joni8:55,81:03,0
1073Nousiainen Jori9:07,81:15,0
1191Seilo Joni12:43,64:50,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas16:49,9
258Ruotsalainen Esa16:58,4 8,5
363Savolainen Jarkko17:13,1 23,2
482Koski-Lammi Heikki17:28,7 38,8
575Kinnunen Erno17:33,1 43,2
676Seluska Janne17:38,2 48,3
783Mäkelä Jarko18:19,7 1:29,8
892Toivanen Joni18:23,2 1:33,3
993Keskiniva Jussi19:05,9 2:16,0
1091Seilo Joni22:24,3 5:34,4
1173Nousiainen Jori28:02,6 11:12,7


Keskeyttäneet: 64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen