17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK7 EK9 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 8, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Tuomioja
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK8, 12.9km, nopein: 114.6km/h
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle6:45,2
211Asunmaa Teemu6:53,17,9
314Nikara Jarkko6:57,912,7
435Forsström Alex7:01,216,0
512Salo Juha7:05,520,3
613Vainionpää Jussi7:06,421,2
722Lehessaari Mikko7:07,222,0
818Ruokanen Ville7:08,523,3
916Vihavainen Ari7:10,325,1
1020Soilu Joonas7:20,034,8
1136Turunen Jesse7:23,037,8
1217Tukiainen Tomi7:25,340,1
1327Hosike Jarkko7:36,451,2
1444Kuivinen Timo7:39,153,9
1542Metsälä Jukka7:45,71:00,5
1633Burger Kees7:47,71:02,5
1748Tuuri Jari7:59,21:14,0
1851Lyytikäinen Pasi8:08,31:23,1
1950Markkanen Timo8:25,91:40,7
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle53:53,4
211Asunmaa Teemu53:59,6 6,2
312Salo Juha54:37,9 44,5
414Nikara Jarkko55:25,5 1:32,1
516Vihavainen Ari55:41,3 1:47,9
613Vainionpää Jussi55:54,1 2:00,7
717Tukiainen Tomi56:07,7 2:14,3
822Lehessaari Mikko56:20,3 2:26,9
918Ruokanen Ville56:31,2 2:37,8
1035Forsström Alex56:32,8 2:39,4
1136Turunen Jesse57:37,0 3:43,6
1220Soilu Joonas58:02,2 4:08,8
1344Kuivinen Timo59:35,7 5:42,3
1433Burger Kees59:56,6 6:03,2
1527Hosike Jarkko59:58,4 6:05,0
1642Metsälä Jukka1:00:09,2 6:15,8
1748Tuuri Jari1:01:46,6*7:53,2
1851Lyytikäinen Pasi1:02:27,9 8:34,5
1950Markkanen Timo1:06:20,3 12:26,9


Keskeyttäneet: 15, M√§nty Marko, 6B, Rengasrikko  -   23, Kasi Jukka, 4B, Tekninen   -   24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus  -   30, Niemi Kim, 4B, Rengasrikko  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko  -   47, Hostila Veli-Matti, 6B, Tekninen
*AT-pisteet: 47, Hostila Veli-Matti, 4D, Myöhä, 1:50,0  -   48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK8, 12.9km, nopein: 109.1km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik7:05,5
231Mäenpää Timo7:18,312,8
334Eronen Janne7:19,013,5
428Hautamäki Ville7:28,923,4
537Selivaara Antti7:39,133,6
629Koljonen Juha7:39,734,2
743Nikus Tomas7:43,738,2
855Grzegorz Dul7:53,447,9
938Veikkanen Niko7:55,249,7
1045Kuikka Jari7:56,450,9
1141Sandberg Aki7:58,152,6
1249Partanen Timo8:01,656,1
1352Pitkäniemi Timo8:23,31:17,8
1456Posadskiy Aleksandr8:25,41:19,9
1553Uger Sergey9:32,72:27,2
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik56:19,7
234Eronen Janne57:06,2 46,5
331Mäenpää Timo58:13,3 1:53,6
428Hautamäki Ville58:14,4 1:54,7
537Selivaara Antti58:44,3 2:24,6
643Nikus Tomas59:47,1 3:27,4
738Veikkanen Niko1:00:10,3 3:50,6
845Kuikka Jari1:01:14,5 4:54,8
949Partanen Timo1:01:22,1 5:02,4
1041Sandberg Aki1:01:56,7 5:37,0
1155Grzegorz Dul1:02:10,1 5:50,4
1252Pitkäniemi Timo1:05:47,8 9:28,1
1329Koljonen Juha1:09:07,8*12:48,1
1453Uger Sergey1:10:19,3*13:59,6
1556Posadskiy Aleksandr1:12:36,6 16:16,9


Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen  -   46, Hassinen Tuomo, 6A, Tekninen
*AT-pisteet: 29, Koljonen Juha, 7C, Myöhä, 10,0  -   53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK8, 12.9km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari7:27,2
260Lindholm Emil7:27,80,6
369Hokkanen Miika7:37,410,2
466Hatakka Tommi7:44,517,3
568Lindblom Miki7:44,517,3
662Pietarinen Henrik7:44,817,6
770Mäkinen Niko7:47,320,1
887Pollari Olli7:47,320,1
978Luhtaniemi Jani7:50,923,7
1081Laurén Antton7:51,624,4
1167Lindberg Jussi7:52,225,0
1290√Ėhman Patric7:53,526,3
1384Kivioja Atte7:56,529,3
1479Valkonen Anssi7:58,231,0
1580Lehmussaari Vesa8:08,741,5
1686Keränen Joonas8:18,851,6
1789Rautiainen Jani8:20,453,2
1885Karppanen Mika8:27,61:00,4
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari58:41,8
260Lindholm Emil58:48,3 6,5
362Pietarinen Henrik59:39,3 57,5
469Hokkanen Miika59:55,7 1:13,9
566Hatakka Tommi1:00:13,3 1:31,5
670Mäkinen Niko1:00:17,4 1:35,6
767Lindberg Jussi1:00:38,9 1:57,1
887Pollari Olli1:01:09,3 2:27,5
968Lindblom Miki1:01:18,5 2:36,7
1084Kivioja Atte1:01:23,2 2:41,4
1178Luhtaniemi Jani1:01:37,4 2:55,6
1281Laurén Antton1:01:46,6 3:04,8
1379Valkonen Anssi1:01:52,1 3:10,3
1490√Ėhman Patric1:02:16,6 3:34,8
1580Lehmussaari Vesa1:03:11,1 4:29,3
1689Rautiainen Jani1:04:21,2 5:39,4
1786Keränen Joonas1:04:29,1 5:47,3
1885Karppanen Mika1:05:36,8 6:55,0


Keskeyttäneet: 61, Rytk√∂nen Anssi, 4A, Rengasrikko  -   65, Lario Taisko, 7A, Tekninen  -   71, Lavio Jaakko, 7C, Ulosajo  -   72, Viitala Joni, 4D, Tekninen  -   77, Olkoniemi Jonna, 8B, Ulosajo  -   88, Kiiski Teemu, 4C, Tekninen
 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK8, 12.9km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
158Ruotsalainen Esa7:38,6
257Lindroos Joonas7:41,42,8
392Toivanen Joni7:54,015,4
476Seluska Janne7:58,319,7
583Mäkelä Jarko8:20,642,0
693Keskiniva Jussi8:38,059,4
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas59:01,9
258Ruotsalainen Esa1:00:14,0 1:12,1
376Seluska Janne1:01:37,6 2:35,7
483Mäkelä Jarko1:04:00,7 4:58,8
592Toivanen Joni1:04:49,9 5:48,0
693Keskiniva Jussi1:11:45,7 12:43,8


Keskeyttäneet: 63, Savolainen Jarkko, 7B, Tekninen  -   64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen  -   73, Nousiainen Jori, 4A, Tekninen  -   75, Kinnunen Erno, 6B, Tekninen  -   82, Koski-Lammi Heikki, 4C, √Ėl√∂jypohja  -   91, Seilo Joni, 4D, Tekninen