22.2.2020 Tornio Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (52)  AT-pisteet (7)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Tornio Ralli
22.2.2020
EK 1, LUOKKATULOKSET
R-Rallicup
Tornion Ralliharrastajat
Torando1
 
Luokka 1 , Historic gr2,4, a alle 1350 60-90 vm. 2wd , Lähti:2
EK1, 1.37km, nopein: 38.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1112Janne Solatie €2:08,9
2111Jussi Lappalainen €2:17,99,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1112Janne Solatie €2:08,9
2111Jussi Lappalainen €2:17,9 9,0

 
Luokka 3 , F, A, HR alle 1650 2wd , Lähti:14
EK1, 1.37km, nopein: 47.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1121Mikko Kurkela €1:43,2
2122Marko Mansikkamäki €1:44,41,2
3127Tommi Lämsä €1:45,92,7
4120Juho Nykänen €1:46,02,8
5124Mika Kaapu €1:46,83,6
6133jani seppälä1:47,44,2
7130Mikko Konola1:48,14,9
8125Sami Jokinen €1:48,95,7
9129Reino Karhu1:49,56,3
10126Jani Kuivas €1:52,18,9
11123Tomi Saari €1:52,49,2
12128Petri Koski1:52,59,3
13131Timo Kukkohovi1:57,113,9
14132Riku Petteri Koivula1:59,115,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1121Mikko Kurkela €1:43,2
2122Marko Mansikkamäki €1:44,4 1,2
3127Tommi Lämsä €1:45,9 2,7
4120Juho Nykänen €1:46,0 2,8
5124Mika Kaapu €1:46,8 3,6
6133jani seppälä1:47,4 4,2
7130Mikko Konola1:48,1 4,9
8125Sami Jokinen €1:48,9 5,7
9129Reino Karhu1:49,5 6,3
10126Jani Kuivas €1:52,1 8,9
11123Tomi Saari €1:52,4 9,2
12128Petri Koski1:52,5 9,3
13131Timo Kukkohovi1:57,1 13,9
14132Riku Petteri Koivula1:59,1 15,9

 
Luokka 4 , F, A, HR alle 2100 2wd , Lähti:16
EK1, 1.37km, nopein: 46.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1134Vesa Pulkkinen €1:45,4
2149Janne Peteri1:47,72,3
3136Esa Ketomäki €1:47,82,4
4148Jussi Teppo1:48,02,6
5139Hannu Blek1:49,54,1
6137Kimmo Tukia1:50,55,1
7145Heikki Tanninen1:51,15,7
8138Tomi Riihimäki €1:53,48,0
9140Janne Valkama1:53,48,0
10143Lauri Hiltunen1:54,18,7
11147Janne Hanhela1:56,711,3
12141Tomi Tauriainen1:57,412,0
13135Jari Korhonen €11:45,410:00,0
14142Mika Posti11:45,410:00,0
15144Manu Lampela11:45,410:00,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1134Vesa Pulkkinen €1:45,4
2149Janne Peteri1:47,7 2,3
3136Esa Ketomäki €1:47,8 2,4
4148Jussi Teppo1:48,0 2,6
5139Hannu Blek1:49,5 4,1
6137Kimmo Tukia1:50,5 5,1
7145Heikki Tanninen1:51,1 5,7
8138Tomi Riihimäki €1:53,4 8,0
9140Janne Valkama1:53,4 8,0
10143Lauri Hiltunen1:54,1 8,7
11147Janne Hanhela1:56,7 11,3
12141Tomi Tauriainen1:57,4 12,0
13135Jari Korhonen €11:45,4 10:00,0
14142Mika Posti11:45,4 10:00,0
15144Manu Lampela11:45,4 10:00,0


Keskeyttäneet: 146, Matias Salmela, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 5 , F, A, HR yli 2100 2wd , Lähti:23
EK1, 1.37km, nopein: 47.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1162Harri Kervinen1:44,2
2151Sami Ahonen €1:47,12,9
3161Jarmo Blinnikka1:49,04,8
4159Timo Hyyryläinen1:50,86,6
5169Mikko Hast1:51,87,6
6153Jani Rihu €1:52,17,9
7164Erkki Hyytinen1:53,99,7
8160Jarmo Hosionaho1:54,210,0
9172joni-petteri kaarlela1:54,410,2
10150Kari-Pekka Saari €1:54,510,3
11163Tuomo Palola1:54,510,3
12157pasi hirvikoski €1:55,010,8
13168Pauli Junttila1:55,511,3
14166Niko Pihlajaniemi1:58,314,1
15154Markus Mäkelä €1:58,514,3
16156Tero Pellinen €1:58,514,3
17152Jarkko Jokiperä €1:58,914,7
18167Urpo Kettunen2:00,916,7
19171Jari Mällinen2:01,317,1
20165Hermanni Ylikärppä2:02,117,9
21158Roni Slotte2:02,318,1
22170Konsta Ollikainen2:02,818,6
23155Jirka Lund €2:07,423,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1162Harri Kervinen1:44,2
2151Sami Ahonen €1:47,1 2,9
3161Jarmo Blinnikka1:49,0 4,8
4159Timo Hyyryläinen1:50,8 6,6
5169Mikko Hast1:51,8 7,6
6153Jani Rihu €1:52,1 7,9
7164Erkki Hyytinen1:53,9 9,7
8160Jarmo Hosionaho1:54,2 10,0
9172joni-petteri kaarlela1:54,4 10,2
10150Kari-Pekka Saari €1:54,5 10,3
11163Tuomo Palola1:54,5 10,3
12157pasi hirvikoski €1:55,0 10,8
13168Pauli Junttila1:55,5 11,3
14166Niko Pihlajaniemi1:58,3 14,1
15154Markus Mäkelä €1:58,5 14,3
16156Tero Pellinen €1:58,5 14,3
17152Jarkko Jokiperä €1:58,9 14,7
18167Urpo Kettunen2:00,9 16,7
19171Jari Mällinen2:01,3 17,1
20165Hermanni Ylikärppä2:02,1 17,9
21158Roni Slotte2:02,3 18,1
22170Konsta Ollikainen2:02,8 18,6
23155Jirka Lund €2:07,4 23,2

 
Luokka 6 , Senior 50 v. cc vapaa 2wd , Lähti:15
EK1, 1.37km, nopein: 44.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1174Pauli Sinkkonen €1:50,8
2175Markku Tuoriniemi €1:50,8
3186Heikki Kauppi1:52,11,3
4176Pasi Kämäräinen €1:52,82,0
5184Ilkka Alaoja1:55,24,4
6185Tapio Alikoski1:55,44,6
7173petteri rantanen €1:56,96,1
8187Heikki Hosionho1:58,47,6
9177Timo Ahonen €1:58,67,8
10180Arto Viinikka €1:58,67,8
11182Heikki Siitari2:01,610,8
12178jari muhonen €2:05,114,3
13183Petri Poutanen2:06,315,5
14181Erkki Lindholm2:06,415,6
15179Eero Ojakoski €2:08,317,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1174Pauli Sinkkonen €1:50,8
2175Markku Tuoriniemi €1:50,8
3186Heikki Kauppi1:52,1 1,3
4176Pasi Kämäräinen €1:52,8 2,0
5184Ilkka Alaoja1:55,2 4,4
6185Tapio Alikoski1:55,4 4,6
7173petteri rantanen €1:56,9 6,1
8187Heikki Hosionho1:58,4 7,6
9177Timo Ahonen €1:58,6 7,8
10180Arto Viinikka €1:58,6 7,8
11182Heikki Siitari2:01,6 10,8
12178jari muhonen €2:05,1 14,3
13183Petri Poutanen2:06,3 15,5
14179Eero Ojakoski €2:08,3 17,5
15181Erkki Lindholm2:16,4*25,6


*AT-pisteet: 181, Erkki Lindholm, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 7 , V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd , Lähti:17
EK1, 1.37km, nopein: 47.6km/h
SijNroNimiTulosEro
114Asko Laukkanen1:43,6
2204Ville-Pekka Hast1:45,11,5
34Joonas Tonteri €1:47,13,5
412Lasse Sirviö1:47,94,3
516Jani Ruuskanen1:48,44,8
613Esa Ronkainen1:48,65,0
76Timo Aspegren1:50,06,4
811Pertti Kallio1:51,17,5
97Sami Turpeenoja1:51,27,6
101Niko Törmä €1:52,18,5
119Pulju Mika1:52,38,7
125Henry Roivainen1:52,58,9
133Janne Rissanen €1:54,310,7
1410Juha Lindström1:54,510,9
1515Kari Nissilä1:55,511,9
162Mika Ilomäki €1:55,612,0
178Markus Väätänen1:56,312,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Asko Laukkanen1:43,6
2204Ville-Pekka Hast1:45,1 1,5
34Joonas Tonteri €1:47,1 3,5
412Lasse Sirviö1:47,9 4,3
516Jani Ruuskanen1:48,4 4,8
613Esa Ronkainen1:48,6 5,0
76Timo Aspegren1:50,0 6,4
811Pertti Kallio1:51,1 7,5
97Sami Turpeenoja1:51,2 7,6
101Niko Törmä €1:52,1 8,5
119Pulju Mika1:52,3 8,7
125Henry Roivainen1:52,5 8,9
133Janne Rissanen €1:54,3 10,7
1410Juha Lindström1:54,5 10,9
1515Kari Nissilä1:55,5 11,9
162Mika Ilomäki €1:55,6 12,0
178Markus Väätänen1:56,3 12,7

 
Luokka 8 , V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd , Lähti:7
EK1, 1.37km, nopein: 47.6km/h
SijNroNimiTulosEro
119Kari Mutkala €1:43,6
220Saku Stenberg1:47,53,9
321Leskelä Jouko1:49,05,4
417Jarno Pentinpuro €1:49,35,7
524Mikko Salmela1:50,16,5
622Janne Kortelainen1:51,17,5
723Raimo Romppainen1:51,47,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Kari Mutkala €1:43,6
220Saku Stenberg1:47,5 3,9
321Leskelä Jouko1:49,0 5,4
417Jarno Pentinpuro €1:49,3 5,7
524Mikko Salmela1:50,1 6,5
622Janne Kortelainen1:51,1 7,5
723Raimo Romppainen2:01,4*17,8


*AT-pisteet: 23, Raimo Romppainen, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 9 , Nuoret V-1600 2wd , Lähti:11
EK1, 1.37km, nopein: 46.8km/h
SijNroNimiTulosEro
125Tomi Tiilikainen €1:45,4
231Miro Sakko1:47,42,0
335Valtteri Koski1:49,33,9
428Jesse Eteläniemi1:52,77,3
530Leevi Lassila1:53,48,0
632Veeti Pulkkinnen1:54,99,5
726Nuutti Korhonen €1:56,110,7
829Aapo Erkkilä1:56,110,7
933Joakim Goman1:56,210,8
1034Atte Kari1:59,013,6
1127Aatu hirvikoski €2:00,915,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Tomi Tiilikainen €1:45,4
231Miro Sakko1:47,4 2,0
335Valtteri Koski1:49,3 3,9
428Jesse Eteläniemi1:52,7 7,3
530Leevi Lassila1:53,4 8,0
632Veeti Pulkkinnen1:54,9 9,5
726Nuutti Korhonen €1:56,1 10,7
829Aapo Erkkilä1:56,1 10,7
933Joakim Goman1:56,2 10,8
1034Atte Kari1:59,0 13,6
1127Aatu hirvikoski €2:00,9 15,5

 
Luokka 11 , 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet , Lähti:10
EK1, 1.37km, nopein: 52.9km/h
SijNroNimiTulosEro
142Tatu Soisalo €1:33,2
239Joni Tolonen €1:35,92,7
347Miikka Saari1:37,54,3
441sauli väisänen €1:39,76,5
548Timo Luoto1:40,77,5
643Vesa-Pekka Palokangas €1:40,97,7
749Kalle Viitanen1:41,07,8
840Petri Ylinen €1:41,78,5
946Jukka Lappalainen1:45,212,0
1045Ilkka Palomaa1:46,813,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Joni Tolonen €1:35,9
247Miikka Saari1:37,5 1,6
341sauli väisänen €1:39,7 3,8
448Timo Luoto1:40,7 4,8
543Vesa-Pekka Palokangas €1:40,9 5,0
649Kalle Viitanen1:41,0 5,1
740Petri Ylinen €1:41,7 5,8
842Tatu Soisalo €1:43,2*7,3
946Jukka Lappalainen1:45,2 9,3
1045Ilkka Palomaa1:46,8 10,9


*AT-pisteet: 42, Tatu Soisalo €, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 12 , 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti , Lähti:19
EK1, 1.37km, nopein: 54.9km/h
SijNroNimiTulosEro
150Kai Hyttinen €1:29,9
262Mika Pyyny1:30,80,9
351jukka olkoniemi1:31,31,4
459Anssi-Jukka Rytkönen1:32,02,1
555Sami Mukkala1:32,32,4
653Miikka Vuokila1:32,62,7
765Ari-Pekka Koivisto1:33,53,6
857Vesa Luokkanen1:34,84,9
967Risto Lokka1:34,84,9
1056Jukka Ikonen1:35,45,5
1166Markku Viitanen1:35,55,6
1261Sami Valme1:36,06,1
1363Juha Karilainen1:36,86,9
1458Mikko Suvinen1:37,27,3
1552Yrjö Martti1:38,78,8
1654Miikka Kaskinen1:39,59,6
1760Markku Alasuutari1:40,610,7
1864Kai Penttilä1:41,011,1
1968Kari Heinonen1:41,611,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Kai Hyttinen €1:29,9
262Mika Pyyny1:30,8 0,9
351jukka olkoniemi1:31,3 1,4
459Anssi-Jukka Rytkönen1:32,0 2,1
555Sami Mukkala1:32,3 2,4
653Miikka Vuokila1:32,6 2,7
765Ari-Pekka Koivisto1:33,5 3,6
857Vesa Luokkanen1:34,8 4,9
967Risto Lokka1:34,8 4,9
1056Jukka Ikonen1:35,4 5,5
1166Markku Viitanen1:35,5 5,6
1261Sami Valme1:36,0 6,1
1363Juha Karilainen1:36,8 6,9
1458Mikko Suvinen1:37,2 7,3
1552Yrjö Martti1:38,7 8,8
1654Miikka Kaskinen1:39,5 9,6
1760Markku Alasuutari1:40,6 10,7
1864Kai Penttilä1:41,0 11,1
1968Kari Heinonen1:41,6 11,7

 
Luokka 13 , R5, Lite-R cc vapaa Nuotti , Lähti:1
EK1, 1.37km, nopein: 52.5km/h
SijNroNimiTulosEro
169Jonna Olkoniemi1:34,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Jonna Olkoniemi1:34,0

 
Luokka 15 , F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti , Lähti:20
EK1, 1.37km, nopein: 48.9km/h
SijNroNimiTulosEro
186Ville Hanhisuanto1:40,8
274Topi Vänttilä €1:42,82,0
375Max Karhapää €1:42,82,0
488Jari Kinnunen1:43,32,5
584Jari Saarnio1:43,42,6
676Juho Pietikäinen €1:43,72,9
780Juuso Vormisto €1:43,83,0
893Kalle Markkanen1:45,44,6
992Janne Seluska1:45,74,9
1077Henrik Salo €1:45,85,0
1185Henri Hökkä1:46,25,4
1281Toni Piiroinen €1:47,76,9
1383Raimo Tunkkari1:48,77,9
1490Jaakko hirvonsalo1:48,98,1
1587arto kylmäluoma1:50,29,4
1679Jari Suontausta €1:50,39,5
1782Jouni Moisala1:51,510,7
1889Sauli Tuomaala1:51,510,7
1978Markku Hakkarainen €1:55,414,6
2094Vesa Törmä1:58,017,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Ville Hanhisuanto1:40,8
274Topi Vänttilä €1:42,8 2,0
375Max Karhapää €1:42,8 2,0
488Jari Kinnunen1:43,3 2,5
584Jari Saarnio1:43,4 2,6
676Juho Pietikäinen €1:43,7 2,9
780Juuso Vormisto €1:43,8 3,0
893Kalle Markkanen1:45,4 4,6
992Janne Seluska1:45,7 4,9
1077Henrik Salo €1:45,8 5,0
1185Henri Hökkä1:46,2 5,4
1281Toni Piiroinen €1:47,7 6,9
1383Raimo Tunkkari1:48,7 7,9
1490Jaakko hirvonsalo1:48,9 8,1
1587arto kylmäluoma1:50,2 9,4
1679Jari Suontausta €1:50,3 9,5
1782Jouni Moisala1:51,5 10,7
1889Sauli Tuomaala1:51,5 10,7
1978Markku Hakkarainen €1:55,4 14,6
2094Vesa Törmä1:58,0 17,2

 
Luokka 16 , Historic cc vapaa 2wd Nuotti , Lähti:2
EK1, 1.37km, nopein: 44km/h
SijNroNimiTulosEro
196Osmo Polojärvi1:52,2
295Juhani Pelkonen2:00,68,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
196Osmo Polojärvi1:52,2
295Juhani Pelkonen2:00,6 8,4

 
Luokka 17 , BMW orginal 2wd , Lähti:9
EK1, 1.37km, nopein: 45.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1105RIKU KOSKI1:48,7
2100Sami Laurila1:48,80,1
3103Ilpo Laitinen1:50,31,6
4101Jukka Anttila1:51,83,1
598John Ruotsalainen €1:52,13,4
6104Pauli Mikkola1:52,74,0
797Ville Pulkkinen €1:53,44,7
899Jarno Saari €1:54,76,0
9102Juha Näsi1:55,77,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105RIKU KOSKI1:48,7
2100Sami Laurila1:48,8 0,1
3103Ilpo Laitinen1:50,3 1,6
4101Jukka Anttila1:51,8 3,1
598John Ruotsalainen €1:52,1 3,4
6104Pauli Mikkola1:52,7 4,0
797Ville Pulkkinen €1:53,4 4,7
899Jarno Saari €1:54,7 6,0
9102Juha Näsi1:55,7 7,0

 
Luokka 20 , Proto cc vapaa 2wd turbot , Lähti:3
EK1, 1.37km, nopein: 45.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1110Mika Runtti1:48,5
2108Jarno Puupponen €1:50,52,0
3109Kari Herronen €1:51,42,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1110Mika Runtti1:48,5
2108Jarno Puupponen €1:50,5 2,0
3109Kari Herronen €1:51,4 2,9