17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 4, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Siikakoski
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK4, 27.6km, nopein: 126.4km/h
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle13:05,9
212Salo Juha13:21,015,1
311Asunmaa Teemu13:21,215,3
415Mänty Marko13:31,425,5
516Vihavainen Ari13:39,633,7
617Tukiainen Tomi13:45,439,5
713Vainionpää Jussi13:48,242,3
835Forsström Alex13:48,342,4
922Lehessaari Mikko13:51,946,0
1014Nikara Jarkko14:07,41:01,5
1136Turunen Jesse14:14,21:08,3
1220Soilu Joonas14:19,01:13,1
1318Ruokanen Ville14:30,91:25,0
1442Metsälä Jukka14:41,71:35,8
1544Kuivinen Timo14:41,91:36,0
1627Hosike Jarkko14:43,11:37,2
1733Burger Kees14:50,41:44,5
1848Tuuri Jari15:05,11:59,2
1947Hostila Veli-Matti15:13,92:08,0
2051Lyytikäinen Pasi15:18,52:12,6
2150Markkanen Timo15:55,42:49,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu28:56,8
219Rovanperä Kalle28:59,8 3,0
312Salo Juha29:14,0 17,2
416Vihavainen Ari29:41,9 45,1
515Mänty Marko29:45,5 48,7
617Tukiainen Tomi29:46,5 49,7
713Vainionpää Jussi29:54,6 57,8
814Nikara Jarkko30:04,5 1:07,7
922Lehessaari Mikko30:11,2 1:14,4
1018Ruokanen Ville30:36,8 1:40,0
1136Turunen Jesse30:56,2 1:59,4
1235Forsström Alex30:57,7 2:00,9
1320Soilu Joonas31:26,9 2:30,1
1444Kuivinen Timo31:54,2 2:57,4
1533Burger Kees32:01,2 3:04,4
1642Metsälä Jukka32:08,7 3:11,9
1727Hosike Jarkko32:36,7 3:39,9
1848Tuuri Jari33:13,1*4:16,3
1947Hostila Veli-Matti33:21,4 4:24,6
2051Lyytikäinen Pasi33:28,1 4:31,3
2150Markkanen Timo36:21,0 7:24,2


Keskeyttäneet: 23, Kasi Jukka, 4B, Tekninen   -   24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus  -   30, Niemi Kim, 4B, Rengasrikko  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko
*AT-pisteet: 48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK4, 27.6km, nopein: 118km/h
SijNroNimiTulosEro
134Eronen Janne14:02,2
231Mäenpää Timo14:20,618,4
328Hautamäki Ville14:20,718,5
421Pietarinen Eerik14:23,221,0
529Koljonen Juha14:27,825,6
637Selivaara Antti14:28,226,0
743Nikus Tomas14:47,044,8
846Hassinen Tuomo14:49,747,5
938Veikkanen Niko14:49,947,7
1049Partanen Timo14:57,755,5
1145Kuikka Jari15:09,81:07,6
1255Grzegorz Dul15:17,51:15,3
1341Sandberg Aki15:22,21:20,0
1456Posadskiy Aleksandr15:40,01:37,8
1552Pitkäniemi Timo16:04,12:01,9
1653Uger Sergey17:05,63:03,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik30:24,1
234Eronen Janne30:37,3 13,2
329Koljonen Juha31:09,5 45,4
428Hautamäki Ville31:13,7 49,6
537Selivaara Antti31:22,6 58,5
631Mäenpää Timo31:28,3 1:04,2
738Veikkanen Niko31:53,6 1:29,5
843Nikus Tomas32:18,3 1:54,2
945Kuikka Jari32:43,0 2:18,9
1049Partanen Timo32:47,2 2:23,1
1141Sandberg Aki33:27,3 3:03,2
1255Grzegorz Dul33:38,4 3:14,3
1352Pitkäniemi Timo35:32,9 5:08,8
1446Hassinen Tuomo35:36,0 5:11,9
1553Uger Sergey37:11,0*6:46,9
1656Posadskiy Aleksandr42:46,6 12:22,5


Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen
*AT-pisteet: 53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK4, 27.6km, nopein: 114.6km/h
SijNroNimiTulosEro
165Lario Taisko14:26,9
260Lindholm Emil14:27,91,0
359Huttunen Jari14:32,25,3
462Pietarinen Henrik14:36,59,6
570Mäkinen Niko14:43,416,5
666Hatakka Tommi14:45,718,8
769Hokkanen Miika14:46,319,4
867Lindberg Jussi14:51,324,4
971Lavio Jaakko14:54,027,1
1068Lindblom Miki14:58,231,3
1172Viitala Joni15:02,235,3
1287Pollari Olli15:07,440,5
1378Luhtaniemi Jani15:11,844,9
1479Valkonen Anssi15:12,445,5
1581Laurén Antton15:13,246,3
1684Kivioja Atte15:18,351,4
1790√Ėhman Patric15:25,158,2
1877Olkoniemi Jonna15:31,71:04,8
1980Lehmussaari Vesa15:39,11:12,2
2089Rautiainen Jani15:42,91:16,0
2186Keränen Joonas15:50,81:23,9
2288Kiiski Teemu16:03,21:36,3
2385Karppanen Mika16:05,01:38,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari31:27,9
260Lindholm Emil31:28,4 0,5
362Pietarinen Henrik31:44,3 16,4
469Hokkanen Miika31:57,8 29,9
570Mäkinen Niko32:02,5 34,6
666Hatakka Tommi32:07,8 39,9
772Viitala Joni32:12,5 44,6
871Lavio Jaakko32:20,8 52,9
967Lindberg Jussi32:23,9 56,0
1065Lario Taisko32:28,7 1:00,8
1187Pollari Olli32:45,8 1:17,9
1284Kivioja Atte32:48,9 1:21,0
1378Luhtaniemi Jani32:56,4 1:28,5
1468Lindblom Miki32:58,7 1:30,8
1579Valkonen Anssi33:03,9 1:36,0
1681Laurén Antton33:09,7 1:41,8
1790√Ėhman Patric33:19,3 1:51,4
1877Olkoniemi Jonna33:42,7 2:14,8
1980Lehmussaari Vesa33:51,5 2:23,6
2089Rautiainen Jani34:14,1 2:46,2
2186Keränen Joonas34:40,3 3:12,4
2285Karppanen Mika35:03,6 3:35,7
2388Kiiski Teemu43:49,0 12:21,1


Keskeyttäneet: 61, Rytk√∂nen Anssi, 4A, Rengasrikko
 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK4, 27.6km, nopein: 114.9km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas14:24,5
258Ruotsalainen Esa14:33,08,5
382Koski-Lammi Heikki14:57,633,1
463Savolainen Jarkko15:00,936,4
575Kinnunen Erno15:13,448,9
676Seluska Janne15:15,651,1
783Mäkelä Jarko15:47,61:23,1
893Keskiniva Jussi16:19,81:55,3
992Toivanen Joni17:41,13:16,6
1091Seilo Joni19:10,14:45,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas31:14,4
258Ruotsalainen Esa31:31,4 17,0
363Savolainen Jarkko32:14,0 59,6
482Koski-Lammi Heikki32:26,3 1:11,9
575Kinnunen Erno32:46,5 1:32,1
676Seluska Janne32:53,8 1:39,4
783Mäkelä Jarko34:07,3 2:52,9
893Keskiniva Jussi35:25,7 4:11,3
992Toivanen Joni36:04,3 4:49,9
1091Seilo Joni41:34,4 10:20,0


Keskeyttäneet: 64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen  -   73, Nousiainen Jori, 4A, Tekninen