22.2.2020 Tornio Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (52)  AT-pisteet (7)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Tornio Ralli
22.2.2020
EK 4, LUOKKATULOKSET
R-Rallicup
Tornion Ralliharrastajat
Torando 2
 
Luokka 1 , Historic gr2,4, a alle 1350 60-90 vm. 2wd , Lähti:2
EK4, 1.27km, nopein: 34.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1112Janne Solatie €2:11,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1112Janne Solatie €21:11,7


Keskeyttäneet: 111, Jussi Lappalainen €, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 3 , F, A, HR alle 1650 2wd , Lähti:14
EK4, 1.27km, nopein: 46.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1130Mikko Konola1:39,1
2121Mikko Kurkela €1:40,00,9
3123Tomi Saari €1:40,41,3
4120Juho Nykänen €1:41,72,6
5127Tommi Lämsä €1:42,43,3
6133jani seppälä1:42,63,5
7124Mika Kaapu €1:44,75,6
8122Marko Mansikkamäki €1:44,95,8
9125Sami Jokinen €1:45,86,7
10128Petri Koski1:48,69,5
11126Jani Kuivas €1:50,111,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1121Mikko Kurkela €16:59,6
2120Juho Nykänen €17:09,2 9,6
3122Marko Mansikkamäki €17:13,5 13,9
4130Mikko Konola17:24,3 24,7
5124Mika Kaapu €17:27,3 27,7
6126Jani Kuivas €17:42,6 43,0
7133jani seppälä17:47,4 47,8
8123Tomi Saari €17:50,8 51,2
9125Sami Jokinen €17:57,2 57,6
10128Petri Koski18:08,7 1:09,1
11127Tommi Lämsä €18:25,2 1:25,6


Keskeyttäneet: 129, Reino Karhu, 3B, Tekninen vika  -   131, Timo Kukkohovi, 3A, Tekninen vika  -   132, Riku Petteri Koivula, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 4 , F, A, HR alle 2100 2wd , Lähti:16
EK4, 1.27km, nopein: 43.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1134Vesa Pulkkinen €1:44,4
2136Esa Ketomäki €1:45,10,7
3148Jussi Teppo1:45,10,7
4137Kimmo Tukia1:46,21,8
5138Tomi Riihimäki €1:47,73,3
6143Lauri Hiltunen1:49,95,5
7145Heikki Tanninen1:50,86,4
8149Janne Peteri1:53,59,1
9141Tomi Tauriainen14:49,813:05,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1148Jussi Teppo17:37,4
2149Janne Peteri17:43,7 6,3
3136Esa Ketomäki €17:44,2 6,8
4143Lauri Hiltunen18:01,9 24,5
5138Tomi Riihimäki €18:07,3 29,9
6145Heikki Tanninen18:24,6 47,2
7137Kimmo Tukia18:36,7 59,3
8134Vesa Pulkkinen €19:52,8 2:15,4
9141Tomi Tauriainen31:52,8 14:15,4


Keskeyttäneet: 135, Jari Korhonen €, 4B, Tekninen vika  -   139, Hannu Blek, 2B, Tekninen vika  -   140, Janne Valkama, 3B, Tekninen vika  -   142, Mika Posti, 2A, Tekninen vika  -   144, Manu Lampela, 4A, Tekninen vika  -   146, Matias Salmela, 1B, Tekninen vika  -   147, Janne Hanhela, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 5 , F, A, HR yli 2100 2wd , Lähti:23
EK4, 1.27km, nopein: 47km/h
SijNroNimiTulosEro
1159Timo Hyyryläinen1:37,2
2162Harri Kervinen1:41,64,4
3151Sami Ahonen €1:42,65,4
4161Jarmo Blinnikka1:44,97,7
5168Pauli Junttila1:44,97,7
6169Mikko Hast1:45,28,0
7150Kari-Pekka Saari €1:47,510,3
8154Markus Mäkelä €1:48,811,6
9160Jarmo Hosionaho1:49,412,2
10163Tuomo Palola1:49,512,3
11153Jani Rihu €1:50,413,2
12167Urpo Kettunen1:50,513,3
13170Konsta Ollikainen1:51,214,0
14166Niko Pihlajaniemi1:51,714,5
15164Erkki Hyytinen1:52,014,8
16165Hermanni Ylikärppä1:56,419,2
17171Jari Mällinen1:59,822,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1162Harri Kervinen17:10,5
2151Sami Ahonen €17:13,1 2,6
3150Kari-Pekka Saari €17:21,3 10,8
4169Mikko Hast17:24,9 14,4
5168Pauli Junttila17:32,4 21,9
6159Timo Hyyryläinen17:43,1 32,6
7161Jarmo Blinnikka18:01,5 51,0
8163Tuomo Palola18:11,4 1:00,9
9153Jani Rihu €18:21,5 1:11,0
10160Jarmo Hosionaho18:23,5 1:13,0
11154Markus Mäkelä €18:37,9 1:27,4
12170Konsta Ollikainen18:56,3 1:45,8
13165Hermanni Ylikärppä18:59,8 1:49,3
14171Jari Mällinen19:15,0 2:04,5
15166Niko Pihlajaniemi19:16,9 2:06,4
16167Urpo Kettunen19:20,5 2:10,0
17164Erkki Hyytinen19:35,9 2:25,4


Keskeyttäneet: 152, Jarkko Jokiperä €, 2A, Tekninen vika  -   155, Jirka Lund €, 3A, Tekninen vika  -   156, Tero Pellinen €, 3B, Ulosajo  -   157, pasi hirvikoski €, 3A, Tekninen vika  -   158, Roni Slotte, 2A, Tekninen vika  -   172, joni-petteri kaarlela, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 6 , Senior 50 v. cc vapaa 2wd , Lähti:15
EK4, 1.27km, nopein: 43.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1173petteri rantanen €1:45,9
2175Markku Tuoriniemi €1:47,01,1
3174Pauli Sinkkonen €1:48,42,5
4186Heikki Kauppi1:48,72,8
5177Timo Ahonen €1:51,45,5
6184Ilkka Alaoja1:51,45,5
7187Heikki Hosionho1:52,26,3
8183Petri Poutanen1:57,511,6
9180Arto Viinikka €1:59,513,6
10178jari muhonen €2:00,114,2
11179Eero Ojakoski €2:01,715,8
12181Erkki Lindholm2:15,629,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1175Markku Tuoriniemi €17:47,7
2173petteri rantanen €17:49,5 1,8
3174Pauli Sinkkonen €18:03,1*15,4
4186Heikki Kauppi18:15,6 27,9
5187Heikki Hosionho18:36,5 48,8
6177Timo Ahonen €18:45,5 57,8
7180Arto Viinikka €19:21,9 1:34,2
8183Petri Poutanen19:34,4 1:46,7
9178jari muhonen €19:48,4 2:00,7
10184Ilkka Alaoja19:49,4 2:01,7
11179Eero Ojakoski €21:14,0 3:26,3
12181Erkki Lindholm21:43,1*3:55,4


Keskeyttäneet: 176, Pasi Kämäräinen €, 2B, Tekninen vika  -   182, Heikki Siitari, 4A, Tekninen vika  -   185, Tapio Alikoski, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 174, Pauli Sinkkonen €, 4L, Vilppilähtö, 10,0  -   181, Erkki Lindholm, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 7 , V-1600 alle 1650 gr1, N ja V1600 2wd , Lähti:17
EK4, 1.27km, nopein: 43.3km/h
SijNroNimiTulosEro
116Jani Ruuskanen1:45,5
24Joonas Tonteri €1:46,10,6
314Asko Laukkanen1:46,81,3
4204Ville-Pekka Hast1:47,21,7
59Pulju Mika1:47,72,2
67Sami Turpeenoja1:49,54,0
711Pertti Kallio1:50,34,8
812Lasse Sirviö1:50,65,1
915Kari Nissilä1:50,85,3
106Timo Aspegren1:50,95,4
111Niko Törmä €1:51,15,6
123Janne Rissanen €1:51,15,6
1313Esa Ronkainen1:51,56,0
145Henry Roivainen1:54,69,1
158Markus Väätänen1:55,810,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Joonas Tonteri €18:00,3
2204Ville-Pekka Hast18:07,0 6,7
316Jani Ruuskanen18:33,9 33,6
414Asko Laukkanen18:41,4 41,1
512Lasse Sirviö18:58,3 58,0
67Sami Turpeenoja19:01,0 1:00,7
76Timo Aspegren19:01,8 1:01,5
811Pertti Kallio19:08,5 1:08,2
95Henry Roivainen19:13,3 1:13,0
109Pulju Mika19:14,4 1:14,1
111Niko Törmä €19:28,3 1:28,0
123Janne Rissanen €19:46,4 1:46,1
1315Kari Nissilä19:55,7 1:55,4
148Markus Väätänen20:16,1 2:15,8
1513Esa Ronkainen26:32,9 8:32,6


Keskeyttäneet: 2, Mika Ilomäki €, 3A, Tekninen vika  -   10, Juha Lindström, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 8 , V-2000 alle 2050 gr1, N, V2000 2wd , Lähti:7
EK4, 1.27km, nopein: 44.1km/h
SijNroNimiTulosEro
120Saku Stenberg1:43,6
222Janne Kortelainen1:47,03,4
324Mikko Salmela1:47,64,0
419Kari Mutkala €1:47,74,1
517Jarno Pentinpuro €1:47,94,3
623Raimo Romppainen1:51,37,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Kari Mutkala €17:53,4
220Saku Stenberg18:03,7 10,3
317Jarno Pentinpuro €18:04,0 10,6
424Mikko Salmela18:48,6 55,2
522Janne Kortelainen19:14,3 1:20,9
623Raimo Romppainen19:23,8*1:30,4


Keskeyttäneet: 21, Leskelä Jouko, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 23, Raimo Romppainen, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 9 , Nuoret V-1600 2wd , Lähti:11
EK4, 1.27km, nopein: 43.5km/h
SijNroNimiTulosEro
125Tomi Tiilikainen €1:45,1
231Miro Sakko1:48,83,7
335Valtteri Koski1:49,34,2
434Atte Kari1:52,17,0
532Veeti Pulkkinnen1:53,18,0
630Leevi Lassila1:53,28,1
727Aatu hirvikoski €1:53,58,4
829Aapo Erkkilä1:56,911,8
926Nuutti Korhonen €1:58,813,7
1033Joakim Goman1:58,813,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
135Valtteri Koski18:33,6
225Tomi Tiilikainen €18:36,9 3,3
331Miro Sakko18:50,1 16,5
430Leevi Lassila18:59,1 25,5
532Veeti Pulkkinnen19:01,8 28,2
634Atte Kari19:28,1 54,5
727Aatu hirvikoski €19:43,0 1:09,4
826Nuutti Korhonen €20:17,9 1:44,3
929Aapo Erkkilä20:19,0 1:45,4
1033Joakim Goman20:36,3 2:02,7


Keskeyttäneet: 28, Jesse Eteläniemi, 2B, Ulosajo
 
Luokka 11 , 4wd cc vapaa Kaikki ikäkaudet , Lähti:10
EK4, 1.27km, nopein: 48.7km/h
SijNroNimiTulosEro
142Tatu Soisalo €1:33,9
239Joni Tolonen €1:35,41,5
347Miikka Saari1:36,42,5
449Kalle Viitanen1:37,63,7
541sauli väisänen €1:40,16,2
643Vesa-Pekka Palokangas €1:40,36,4
745Ilkka Palomaa1:44,610,7
846Jukka Lappalainen1:45,611,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Joni Tolonen €16:10,0
249Kalle Viitanen16:23,0 13,0
347Miikka Saari16:29,4 19,4
441sauli väisänen €16:30,5 20,5
542Tatu Soisalo €16:55,1*45,1
643Vesa-Pekka Palokangas €25:56,6 9:46,6
745Ilkka Palomaa28:12,1 12:02,1
846Jukka Lappalainen28:14,3 12:04,3


Keskeyttäneet: 40, Petri Ylinen €, 4A, Tekninen vika  -   48, Timo Luoto, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 42, Tatu Soisalo €, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   42, Tatu Soisalo €, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 12 , 4 wd A, Fin-R cc vapaa Nuotti , Lähti:19
EK4, 1.27km, nopein: 48.8km/h
SijNroNimiTulosEro
165Ari-Pekka Koivisto1:33,6
267Risto Lokka1:33,70,1
350Kai Hyttinen €1:34,81,2
453Miikka Vuokila1:35,41,8
551jukka olkoniemi1:35,51,9
659Anssi-Jukka Rytkönen1:35,92,3
755Sami Mukkala1:36,02,4
866Markku Viitanen1:36,42,8
952Yrjö Martti1:38,24,6
1063Juha Karilainen1:38,24,6
1158Mikko Suvinen1:39,55,9
1261Sami Valme1:39,66,0
1364Kai Penttilä1:40,77,1
1460Markku Alasuutari1:42,38,7
1554Miikka Kaskinen1:42,99,3
1668Kari Heinonen1:46,012,4
1762Mika Pyyny1:53,820,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Kai Hyttinen €14:54,8
251jukka olkoniemi15:12,0 17,2
359Anssi-Jukka Rytkönen15:17,0 22,2
465Ari-Pekka Koivisto15:22,4 27,6
567Risto Lokka15:22,4 27,6
662Mika Pyyny15:25,9 31,1
766Markku Viitanen15:34,8 40,0
853Miikka Vuokila15:41,6 46,8
955Sami Mukkala15:52,5 57,7
1063Juha Karilainen15:54,4 59,6
1164Kai Penttilä15:57,0 1:02,2
1252Yrjö Martti16:03,3 1:08,5
1361Sami Valme16:21,5 1:26,7
1460Markku Alasuutari16:45,5 1:50,7
1554Miikka Kaskinen16:51,1 1:56,3
1658Mikko Suvinen16:57,3 2:02,5
1768Kari Heinonen18:07,6 3:12,8


Keskeyttäneet: 56, Jukka Ikonen, 4A, Tekninen vika  -   57, Vesa Luokkanen, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 13 , R5, Lite-R cc vapaa Nuotti , Lähti:1
EK4, 1.27km, nopein: 49km/h
SijNroNimiTulosEro
169Jonna Olkoniemi1:33,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Jonna Olkoniemi15:52,4

 
Luokka 15 , F, A, HR yli 1650 2wd Nuotti , Lähti:20
EK4, 1.27km, nopein: 45.3km/h
SijNroNimiTulosEro
180Juuso Vormisto €1:41,0
274Topi Vänttilä €1:41,10,1
386Ville Hanhisuanto1:41,20,2
484Jari Saarnio1:41,30,3
576Juho Pietikäinen €1:41,50,5
688Jari Kinnunen1:43,12,1
775Max Karhapää €1:44,03,0
893Kalle Markkanen1:45,64,6
990Jaakko hirvonsalo1:45,94,9
1079Jari Suontausta €1:46,45,4
1189Sauli Tuomaala1:47,36,3
1281Toni Piiroinen €1:48,07,0
1382Jouni Moisala1:49,18,1
1485Henri Hökkä1:51,010,0
1587arto kylmäluoma1:52,811,8
1694Vesa Törmä1:53,512,5
1778Markku Hakkarainen €1:59,118,1
1883Raimo Tunkkari3:33,11:52,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Ville Hanhisuanto16:11,4
274Topi Vänttilä €16:23,3 11,9
376Juho Pietikäinen €16:25,8 14,4
475Max Karhapää €16:41,4 30,0
580Juuso Vormisto €16:45,6 34,2
688Jari Kinnunen17:11,5 1:00,1
793Kalle Markkanen17:16,3 1:04,9
884Jari Saarnio17:22,0 1:10,6
979Jari Suontausta €17:39,3 1:27,9
1082Jouni Moisala17:43,3 1:31,9
1190Jaakko hirvonsalo17:47,7 1:36,3
1285Henri Hökkä17:48,9 1:37,5
1389Sauli Tuomaala18:15,4 2:04,0
1481Toni Piiroinen €18:39,4 2:28,0
1587arto kylmäluoma19:07,8 2:56,4
1683Raimo Tunkkari19:32,5 3:21,1
1778Markku Hakkarainen €19:37,7 3:26,3
1894Vesa Törmä19:48,4 3:37,0


Keskeyttäneet: 77, Henrik Salo €, 4A, Tekninen vika  -   92, Janne Seluska, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 16 , Historic cc vapaa 2wd Nuotti , Lähti:2
EK4, 1.27km, nopein: 40.1km/h
SijNroNimiTulosEro
196Osmo Polojärvi1:53,9
295Juhani Pelkonen2:11,617,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
196Osmo Polojärvi18:13,7
295Juhani Pelkonen19:48,9 1:35,2

 
Luokka 17 , BMW orginal 2wd , Lähti:9
EK4, 1.27km, nopein: 42.9km/h
SijNroNimiTulosEro
198John Ruotsalainen €1:46,5
2100Sami Laurila1:46,90,4
3101Jukka Anttila1:47,30,8
4105RIKU KOSKI1:47,40,9
5103Ilpo Laitinen1:48,01,5
697Ville Pulkkinen €1:50,03,5
799Jarno Saari €1:50,03,5
8104Pauli Mikkola1:51,14,6
9102Juha Näsi1:52,15,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1100Sami Laurila17:37,5
298John Ruotsalainen €17:47,8 10,3
3105RIKU KOSKI17:50,3 12,8
499Jarno Saari €17:57,7 20,2
597Ville Pulkkinen €18:05,7 28,2
6103Ilpo Laitinen18:18,8 41,3
7101Jukka Anttila18:35,6 58,1
8104Pauli Mikkola19:21,7 1:44,2
9102Juha Näsi19:31,9 1:54,4

 
Luokka 20 , Proto cc vapaa 2wd turbot , Lähti:3
EK4, 1.27km, nopein: 42.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Jarno Puupponen €1:46,9
2110Mika Runtti1:47,91,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1110Mika Runtti17:41,5
2108Jarno Puupponen €17:54,1 12,6


Keskeyttäneet: 109, Kari Herronen €, 2B, Tekninen vika