29.2.2020 SM Itäralli

Tulokset  Keskeyttäneet (41)  AT-pisteet (2)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
SM Itäralli
29.2.2020
EK 3, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
JOENSUUN URHEILUAUTOILIJAT
Riutta
 
Luokka 1, LK 1, SM 1; Super4 - R5- Super 2000 Rally - FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC- 2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:20
EK3, 33.22km, nopein: 129.1km/h
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu15:26,6
23Lindholm Emil15:27,81,2
37Salo Juha15:42,215,6
49Metsälä Juuso16:09,442,8
56Ruotsalainen Esa16:09,542,9
68Kasi Jukka16:33,51:06,9
711Pynnönen Ville16:35,61:09,0
817Heikkinen Toomas16:50,61:24,0
910Lehti Mikko16:52,41:25,8
1031Lauronen Toni16:55,91:29,3
1121Hämäläinen Kari17:27,62:01,0
1246Lotvinov Ilya17:33,12:06,5
1327Tuuri Jari17:42,72:16,1
1460Berezkin Gregory18:58,03:31,4
1532Niskala Teuvo19:11,23:44,6
164Heikkilä Mikko21:29,06:02,4
1748Rzhevkin Alexandr56:00,040:33,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Emil27:28,7
22Asunmaa Teemu27:36,1 7,4
37Salo Juha27:48,0 19,3
46Ruotsalainen Esa28:37,8 1:09,1
59Metsälä Juuso28:44,0 1:15,3
611Pynnönen Ville29:29,4 2:00,7
78Kasi Jukka29:34,8 2:06,1
817Heikkinen Toomas29:51,5 2:22,8
910Lehti Mikko29:52,7 2:24,0
1031Lauronen Toni30:01,7 2:33,0
1146Lotvinov Ilya30:48,8 3:20,1
1221Hämäläinen Kari31:03,0 3:34,3
1327Tuuri Jari31:36,7 4:08,0
1432Niskala Teuvo32:50,1 5:21,4
1560Berezkin Gregory33:29,6 6:00,9
164Heikkilä Mikko33:39,7 6:11,0
1748Rzhevkin Alexandr1:13:48,2*46:19,5


Keskeyttäneet: 5, Nikara Jarkko, 3B, Ulosajo  -   26, Hulkkonen Tapani, 2C, Öljyvuoto  -   54, Toporov Oleg, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 48, Rzhevkin Alexandr, 3B, EK-maksimi, 4:20,0
 
Luokka 2, LK 2; SM 2: Tuotanto4 - N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) - R4 (VR4K, 1.1.2018 jälkeen luokitellut) - FIN N 4WD (sisältää N- ja R4- luokitellut autot (VR4) kansallisilla erivapau, Lähti:18
EK3, 33.22km, nopein: 121.3km/h
SijNroNimiTulosEro
114Hautamäki Ville16:26,1
216Tahko Riku16:29,13,0
315Kinnunen Jaro16:43,117,0
412Lindberg Jussi16:51,725,6
519Mäenpää Timo16:51,825,7
613Rytkönen Anssi17:04,338,2
718Lähdeniemi Arttu17:13,046,9
824Lavio Jaakko17:15,149,0
922Koivisto Ari-Pekka17:28,41:02,3
1030Pasanen Juha17:41,61:15,5
1128Kuikka Jari17:42,01:15,9
1223Seilo Joni17:51,01:24,9
1329Ikonen Jukka18:04,81:38,7
1443Laivola Julle18:07,31:41,2
1545Cherkasov Evgeny18:32,22:06,1
1658Posadskiy Aleksandr19:01,32:35,2
1759Campagnoli Gabriele19:16,72:50,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Hautamäki Ville29:17,6
216Tahko Riku29:26,0 8,4
315Kinnunen Jaro29:33,9 16,3
419Mäenpää Timo30:09,2 51,6
512Lindberg Jussi30:12,2 54,6
618Lähdeniemi Arttu30:40,4 1:22,8
724Lavio Jaakko30:45,7 1:28,1
813Rytkönen Anssi30:46,7 1:29,1
922Koivisto Ari-Pekka31:09,6 1:52,0
1028Kuikka Jari31:15,9 1:58,3
1130Pasanen Juha31:25,9 2:08,3
1223Seilo Joni31:49,9 2:32,3
1343Laivola Julle32:04,3 2:46,7
1429Ikonen Jukka32:06,0 2:48,4
1545Cherkasov Evgeny32:47,8 3:30,2
1658Posadskiy Aleksandr33:58,5 4:40,9
1759Campagnoli Gabriele34:35,1 5:17,5


Keskeyttäneet: 25, Kihlman Jari, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, LK 3, SM 3: R2 - R1 ja R2B (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:17
EK3, 33.22km, nopein: 117.9km/h
SijNroNimiTulosEro
134Pajari Sami16:54,4
233Joona Lauri17:04,910,5
337Hokkala Henri17:22,127,7
435Röyhkiö Aleksi17:25,731,3
542Koski-Lammi Heikki17:26,331,9
636Luhtaniemi Jani17:28,033,6
741Koski-Lammi Juho17:31,136,7
838Korhonen Roope17:36,442,0
939Markkanen Kalle17:37,643,2
1053Huovinen Joonas17:41,747,3
1157Patajoki Niko18:13,01:18,6
1247Oksanen Joni18:18,91:24,5
1352Manninen Markus18:22,81:28,4
1450Nitiss Reinis18:48,71:54,3
1549Nieminen Kristian18:50,51:56,1
1655Lahti Teijo20:06,63:12,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Pajari Sami29:58,9
233Joona Lauri30:17,9 19,0
337Hokkala Henri30:38,7 39,8
435Röyhkiö Aleksi30:39,0 40,1
542Koski-Lammi Heikki30:51,5 52,6
636Luhtaniemi Jani30:53,5 54,6
739Markkanen Kalle31:04,9 1:06,0
841Koski-Lammi Juho31:06,0 1:07,1
953Huovinen Joonas31:19,2 1:20,3
1038Korhonen Roope31:21,6 1:22,7
1157Patajoki Niko32:09,0 2:10,1
1252Manninen Markus32:29,5 2:30,6
1347Oksanen Joni32:32,2 2:33,3
1450Nitiss Reinis33:17,4 3:18,5
1549Nieminen Kristian33:17,5 3:18,6
1655Lahti Teijo36:39,1 6:40,2


Keskeyttäneet: 40, Trogen Sami-Matti, 3B, Ulosajo
 
Luokka 4, LK 4, SM 4: V1600 -V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:13
EK3, 33.22km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiTulosEro
162Jäppinen Petteri19:12,0
264Kiminki Miko19:23,511,5
361Korvola Sami19:24,612,6
466Pensas Jere19:25,313,3
569Herranen Toni19:33,721,7
663Heikkinen Oskari19:39,227,2
770Hirvonen Kimi19:43,831,8
872Heino Niklas19:52,040,0
968Pajuoja Walle20:02,050,0
1073Goman Patrik20:03,751,7
1171Manerus Matti20:52,21:40,2
1267Lahtinen Eeka24:05,24:53,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Jäppinen Petteri34:08,4
261Korvola Sami34:11,0 2,6
366Pensas Jere34:21,2 12,8
469Herranen Toni34:26,2 17,8
564Kiminki Miko34:26,4 18,0
663Heikkinen Oskari34:29,1 20,7
770Hirvonen Kimi34:51,7 43,3
872Heino Niklas34:54,5 46,1
968Pajuoja Walle35:34,2 1:25,8
1073Goman Patrik36:02,4 1:54,0
1171Manerus Matti36:43,4 2:35,0
1267Lahtinen Eeka39:45,4 5:37,0


Keskeyttäneet: 65, Mäkinen Tommi, 3B, Ulosajo
 
Luokka 6, LK 6, - WRC 2011 ja uudemmat - RGT - N5 (RMC Motorsport / RFEA:n - luokitustodistuksella), Lähti:3
EK3, 33.22km, nopein: 128.1km/h
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig15:33,7
220Hirvonen Vesa16:59,01:25,3
344Hassinen Markus29:15,313:41,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig27:39,0
220Hirvonen Vesa30:14,7 2:35,7
344Hassinen Markus43:54,8 16:15,8