17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK6 EK8 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 7, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Saksa
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK7, 8km, nopein: 108.3km/h
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu4:25,9
219Rovanperä Kalle4:27,31,4
312Salo Juha4:28,82,9
414Nikara Jarkko4:31,85,9
535Forsström Alex4:33,27,3
613Vainionpää Jussi4:36,010,1
716Vihavainen Ari4:36,510,6
817Tukiainen Tomi4:37,011,1
918Ruokanen Ville4:38,012,1
1020Soilu Joonas4:41,415,5
1122Lehessaari Mikko4:41,415,5
1236Turunen Jesse4:42,716,8
1344Kuivinen Timo4:53,027,1
1427Hosike Jarkko4:54,128,2
1533Burger Kees4:58,332,4
1648Tuuri Jari5:00,234,3
1742Metsälä Jukka5:01,435,5
1851Lyytikäinen Pasi5:06,740,8
1950Markkanen Timo5:24,959,0
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu47:06,5
219Rovanperä Kalle47:08,2 1,7
312Salo Juha47:32,4 25,9
414Nikara Jarkko48:27,6 1:21,1
516Vihavainen Ari48:31,0 1:24,5
617Tukiainen Tomi48:42,4 1:35,9
713Vainionpää Jussi48:47,7 1:41,2
822Lehessaari Mikko49:13,1 2:06,6
918Ruokanen Ville49:22,7 2:16,2
1035Forsström Alex49:31,6 2:25,1
1136Turunen Jesse50:14,0 3:07,5
1220Soilu Joonas50:42,2 3:35,7
1344Kuivinen Timo51:56,6 4:50,1
1433Burger Kees52:08,9 5:02,4
1527Hosike Jarkko52:22,0 5:15,5
1642Metsälä Jukka52:23,5 5:17,0
1748Tuuri Jari53:47,4*6:40,9
1851Lyytikäinen Pasi54:19,6 7:13,1
1950Markkanen Timo57:54,4 10:47,9


Keskeyttäneet: 15, M√§nty Marko, 6B, Rengasrikko  -   23, Kasi Jukka, 4B, Tekninen   -   24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus  -   30, Niemi Kim, 4B, Rengasrikko  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko  -   47, Hostila Veli-Matti, 6B, Tekninen
*AT-pisteet: 47, Hostila Veli-Matti, 4D, Myöhä, 1:50,0  -   48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK7, 8km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik4:39,3
234Eronen Janne4:45,46,1
331Mäenpää Timo4:47,98,6
443Nikus Tomas4:48,18,8
528Hautamäki Ville4:49,410,1
637Selivaara Antti4:49,710,4
738Veikkanen Niko4:57,818,5
841Sandberg Aki4:59,320,0
945Kuikka Jari5:01,422,1
1049Partanen Timo5:04,525,2
1155Grzegorz Dul5:12,333,0
1256Posadskiy Aleksandr5:14,234,9
1352Pitkäniemi Timo5:22,943,6
1453Uger Sergey5:47,81:08,5
1529Koljonen Juha15:16,710:37,4
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik49:14,2
234Eronen Janne49:47,2 33,0
328Hautamäki Ville50:45,5 1:31,3
431Mäenpää Timo50:55,0 1:40,8
537Selivaara Antti51:05,2 1:51,0
643Nikus Tomas52:03,4 2:49,2
738Veikkanen Niko52:15,1 3:00,9
845Kuikka Jari53:18,1 4:03,9
949Partanen Timo53:20,5 4:06,3
1041Sandberg Aki53:58,6 4:44,4
1155Grzegorz Dul54:16,7 5:02,5
1252Pitkäniemi Timo57:24,5 8:10,3
1353Uger Sergey1:00:46,6*11:32,4
1429Koljonen Juha1:01:18,1 12:03,9
1556Posadskiy Aleksandr1:04:11,2 14:57,0


Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen  -   46, Hassinen Tuomo, 6A, Tekninen
*AT-pisteet: 53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK7, 8km, nopein: 98km/h
SijNroNimiTulosEro
160Lindholm Emil4:54,0
259Huttunen Jari4:57,03,0
369Hokkanen Miika5:01,37,3
466Hatakka Tommi5:01,87,8
562Pietarinen Henrik5:02,18,1
667Lindberg Jussi5:02,38,3
770Mäkinen Niko5:04,910,9
887Pollari Olli5:05,711,7
984Kivioja Atte5:07,013,0
1081Laurén Antton5:08,614,6
1168Lindblom Miki5:10,616,6
1278Luhtaniemi Jani5:12,318,3
1379Valkonen Anssi5:12,718,7
1477Olkoniemi Jonna5:14,520,5
1590√Ėhman Patric5:17,023,0
1680Lehmussaari Vesa5:20,026,0
1786Keränen Joonas5:24,630,6
1889Rautiainen Jani5:24,830,8
1985Karppanen Mika5:32,338,3
2071Lavio Jaakko6:50,51:56,5
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari51:14,6
260Lindholm Emil51:20,5 5,9
362Pietarinen Henrik51:54,5 39,9
469Hokkanen Miika52:18,3 1:03,7
566Hatakka Tommi52:28,8 1:14,2
670Mäkinen Niko52:30,1 1:15,5
767Lindberg Jussi52:46,7 1:32,1
887Pollari Olli53:22,0 2:07,4
984Kivioja Atte53:26,7 2:12,1
1068Lindblom Miki53:34,0 2:19,4
1178Luhtaniemi Jani53:46,5 2:31,9
1279Valkonen Anssi53:53,9 2:39,3
1381Laurén Antton53:55,0 2:40,4
1490√Ėhman Patric54:23,1 3:08,5
1571Lavio Jaakko54:27,6 3:13,0
1677Olkoniemi Jonna54:52,1 3:37,5
1780Lehmussaari Vesa55:02,4 3:47,8
1889Rautiainen Jani56:00,8 4:46,2
1986Keränen Joonas56:10,3 4:55,7
2085Karppanen Mika57:09,2 5:54,6


Keskeyttäneet: 61, Rytk√∂nen Anssi, 4A, Rengasrikko  -   65, Lario Taisko, 7A, Tekninen  -   72, Viitala Joni, 4D, Tekninen  -   88, Kiiski Teemu, 4C, Tekninen
 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK7, 8km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas5:02,1
258Ruotsalainen Esa5:06,54,4
376Seluska Janne5:10,38,2
492Toivanen Joni5:11,19,0
583Mäkelä Jarko5:20,718,6
693Keskiniva Jussi10:59,95:57,8
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas51:20,5
258Ruotsalainen Esa52:35,4 1:14,9
376Seluska Janne53:39,3 2:18,8
483Mäkelä Jarko55:40,1 4:19,6
592Toivanen Joni56:55,9 5:35,4
693Keskiniva Jussi1:03:07,7 11:47,2


Keskeyttäneet: 63, Savolainen Jarkko, 7B, Tekninen  -   64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen  -   73, Nousiainen Jori, 4A, Tekninen  -   75, Kinnunen Erno, 6B, Tekninen  -   82, Koski-Lammi Heikki, 4C, √Ėl√∂jypohja  -   91, Seilo Joni, 4D, Tekninen