0 Southwest Motorsport Rally

Tulokset  Keskeyttäneet (22)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Southwest Motorsport Rally
0
EK 1, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
Southwest Motorsport Ry
EK1
 
Luokka 12¬†, Lada Merkkiluokka/cc vapaa, omavalmiste moottorilla varustetut. ¬†, Lähti:3
EK1, 7km, nopein: 88.2km/h
SijNroNimiTulosEro
182Kytölä Mika4:45,6
283Muhonen Marko5:03,317,7
381Nikku Jarmo6:28,71:43,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
182Kytölä Mika4:45,6
283Muhonen Marko5:03,3 17,7
381Nikku Jarmo6:28,7 1:43,1

 
Luokka 13¬†, VW Merkkiluokka Ilmaj√§√§hdytteisille autoille. (Aircooled.fi) ¬†, Lähti:0
 
Luokka 14¬†, Nuoret 15 - 18 v. HR alle 2050 cc ¬†, Lähti:2
EK1, 7km, nopein: 84.5km/h
SijNroNimiTulosEro
165Kanerva Kenny4:58,1
266Heino Tommi5:03,15,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Kanerva Kenny4:58,1
266Heino Tommi5:03,1 5,0

 
Luokka 15¬†, Nuottiluokka Nuoret 15-18 v. alle 1650cm 2wd ¬†, Lähti:2
EK1, 7km, nopein: 101.6km/h
SijNroNimiTulosEro
12Korhola Benjamin4:08,0
21Pohjanharju Ossi4:59,951,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Korhola Benjamin4:08,0
21Pohjanharju Ossi4:59,9 51,9

 
Luokka 16¬†, Nuottiluokka alle 1650 cc 2wd¬†, Lähti:6
EK1, 7km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
114Markkanen Kalle4:06,8
210Janger Tomi4:28,021,2
38Wikstedt Mikael4:31,024,2
49Sahila Aki4:31,124,3
511Varjo Teemu4:37,430,6
613Lehto Tero4:43,336,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Markkanen Kalle4:06,8
210Janger Tomi4:28,0 21,2
38Wikstedt Mikael4:31,0 24,2
49Sahila Aki4:31,1 24,3
511Varjo Teemu4:37,4 30,6
613Lehto Tero4:43,3 36,5

 
Luokka 17¬†, Nuottiluokka yli 1650 cc 2wd¬†, Lähti:9
EK1, 7km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiTulosEro
120Tiainen Pasi4:07,5
223Mattila Reijo4:08,61,1
321Suontausta Jari4:10,02,5
422Rantasalo Riku4:11,94,4
519Huhtala Tommi4:14,57,0
618Wirtanen Edgar4:17,610,1
717Konkola Niko4:36,629,1
816Virta Mika4:41,333,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
120Tiainen Pasi4:07,5
223Mattila Reijo4:08,6 1,1
321Suontausta Jari4:10,0 2,5
422Rantasalo Riku4:11,9 4,4
519Huhtala Tommi4:14,5 7,0
618Wirtanen Edgar4:17,6 10,1
717Konkola Niko4:36,6 29,1
816Virta Mika4:41,3 33,8


Keskeyttäneet: 15, Johansson Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen syy
 
Luokka 18¬†, Nuottiluokka 4wd vm/cc vapaa ¬†, Lähti:5
EK1, 7km, nopein: 104.5km/h
SijNroNimiTulosEro
15Haataja Mikko4:01,1
27Puhakka Ville4:09,38,2
34Wikström Janne4:13,812,7
43Hämäläinen Jyrki4:13,912,8
56Reinikainen Petri4:15,114,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Haataja Mikko4:01,1
27Puhakka Ville4:09,3 8,2
34Wikström Janne4:13,8 12,7
43Hämäläinen Jyrki4:13,9 12,8
56Reinikainen Petri4:15,1 14,0

 
Luokka 19¬†, 4wd vm/cc vapaa ¬†, Lähti:1
EK1, 7km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Juolahti arto3:56,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Juolahti arto3:56,1

 
Luokka 20¬†, Klassik < 81, 82-90 alle 1350 cc¬†, Lähti:1
EK1, 7km, nopein: 88.3km/h
SijNroNimiTulosEro
184Fonsell Petri4:45,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Fonsell Petri4:45,5

 
Luokka 21¬†, Klassik < 81, 82-90 yli 1350 cc ¬†, Lähti:10
EK1, 7km, nopein: 95km/h
SijNroNimiTulosEro
187Koivunen Teemu4:25,2
292Vuori Juhani4:26,41,2
394Laitinen Pasi4:30,35,1
486Sarkimo Juha4:48,323,1
589Lindholm Bertil4:55,029,8
685Halmela Ari4:59,334,1
790Savenius Timo5:30,61:05,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
187Koivunen Teemu4:25,2
292Vuori Juhani4:26,4 1,2
394Laitinen Pasi4:30,3 5,1
486Sarkimo Juha4:48,3 23,1
589Lindholm Bertil4:55,0 29,8
685Halmela Ari4:59,3 34,1
790Savenius Timo5:30,6 1:05,4


Keskeyttäneet: 88, Holm Ilpo, 1B, Tekninen syy  -   91, Nikkil√§ Ismo, 1B, Tekninen syy  -   93, Nordstr√∂m Ole, LÄHTÖ, Tekninen syy
 
Luokka 22¬†, Senior 2wd cc vapaa ¬†, Lähti:11
EK1, 7km, nopein: 94.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Rantasalo Esa4:26,9
2102Ranta Petri4:37,610,7
3101Tähkä Marko4:37,911,0
4104Hellman Tero4:39,112,2
597Wirtanen Kari4:39,812,9
698Peltomaa Jari4:40,313,4
799Kaipainen Juha4:42,515,6
896Isotalo Jorma4:49,122,2
995stenberg harri4:57,230,3
10103√Ėsterholm Stig7:59,03:32,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Rantasalo Esa4:26,9
2102Ranta Petri4:37,6 10,7
3101Tähkä Marko4:37,9 11,0
4104Hellman Tero4:39,1 12,2
597Wirtanen Kari4:39,8 12,9
698Peltomaa Jari4:40,3 13,4
799Kaipainen Juha4:42,5 15,6
896Isotalo Jorma4:49,1 22,2
995stenberg harri4:57,2 30,3
10103√Ėsterholm Stig7:59,0 3:32,1


Keskeyttäneet: 100, kahepba k, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 23¬†, V1600¬†, Lähti:6
EK1, 7km, nopein: 87.1km/h
SijNroNimiTulosEro
176Niemenmaa Olli4:49,3
275Pentinmäki Arttu5:03,213,9
378Tenhunen Joni5:03,814,5
477Stolpe Stefan5:04,715,4
579Andersin Jan5:25,436,1
680Laakso Teemu6:05,41:16,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
176Niemenmaa Olli4:49,3
275Pentinmäki Arttu5:03,2 13,9
378Tenhunen Joni5:03,8 14,5
477Stolpe Stefan5:04,7 15,4
579Andersin Jan5:25,4 36,1
680Laakso Teemu6:05,4 1:16,1

 
Luokka 24¬†, H2050¬†, Lähti:3
EK1, 7km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Viitanen Timo4:18,5
2107Viitanen Mikko4:23,34,8
3109Vähäsantanen Sami4:24,86,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1108Viitanen Timo4:18,5
2107Viitanen Mikko4:23,3 4,8
3109Vähäsantanen Sami4:24,8 6,3

 
Luokka 25¬†, HR alle 1650cc¬†, Lähti:9
EK1, 7km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1118Koskela Toni4:15,5
2117Tikander Ville4:34,519,0
3119Winter Tero4:37,221,7
4115Minkkinen Tuomo4:40,124,6
5116Virta Teemu4:40,925,4
6112Niini Ismo5:02,947,4
7110Kuronen Mika5:15,459,9
8111Leskinen Hannu5:28,61:13,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1118Koskela Toni4:15,5
2117Tikander Ville4:34,5 19,0
3119Winter Tero4:37,2 21,7
4115Minkkinen Tuomo4:40,1 24,6
5116Virta Teemu4:40,9 25,4
6112Niini Ismo5:02,9 47,4
7110Kuronen Mika5:15,4 59,9
8111Leskinen Hannu5:28,6 1:13,1


Keskeyttäneet: 114, Pasanen Heikki, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 26¬†, HR alle 2200 cc ¬†, Lähti:10
EK1, 7km, nopein: 98.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1126Rajalin Jimmy4:15,4
2128Artjoki Markku4:16,00,6
3134Jalava4:18,22,8
4125Montonen Juha4:22,97,5
5121Allamo Kim4:24,59,1
6124Kilpeläinen Jani4:31,215,8
7120Salmela Martin4:35,119,7
8123Venho Jesse4:36,220,8
9127Jalava Miko4:52,937,5
10122√Ėsterholm Mikael5:07,452,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1126Rajalin Jimmy4:15,4
2128Artjoki Markku4:16,0 0,6
3134Jalava4:18,2 2,8
4125Montonen Juha4:22,9 7,5
5121Allamo Kim4:24,5 9,1
6124Kilpeläinen Jani4:31,2 15,8
7120Salmela Martin4:35,1 19,7
8123Venho Jesse4:36,2 20,8
9127Jalava Miko4:52,9 37,5
10122√Ėsterholm Mikael5:07,4 52,0

 
Luokka 27¬†, HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta ¬†, Lähti:5
EK1, 7km, nopein: 93.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1132Mäkynen Jaakko4:29,8
2133Hinttu Tuomo4:29,8
3129Päivärinta Aki4:42,012,2
4130Virtanen Mika4:50,020,2
5131hosionaho Eemil5:44,91:15,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1132Mäkynen Jaakko4:29,8
2133Hinttu Tuomo4:29,8
3129Päivärinta Aki4:42,0 12,2
4130Virtanen Mika4:50,0 20,2
5131hosionaho Eemil5:44,9 1:15,1

 
Luokka 28¬†, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet ¬†, Lähti:6
EK1, 7km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiTulosEro
171Karhumäki Arttu4:28,4
272kölhi petri4:28,80,4
367Sabell Sami4:31,83,4
468Kujansuu Mikko4:46,017,6
573Rautanen Sami4:54,225,8
670Korhonen Otto14:05,29:36,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
171Karhumäki Arttu4:28,4
272kölhi petri4:28,8 0,4
367Sabell Sami4:31,8 3,4
468Kujansuu Mikko4:46,0 17,6
573Rautanen Sami4:54,2 25,8
670Korhonen Otto14:05,2 9:36,8