29.2.2020 SM Itäralli

Tulokset  Keskeyttäneet (41)  AT-pisteet (2)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
SM Itäralli
29.2.2020
EK 2, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
JOENSUUN URHEILUAUTOILIJAT
Satulavaara
 
Luokka 1, LK 1, SM 1; Super4 - R5- Super 2000 Rally - FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC- 2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:20
EK2, 11.5km, nopein: 124.4km/h
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Emil5:32,7
22Asunmaa Teemu5:35,42,7
37Salo Juha5:36,03,3
44Heikkilä Mikko5:37,64,9
55Nikara Jarkko5:38,55,8
66Ruotsalainen Esa5:46,814,1
79Metsälä Juuso5:50,517,8
88Kasi Jukka5:57,324,6
911Pynnönen Ville5:57,825,1
1017Heikkinen Toomas5:58,826,1
1131Lauronen Toni6:01,729,0
1210Lehti Mikko6:02,429,7
1346Lotvinov Ilya6:12,139,4
1448Rzhevkin Alexandr6:14,842,1
1532Niskala Teuvo6:15,743,0
1621Hämäläinen Kari6:19,747,0
1727Tuuri Jari6:19,747,0
1826Hulkkonen Tapani6:36,91:04,2
1954Toporov Oleg6:43,21:10,5
2060Berezkin Gregory6:44,11:11,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Emil12:00,9
27Salo Juha12:05,8 4,9
32Asunmaa Teemu12:09,5 8,6
44Heikkilä Mikko12:10,7 9,8
55Nikara Jarkko12:11,8 10,9
66Ruotsalainen Esa12:28,3 27,4
79Metsälä Juuso12:34,6 33,7
811Pynnönen Ville12:53,8 52,9
910Lehti Mikko13:00,3 59,4
1017Heikkinen Toomas13:00,9 1:00,0
118Kasi Jukka13:01,3 1:00,4
1231Lauronen Toni13:05,8 1:04,9
1346Lotvinov Ilya13:15,7 1:14,8
1448Rzhevkin Alexandr13:28,2 1:27,3
1521Hämäläinen Kari13:35,4 1:34,5
1632Niskala Teuvo13:38,9 1:38,0
1727Tuuri Jari13:54,0 1:53,1
1854Toporov Oleg14:28,2 2:27,3
1960Berezkin Gregory14:31,6 2:30,7
2026Hulkkonen Tapani16:32,3 4:31,4

 
Luokka 2, LK 2; SM 2: Tuotanto4 - N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) - R4 (VR4K, 1.1.2018 jälkeen luokitellut) - FIN N 4WD (sisältää N- ja R4- luokitellut autot (VR4) kansallisilla erivapau, Lähti:18
EK2, 11.5km, nopein: 116.7km/h
SijNroNimiTulosEro
114Hautamäki Ville5:54,7
215Kinnunen Jaro5:55,60,9
316Tahko Riku6:00,86,1
412Lindberg Jussi6:09,414,7
519Mäenpää Timo6:10,015,3
618Lähdeniemi Arttu6:11,717,0
728Kuikka Jari6:12,517,8
824Lavio Jaakko6:14,419,7
922Koivisto Ari-Pekka6:19,424,7
1013Rytkönen Anssi6:21,226,5
1130Pasanen Juha6:22,828,1
1223Seilo Joni6:27,733,0
1343Laivola Julle6:29,735,0
1429Ikonen Jukka6:32,537,8
1545Cherkasov Evgeny6:34,139,4
1658Posadskiy Aleksandr6:55,61:00,9
1759Campagnoli Gabriele7:00,51:05,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Kinnunen Jaro12:50,8
214Hautamäki Ville12:51,5 0,7
316Tahko Riku12:56,9 6,1
419Mäenpää Timo13:17,4 26,6
512Lindberg Jussi13:20,5 29,7
618Lähdeniemi Arttu13:27,4 36,6
724Lavio Jaakko13:30,6 39,8
828Kuikka Jari13:33,9 43,1
922Koivisto Ari-Pekka13:41,2 50,4
1013Rytkönen Anssi13:42,4 51,6
1130Pasanen Juha13:44,3 53,5
1243Laivola Julle13:57,0 1:06,2
1323Seilo Joni13:58,9 1:08,1
1429Ikonen Jukka14:01,2 1:10,4
1545Cherkasov Evgeny14:15,6 1:24,8
1658Posadskiy Aleksandr14:57,2 2:06,4
1759Campagnoli Gabriele15:18,4 2:27,6


Keskeyttäneet: 25, Kihlman Jari, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, LK 3, SM 3: R2 - R1 ja R2B (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:17
EK2, 11.5km, nopein: 113.8km/h
SijNroNimiTulosEro
134Pajari Sami6:03,8
235Röyhkiö Aleksi6:06,22,4
337Hokkala Henri6:07,84,0
433Joona Lauri6:08,74,9
542Koski-Lammi Heikki6:11,27,4
636Luhtaniemi Jani6:12,68,8
741Koski-Lammi Juho6:17,413,6
839Markkanen Kalle6:17,513,7
953Huovinen Joonas6:18,614,8
1038Korhonen Roope6:19,816,0
1140Trogen Sami-Matti6:20,416,6
1257Patajoki Niko6:23,319,5
1352Manninen Markus6:33,129,3
1447Oksanen Joni6:39,035,2
1550Nitiss Reinis6:39,635,8
1649Nieminen Kristian6:43,339,5
1755Lahti Teijo7:31,51:27,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Pajari Sami13:04,5
233Joona Lauri13:13,0 8,5
335Röyhkiö Aleksi13:13,3 8,8
437Hokkala Henri13:16,6 12,1
542Koski-Lammi Heikki13:25,2 20,7
636Luhtaniemi Jani13:25,5 21,0
739Markkanen Kalle13:27,3 22,8
841Koski-Lammi Juho13:34,9 30,4
940Trogen Sami-Matti13:35,9 31,4
1053Huovinen Joonas13:37,5 33,0
1138Korhonen Roope13:45,2 40,7
1257Patajoki Niko13:56,0 51,5
1352Manninen Markus14:06,7 1:02,2
1447Oksanen Joni14:13,3 1:08,8
1549Nieminen Kristian14:27,0 1:22,5
1650Nitiss Reinis14:28,7 1:24,2
1755Lahti Teijo16:32,5 3:28,0

 
Luokka 4, LK 4, SM 4: V1600 -V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:13
EK2, 11.5km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
166Pensas Jere6:48,7
261Korvola Sami6:50,51,8
363Heikkinen Oskari6:51,83,1
470Hirvonen Kimi6:55,36,6
565Mäkinen Tommi6:57,68,9
662Jäppinen Petteri6:58,49,7
769Herranen Toni6:58,49,7
864Kiminki Miko6:59,310,6
972Heino Niklas6:59,811,1
1068Pajuoja Walle7:11,422,7
1167Lahtinen Eeka7:16,127,4
1271Manerus Matti7:24,836,1
1373Goman Patrik7:48,259,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Korvola Sami14:46,4
263Heikkinen Oskari14:49,9 3,5
369Herranen Toni14:52,5 6,1
466Pensas Jere14:55,9 9,5
562Jäppinen Petteri14:56,4 10,0
672Heino Niklas15:02,5 16,1
764Kiminki Miko15:02,9 16,5
865Mäkinen Tommi15:03,0 16,6
970Hirvonen Kimi15:07,9 21,5
1068Pajuoja Walle15:32,2 45,8
1167Lahtinen Eeka15:40,2 53,8
1271Manerus Matti15:51,2 1:04,8
1373Goman Patrik15:58,7 1:12,3

 
Luokka 6, LK 6, - WRC 2011 ja uudemmat - RGT - N5 (RMC Motorsport / RFEA:n - luokitustodistuksella), Lähti:3
EK2, 11.5km, nopein: 122.9km/h
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig5:36,8
220Hirvonen Vesa6:07,530,7
344Hassinen Markus6:44,61:07,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig12:05,3
220Hirvonen Vesa13:15,7 1:10,4
344Hassinen Markus14:39,5 2:34,2