29.2.2020 SM Itäralli

Tulokset  Keskeyttäneet (41)  AT-pisteet (2)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
SM Itäralli
29.2.2020
EK 4, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
JOENSUUN URHEILUAUTOILIJAT
Oskola
 
Luokka 1, LK 1, SM 1; Super4 - R5- Super 2000 Rally - FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC- 2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:20
EK4, 26.6km, nopein: 119.8km/h
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Emil13:19,2
22Asunmaa Teemu13:23,24,0
37Salo Juha13:38,118,9
44Heikkilä Mikko13:39,920,7
56Ruotsalainen Esa13:48,729,5
69Metsälä Juuso14:02,643,4
78Kasi Jukka14:23,11:03,9
810Lehti Mikko14:29,81:10,6
911Pynnönen Ville14:30,01:10,8
1017Heikkinen Toomas14:47,71:28,5
1131Lauronen Toni14:51,21:32,0
1221Hämäläinen Kari15:19,92:00,7
1327Tuuri Jari15:30,62:11,4
1432Niskala Teuvo15:35,62:16,4
1546Lotvinov Ilya15:47,02:27,8
1648Rzhevkin Alexandr16:00,72:41,5
1760Berezkin Gregory26:21,013:01,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Emil40:47,9
22Asunmaa Teemu40:59,3 11,4
37Salo Juha41:26,1 38,2
46Ruotsalainen Esa42:26,5 1:38,6
59Metsälä Juuso42:46,6 1:58,7
68Kasi Jukka43:57,9 3:10,0
711Pynnönen Ville43:59,4 3:11,5
810Lehti Mikko44:22,5 3:34,6
917Heikkinen Toomas44:39,2 3:51,3
1031Lauronen Toni44:52,9 4:05,0
1121Hämäläinen Kari46:22,9 5:35,0
1246Lotvinov Ilya46:35,8 5:47,9
1327Tuuri Jari47:07,3 6:19,4
144Heikkilä Mikko47:19,6 6:31,7
1532Niskala Teuvo48:25,7 7:37,8
1660Berezkin Gregory59:50,6 19:02,7
1748Rzhevkin Alexandr1:29:48,9*49:01,0


Keskeyttäneet: 5, Nikara Jarkko, 3B, Ulosajo  -   26, Hulkkonen Tapani, 2C, Öljyvuoto  -   54, Toporov Oleg, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 48, Rzhevkin Alexandr, 3B, EK-maksimi, 4:20,0
 
Luokka 2, LK 2; SM 2: Tuotanto4 - N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) - R4 (VR4K, 1.1.2018 jälkeen luokitellut) - FIN N 4WD (sisältää N- ja R4- luokitellut autot (VR4) kansallisilla erivapau, Lähti:18
EK4, 26.6km, nopein: 111.1km/h
SijNroNimiTulosEro
115Kinnunen Jaro14:22,1
214Hautamäki Ville14:22,70,6
316Tahko Riku14:25,63,5
412Lindberg Jussi14:40,518,4
518Lähdeniemi Arttu14:44,622,5
619Mäenpää Timo14:50,828,7
713Rytkönen Anssi14:55,533,4
828Kuikka Jari15:15,353,2
929Ikonen Jukka15:30,41:08,3
1023Seilo Joni15:31,61:09,5
1130Pasanen Juha15:32,41:10,3
1245Cherkasov Evgeny16:10,51:48,4
1358Posadskiy Aleksandr16:40,02:17,9
1459Campagnoli Gabriele17:06,92:44,8
1522Koivisto Ari-Pekka21:47,47:25,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Hautamäki Ville43:40,3
216Tahko Riku43:51,6 11,3
315Kinnunen Jaro43:56,0 15,7
412Lindberg Jussi44:52,7 1:12,4
519Mäenpää Timo45:00,0 1:19,7
618Lähdeniemi Arttu45:25,0 1:44,7
713Rytkönen Anssi45:42,2 2:01,9
828Kuikka Jari46:31,2 2:50,9
930Pasanen Juha46:58,3 3:18,0
1023Seilo Joni47:21,5 3:41,2
1129Ikonen Jukka47:36,4 3:56,1
1245Cherkasov Evgeny48:58,3 5:18,0
1358Posadskiy Aleksandr50:38,5 6:58,2
1459Campagnoli Gabriele51:42,0 8:01,7
1522Koivisto Ari-Pekka52:57,0 9:16,7


Keskeyttäneet: 24, Lavio Jaakko, 4B, Tekninen syy  -   25, Kihlman Jari, 2A, Tekninen vika  -   43, Laivola Julle, 4B, Tekninen syy
 
Luokka 3, LK 3, SM 3: R2 - R1 ja R2B (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:17
EK4, 26.6km, nopein: 107.6km/h
SijNroNimiTulosEro
133Joona Lauri14:49,7
234Pajari Sami14:52,02,3
337Hokkala Henri14:55,76,0
442Koski-Lammi Heikki15:01,611,9
536Luhtaniemi Jani15:03,513,8
641Koski-Lammi Juho15:05,415,7
735Röyhkiö Aleksi15:06,116,4
838Korhonen Roope15:13,023,3
953Huovinen Joonas15:14,925,2
1052Manninen Markus15:42,853,1
1147Oksanen Joni15:59,91:10,2
1249Nieminen Kristian16:01,81:12,1
1357Patajoki Niko16:08,11:18,4
1450Nitiss Reinis16:13,21:23,5
1555Lahti Teijo17:52,53:02,8
1639Markkanen Kalle18:12,53:22,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Pajari Sami44:50,9
233Joona Lauri45:07,6 16,7
337Hokkala Henri45:34,4 43,5
435Röyhkiö Aleksi45:45,1 54,2
542Koski-Lammi Heikki45:53,1 1:02,2
636Luhtaniemi Jani45:57,0 1:06,1
741Koski-Lammi Juho46:11,4 1:20,5
853Huovinen Joonas46:34,1 1:43,2
938Korhonen Roope46:34,6 1:43,7
1052Manninen Markus48:12,3 3:21,4
1157Patajoki Niko48:17,1 3:26,2
1247Oksanen Joni48:32,1 3:41,2
1339Markkanen Kalle49:17,4 4:26,5
1449Nieminen Kristian49:19,3 4:28,4
1550Nitiss Reinis49:30,6 4:39,7
1655Lahti Teijo54:31,6 9:40,7


Keskeyttäneet: 40, Trogen Sami-Matti, 3B, Ulosajo
 
Luokka 4, LK 4, SM 4: V1600 -V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:13
EK4, 26.6km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
166Pensas Jere16:23,9
261Korvola Sami16:26,82,9
369Herranen Toni16:31,77,8
464Kiminki Miko16:37,413,5
563Heikkinen Oskari16:39,215,3
670Hirvonen Kimi16:46,923,0
772Heino Niklas17:00,036,1
868Pajuoja Walle17:12,949,0
967Lahtinen Eeka17:36,21:12,3
1071Manerus Matti17:55,11:31,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Korvola Sami50:37,8
266Pensas Jere50:45,1 7,3
369Herranen Toni50:57,9 20,1
464Kiminki Miko51:03,8 26,0
563Heikkinen Oskari51:08,3 30,5
670Hirvonen Kimi51:38,6 1:00,8
772Heino Niklas51:54,5 1:16,7
868Pajuoja Walle52:47,1 2:09,3
971Manerus Matti54:38,5 4:00,7
1067Lahtinen Eeka57:21,6 6:43,8


Keskeyttäneet: 62, Jäppinen Petteri, 4A, Tekninen syy  -   65, Mäkinen Tommi, 3B, Ulosajo  -   73, Goman Patrik, 4B, Tekninen syy
 
Luokka 6, LK 6, - WRC 2011 ja uudemmat - RGT - N5 (RMC Motorsport / RFEA:n - luokitustodistuksella), Lähti:3
EK4, 26.6km, nopein: 118km/h
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig13:31,5
220Hirvonen Vesa14:36,91:05,4
344Hassinen Markus17:02,33:30,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Breen Craig41:10,5
220Hirvonen Vesa44:51,6 3:41,1
344Hassinen Markus1:00:57,1 19:46,6