29.2.2020 SM Itäralli

Tulokset  Keskeyttäneet (41)  AT-pisteet (2)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
SM Itäralli
29.2.2020
EK 2, LUOKKATULOKSET
RSJM
JOENSUUN URHEILUAUTOILIJAT
Satulavaara
 
Luokka 7, LK 7, RSJM 1 - V 1600, Lähti:7
EK2, 11.5km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Apilo Antti7:30,4
2126Martiskainen Ismo7:30,70,3
3123Jokela Lauri7:33,12,7
4125Hassinen Heikki7:38,98,5
5129Hassinen Lauri7:59,529,1
6124Hämäläinen Kalle8:23,252,8
7128Hautamäki Jussi8:55,61:25,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1123Jokela Lauri16:02,4
2126Martiskainen Ismo16:15,9 13,5
3127Apilo Antti16:16,3 13,9
4125Hassinen Heikki16:16,5 14,1
5124Hämäläinen Kalle16:59,2 56,8
6129Hassinen Lauri17:08,1 1:05,7
7128Hautamäki Jussi18:33,2 2:30,8

 
Luokka 8, LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc - R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK2, 11.5km, nopein: 94km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus7:20,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus15:53,5

 
Luokka 9, LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) - Ryhmä F enintään 1600 cc - FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:5
EK2, 11.5km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1110Ollikainen Jonne6:51,1
2106Männikkö Juhani6:58,06,9
3109Kärki Topi7:01,210,1
4107Suutarinen Arttu7:10,919,8
5108Karhumäki Arttu7:15,124,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1110Ollikainen Jonne14:57,3
2106Männikkö Juhani15:00,2 2,9
3109Kärki Topi15:18,8 21,5
4107Suutarinen Arttu15:25,3 28,0
5108Karhumäki Arttu15:49,2 51,9

 
Luokka 10, LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc - Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T, Lähti:11
EK2, 11.5km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Pellinen Tero6:54,0
2119Uimonen Antero6:54,70,7
3113Yli-Rantala Teemu6:57,63,6
4111Taivalantti Henri7:00,96,9
5116Litjo Iiro7:03,29,2
6112Peltonen Juho7:03,89,8
7114Tiilikka Sanna-Kaisa7:06,912,9
8118Vilen Toni7:29,835,8
9122Vuotari Maria-Teresa7:32,338,3
10117Utukka Pasi7:32,438,4
11120Väänänen Aki7:37,143,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1115Pellinen Tero14:56,8
2111Taivalantti Henri14:59,1 2,3
3113Yli-Rantala Teemu15:06,6 9,8
4114Tiilikka Sanna-Kaisa15:09,1 12,3
5119Uimonen Antero15:10,9 14,1
6112Peltonen Juho15:17,7 20,9
7116Litjo Iiro15:30,2 33,4
8118Vilen Toni16:09,1 1:12,3
9117Utukka Pasi16:11,4 1:14,6
10120Väänänen Aki16:19,5 1:22,7
11122Vuotari Maria-Teresa16:22,5 1:25,7