17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK8 Maali> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 9, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Hangastemaa
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK9, 23.8km, nopein: 116.5km/h
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle12:15,3
211Asunmaa Teemu12:19,84,5
312Salo Juha12:34,719,4
414Nikara Jarkko12:38,723,4
517Tukiainen Tomi12:48,633,3
622Lehessaari Mikko12:52,136,8
716Vihavainen Ari12:57,041,7
813Vainionpää Jussi12:58,843,5
920Soilu Joonas13:12,557,2
1044Kuivinen Timo13:35,21:19,9
1118Ruokanen Ville13:36,01:20,7
1236Turunen Jesse13:36,41:21,1
1327Hosike Jarkko13:46,61:31,3
1448Tuuri Jari14:04,91:49,6
1542Metsälä Jukka14:06,91:51,6
1633Burger Kees14:28,12:12,8
1751Lyytikäinen Pasi14:51,22:35,9
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle1:06:08,7
211Asunmaa Teemu1:06:19,4 10,7
312Salo Juha1:07:12,6 1:03,9
414Nikara Jarkko1:08:04,2 1:55,5
516Vihavainen Ari1:08:38,3 2:29,6
613Vainionpää Jussi1:08:52,9 2:44,2
717Tukiainen Tomi1:08:56,3 2:47,6
822Lehessaari Mikko1:09:12,4 3:03,7
918Ruokanen Ville1:10:07,2 3:58,5
1036Turunen Jesse1:11:13,4 5:04,7
1120Soilu Joonas1:11:14,7 5:06,0
1244Kuivinen Timo1:13:10,9 7:02,2
1327Hosike Jarkko1:13:45,0 7:36,3
1442Metsälä Jukka1:14:16,1 8:07,4
1533Burger Kees1:14:34,7*8:26,0
1648Tuuri Jari1:15:51,5*9:42,8
1751Lyytikäinen Pasi1:17:19,1 11:10,4


Keskeyttäneet: 15, M√§nty Marko, 6B, Rengasrikko  -   23, Kasi Jukka, 4B, Tekninen   -   24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus  -   30, Niemi Kim, 4B, Rengasrikko  -   35, Forsstr√∂m Alex, 9B, Ulosajo  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko  -   47, Hostila Veli-Matti, 6B, Tekninen  -   50, Markkanen Timo, 9A, Tekninen
*AT-pisteet: 47, Hostila Veli-Matti, 4D, Myöhä, 1:50,0  -   48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0  -   33, Burger Kees, 9A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK9, 23.8km, nopein: 108.9km/h
SijNroNimiTulosEro
134Eronen Janne13:06,8
221Pietarinen Eerik13:13,56,7
328Hautamäki Ville13:15,58,7
431Mäenpää Timo13:34,527,7
543Nikus Tomas13:46,139,3
637Selivaara Antti13:55,048,2
729Koljonen Juha13:58,852,0
838Veikkanen Niko14:12,21:05,4
945Kuikka Jari14:23,61:16,8
1055Grzegorz Dul14:24,61:17,8
1141Sandberg Aki14:24,81:18,0
1249Partanen Timo14:34,11:27,3
1356Posadskiy Aleksandr14:56,61:49,8
1452Pitkäniemi Timo15:12,72:05,9
1553Uger Sergey16:35,43:28,6
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik1:09:33,2
234Eronen Janne1:10:13,0 39,8
328Hautamäki Ville1:11:29,9 1:56,7
431Mäenpää Timo1:11:47,8 2:14,6
537Selivaara Antti1:12:39,3 3:06,1
643Nikus Tomas1:13:33,2 4:00,0
738Veikkanen Niko1:14:22,5 4:49,3
845Kuikka Jari1:15:38,1 6:04,9
949Partanen Timo1:15:56,2 6:23,0
1041Sandberg Aki1:16:21,5 6:48,3
1155Grzegorz Dul1:16:34,7 7:01,5
1252Pitkäniemi Timo1:21:00,5 11:27,3
1329Koljonen Juha1:23:26,6*13:53,4
1453Uger Sergey1:26:54,7*17:21,5
1556Posadskiy Aleksandr1:27:33,2 18:00,0


Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen  -   46, Hassinen Tuomo, 6A, Tekninen
*AT-pisteet: 29, Koljonen Juha, 7C, Myöhä, 10,0  -   53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0  -   29, Koljonen Juha, 9A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK9, 23.8km, nopein: 105.8km/h
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari13:29,6
260Lindholm Emil13:33,53,9
362Pietarinen Henrik13:52,623,0
469Hokkanen Miika13:54,725,1
587Pollari Olli13:58,028,4
670Mäkinen Niko13:59,229,6
766Hatakka Tommi14:06,136,5
868Lindblom Miki14:06,937,3
967Lindberg Jussi14:16,046,4
1078Luhtaniemi Jani14:21,451,8
1184Kivioja Atte14:29,059,4
1290√Ėhman Patric14:29,359,7
1379Valkonen Anssi14:33,61:04,0
1481Laurén Antton14:34,21:04,6
1580Lehmussaari Vesa14:43,31:13,7
1689Rautiainen Jani14:59,71:30,1
1785Karppanen Mika15:24,51:54,9
1886Keränen Joonas35:37,722:08,1
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari1:12:11,4
260Lindholm Emil1:12:21,8 10,4
362Pietarinen Henrik1:13:31,9 1:20,5
469Hokkanen Miika1:13:50,4 1:39,0
570Mäkinen Niko1:14:16,6 2:05,2
666Hatakka Tommi1:14:19,4 2:08,0
767Lindberg Jussi1:14:54,9 2:43,5
887Pollari Olli1:15:07,3 2:55,9
968Lindblom Miki1:15:25,4 3:14,0
1084Kivioja Atte1:15:52,2 3:40,8
1178Luhtaniemi Jani1:15:58,8 3:47,4
1281Laurén Antton1:16:20,8 4:09,4
1379Valkonen Anssi1:16:25,7 4:14,3
1490√Ėhman Patric1:16:45,9 4:34,5
1580Lehmussaari Vesa1:17:54,4 5:43,0
1689Rautiainen Jani1:19:20,9 7:09,5
1785Karppanen Mika1:21:01,3 8:49,9
1886Keränen Joonas1:40:06,8 27:55,4


Keskeyttäneet: 61, Rytk√∂nen Anssi, 4A, Rengasrikko  -   65, Lario Taisko, 7A, Tekninen  -   71, Lavio Jaakko, 7C, Ulosajo  -   72, Viitala Joni, 4D, Tekninen  -   77, Olkoniemi Jonna, 8B, Ulosajo  -   88, Kiiski Teemu, 4C, Tekninen
 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK9, 23.8km, nopein: 101.5km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas14:04,5
258Ruotsalainen Esa14:08,84,3
392Toivanen Joni14:21,517,0
476Seluska Janne14:49,845,3
583Mäkelä Jarko15:51,11:46,6
693Keskiniva Jussi15:57,71:53,2
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas1:13:06,4
258Ruotsalainen Esa1:14:22,8 1:16,4
376Seluska Janne1:16:27,4 3:21,0
492Toivanen Joni1:19:11,4 6:05,0
583Mäkelä Jarko1:19:51,8 6:45,4
693Keskiniva Jussi1:27:43,4 14:37,0


Keskeyttäneet: 63, Savolainen Jarkko, 7B, Tekninen  -   64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen  -   73, Nousiainen Jori, 4A, Tekninen  -   75, Kinnunen Erno, 6B, Tekninen  -   82, Koski-Lammi Heikki, 4C, √Ėl√∂jypohja  -   91, Seilo Joni, 4D, Tekninen