29.2.2020 SM Itäralli

Tulokset  Keskeyttäneet (41)  AT-pisteet (2)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
SM Itäralli
29.2.2020
EK 1, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
JOENSUUN URHEILUAUTOILIJAT
Kostamo
 
Luokka 1, LK 1, SM 1; Super4 - R5- Super 2000 Rally - FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC- 2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:20
EK1, 14.45km, nopein: 134km/h
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Emil6:28,2
27Salo Juha6:29,81,6
34Heikkilä Mikko6:33,14,9
45Nikara Jarkko6:33,35,1
52Asunmaa Teemu6:34,15,9
66Ruotsalainen Esa6:41,513,3
79Metsälä Juuso6:44,115,9
811Pynnönen Ville6:56,027,8
910Lehti Mikko6:57,929,7
1017Heikkinen Toomas7:02,133,9
1146Lotvinov Ilya7:03,635,4
128Kasi Jukka7:04,035,8
1331Lauronen Toni7:04,135,9
1448Rzhevkin Alexandr7:13,445,2
1521Hämäläinen Kari7:15,747,5
1632Niskala Teuvo7:23,255,0
1727Tuuri Jari7:34,31:06,1
1854Toporov Oleg7:45,01:16,8
1960Berezkin Gregory7:47,51:19,3
2026Hulkkonen Tapani9:55,43:27,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Emil6:28,2
27Salo Juha6:29,8 1,6
34Heikkilä Mikko6:33,1 4,9
45Nikara Jarkko6:33,3 5,1
52Asunmaa Teemu6:34,1 5,9
66Ruotsalainen Esa6:41,5 13,3
79Metsälä Juuso6:44,1 15,9
811Pynnönen Ville6:56,0 27,8
910Lehti Mikko6:57,9 29,7
1017Heikkinen Toomas7:02,1 33,9
1146Lotvinov Ilya7:03,6 35,4
128Kasi Jukka7:04,0 35,8
1331Lauronen Toni7:04,1 35,9
1448Rzhevkin Alexandr7:13,4 45,2
1521Hämäläinen Kari7:15,7 47,5
1632Niskala Teuvo7:23,2 55,0
1727Tuuri Jari7:34,3 1:06,1
1854Toporov Oleg7:45,0 1:16,8
1960Berezkin Gregory7:47,5 1:19,3
2026Hulkkonen Tapani9:55,4 3:27,2

 
Luokka 2, LK 2; SM 2: Tuotanto4 - N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) - R4 (VR4K, 1.1.2018 jälkeen luokitellut) - FIN N 4WD (sisältää N- ja R4- luokitellut autot (VR4) kansallisilla erivapau, Lähti:18
EK1, 14.45km, nopein: 125.3km/h
SijNroNimiTulosEro
115Kinnunen Jaro6:55,2
216Tahko Riku6:56,10,9
314Hautamäki Ville6:56,81,6
419Mäenpää Timo7:07,412,2
512Lindberg Jussi7:11,115,9
618Lähdeniemi Arttu7:15,720,5
724Lavio Jaakko7:16,221,0
813Rytkönen Anssi7:21,226,0
928Kuikka Jari7:21,426,2
1030Pasanen Juha7:21,526,3
1122Koivisto Ari-Pekka7:21,826,6
1243Laivola Julle7:27,332,1
1329Ikonen Jukka7:28,733,5
1423Seilo Joni7:31,236,0
1545Cherkasov Evgeny7:41,546,3
1658Posadskiy Aleksandr8:01,61:06,4
1759Campagnoli Gabriele8:17,91:22,7
1825Kihlman Jari10:00,83:05,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Kinnunen Jaro6:55,2
216Tahko Riku6:56,1 0,9
314Hautamäki Ville6:56,8 1,6
419Mäenpää Timo7:07,4 12,2
512Lindberg Jussi7:11,1 15,9
618Lähdeniemi Arttu7:15,7 20,5
724Lavio Jaakko7:16,2 21,0
813Rytkönen Anssi7:21,2 26,0
928Kuikka Jari7:21,4 26,2
1030Pasanen Juha7:21,5 26,3
1122Koivisto Ari-Pekka7:21,8 26,6
1243Laivola Julle7:27,3 32,1
1329Ikonen Jukka7:28,7 33,5
1423Seilo Joni7:31,2 36,0
1545Cherkasov Evgeny7:41,5 46,3
1658Posadskiy Aleksandr8:01,6 1:06,4
1759Campagnoli Gabriele8:17,9 1:22,7
1825Kihlman Jari10:00,8 3:05,6

 
Luokka 3, LK 3, SM 3: R2 - R1 ja R2B (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:17
EK1, 14.45km, nopein: 123.7km/h
SijNroNimiTulosEro
134Pajari Sami7:00,7
233Joona Lauri7:04,33,6
335Röyhkiö Aleksi7:07,16,4
437Hokkala Henri7:08,88,1
539Markkanen Kalle7:09,89,1
636Luhtaniemi Jani7:12,912,2
742Koski-Lammi Heikki7:14,013,3
840Trogen Sami-Matti7:15,514,8
941Koski-Lammi Juho7:17,516,8
1053Huovinen Joonas7:18,918,2
1138Korhonen Roope7:25,424,7
1257Patajoki Niko7:32,732,0
1352Manninen Markus7:33,632,9
1447Oksanen Joni7:34,333,6
1549Nieminen Kristian7:43,743,0
1650Nitiss Reinis7:49,148,4
1755Lahti Teijo9:01,02:00,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Pajari Sami7:00,7
233Joona Lauri7:04,3 3,6
335Röyhkiö Aleksi7:07,1 6,4
437Hokkala Henri7:08,8 8,1
539Markkanen Kalle7:09,8 9,1
636Luhtaniemi Jani7:12,9 12,2
742Koski-Lammi Heikki7:14,0 13,3
840Trogen Sami-Matti7:15,5 14,8
941Koski-Lammi Juho7:17,5 16,8
1053Huovinen Joonas7:18,9 18,2
1138Korhonen Roope7:25,4 24,7
1257Patajoki Niko7:32,7 32,0
1352Manninen Markus7:33,6 32,9
1447Oksanen Joni7:34,3 33,6
1549Nieminen Kristian7:43,7 43,0
1650Nitiss Reinis7:49,1 48,4
1755Lahti Teijo9:01,0 2:00,3

 
Luokka 4, LK 4, SM 4: V1600 -V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:13
EK1, 14.45km, nopein: 109.7km/h
SijNroNimiTulosEro
169Herranen Toni7:54,1
261Korvola Sami7:55,91,8
362Jäppinen Petteri7:58,03,9
463Heikkinen Oskari7:58,14,0
572Heino Niklas8:02,78,6
664Kiminki Miko8:03,69,5
765Mäkinen Tommi8:05,411,3
866Pensas Jere8:07,213,1
973Goman Patrik8:10,516,4
1070Hirvonen Kimi8:12,618,5
1168Pajuoja Walle8:20,826,7
1267Lahtinen Eeka8:24,130,0
1371Manerus Matti8:26,432,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Herranen Toni7:54,1
261Korvola Sami7:55,9 1,8
362Jäppinen Petteri7:58,0 3,9
463Heikkinen Oskari7:58,1 4,0
572Heino Niklas8:02,7 8,6
664Kiminki Miko8:03,6 9,5
765Mäkinen Tommi8:05,4 11,3
866Pensas Jere8:07,2 13,1
973Goman Patrik8:10,5 16,4
1070Hirvonen Kimi8:12,6 18,5
1168Pajuoja Walle8:20,8 26,7
1267Lahtinen Eeka8:24,1 30,0
1371Manerus Matti8:26,4 32,3

 
Luokka 6, LK 6, - WRC 2011 ja uudemmat - RGT - N5 (RMC Motorsport / RFEA:n - luokitustodistuksella), Lähti:3
EK1, 14.45km, nopein: 133.9km/h
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig6:28,5
220Hirvonen Vesa7:08,239,7
344Hassinen Markus7:54,91:26,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig6:28,5
220Hirvonen Vesa7:08,2 39,7
344Hassinen Markus7:54,9 1:26,4