08.03.2020 Luhalahti-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (14)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Luhalahti-Ralli
08.03.2020
EK 1, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Hämeen Moottoriseura
EK1
 
Luokka 1 , VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) , Lähti:6
EK1, 6.6km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
19Kari Haapalainen4:00,6
210Erkki Eerola4:05,04,4
32Mika Möller4:16,215,6
46Jukka Laine4:19,318,7
58Esa Niittymäki4:23,422,8
64Mika Hannu4:27,326,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Kari Haapalainen4:00,6
210Erkki Eerola4:05,0 4,4
32Mika Möller4:16,2 15,6
46Jukka Laine4:19,3 18,7
58Esa Niittymäki4:23,4 22,8
64Mika Hannu4:27,3 26,7

 
Luokka 2 , Lada Merkkiluokka / cc vapaa, Omavalmiste moottorilla varustetut. , Lähti:1
EK1, 6.6km, nopein: 92.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen4:17,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen4:17,6

 
Luokka 3 , BMW Original ( luokan tekniset-säännöt R-Cup 2020 sääntöjen mukaiset ) , Lähti:1
EK1, 6.6km, nopein: 97.2km/h
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen4:04,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen4:04,5

 
Luokka 4 , Nuoret 15 - 18 v HR alle 2050 cc , Lähti:2
EK1, 6.6km, nopein: 90km/h
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja4:24,1
214Matias Koskinen4:33,69,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja4:24,1
214Matias Koskinen4:33,6 9,5

 
Luokka 5 , Nuottiluokka Nuoret 15-18v alle 2050cm 2wd , Lähti:0
 
Luokka 6 , Nuottiluokka Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:1
EK1, 6.6km, nopein: 97.7km/h
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo4:03,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo4:03,1

 
Luokka 7 , Nuottiluokka alle 1650cc 2wd , Lähti:4
EK1, 6.6km, nopein: 108.5km/h
SijNroNimiTulosEro
117Peetu Patajoki3:39,0
216Niko Patajoki3:39,60,6
318Emil Nyblom4:08,329,3
420Mikael Laakso4:20,041,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Peetu Patajoki3:39,0
216Niko Patajoki3:39,6 0,6
318Emil Nyblom4:08,3 29,3
420Mikael Laakso4:20,0 41,0

 
Luokka 8 , Nuottiluokka yli 1650cc 2wd , Lähti:3
EK1, 6.6km, nopein: 108.4km/h
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo3:39,1
223Niko Konkola3:47,68,5
372Maria-Teresa Vuotari4:04,125,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo3:39,1
223Niko Konkola3:47,6 8,5
372Maria-Teresa Vuotari4:04,1 25,0

 
Luokka 9 , Nuottiluokka 4wd vm / cc vapaa , Lähti:1
EK1, 6.6km, nopein: 112.5km/h
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja3:31,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja3:31,2

 
Luokka 10 , 4wd vm / cc vapaa , Lähti:3
EK1, 6.6km, nopein: 108.6km/h
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä3:38,7
227Timo Takala4:11,733,0
328Jan Jörg4:36,157,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä3:38,7
227Timo Takala4:11,7 33,0
328Jan Jörg4:36,1 57,4

 
Luokka 11 , Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:5
EK1, 6.6km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen4:07,7
231Eetu Ekonen4:14,56,8
330Marko Mäkelä4:22,715,0
433Sami kauppinen4:31,123,4
532Kimmo Kauppinen4:46,038,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen4:07,7
231Eetu Ekonen4:14,5 6,8
330Marko Mäkelä4:22,7 15,0
433Sami kauppinen4:31,1 23,4
532Kimmo Kauppinen4:46,0 38,3

 
Luokka 12 , Senior 2wd cc vapaa , Lähti:5
EK1, 6.6km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiTulosEro
137Jukka Leppänen3:51,8
234Esa Rantasalo3:54,83,0
336Hannu Kortesuo3:58,56,7
438Tauno Rantala4:08,917,1
535Jouni Salmi4:19,227,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Jukka Leppänen3:51,8
234Esa Rantasalo3:54,8 3,0
336Hannu Kortesuo3:58,5 6,7
438Tauno Rantala4:08,9 17,1
535Jouni Salmi4:19,2 27,4

 
Luokka 13 , V1600 , Lähti:8
EK1, 6.6km, nopein: 96.7km/h
SijNroNimiTulosEro
171Ari Pentinmäki4:05,8
245Aleksi Savikko4:12,56,7
347Markus Väätänen4:13,88,0
440Esko Haapasalmi4:24,518,7
546Petri Riihimäki4:25,820,0
644Juho Lehtinen4:26,020,2
739Harri Peltola4:36,730,9
870Jouni Aalto4:58,853,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
171Ari Pentinmäki4:05,8
245Aleksi Savikko4:12,5 6,7
347Markus Väätänen4:13,8 8,0
440Esko Haapasalmi4:24,5 18,7
546Petri Riihimäki4:25,8 20,0
644Juho Lehtinen4:26,0 20,2
739Harri Peltola4:36,7 30,9
870Jouni Aalto4:58,8 53,0

 
Luokka 14 , HR alle 1650cc , Lähti:4
EK1, 6.6km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
148Sami Saari3:57,6
251Ville Keljo4:00,52,9
349Jussi Soikkeli4:10,112,5
450Janne Harju4:20,623,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Sami Saari3:57,6
251Ville Keljo4:00,5 2,9
349Jussi Soikkeli4:10,1 12,5
450Janne Harju4:20,6 23,0

 
Luokka 15 , HR alle 2200 cc , Lähti:9
EK1, 6.6km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen3:52,7
258Timo Viitanen3:54,92,2
360Tero Kippilä3:56,43,7
453Mikko Viitanen3:57,54,8
555Sami Sabell3:59,56,8
656Markus Mäenpää4:07,614,9
759Kimmo Penttilä4:11,618,9
854Pasi Hölsö4:13,220,5
952Erkko Koivurinne4:22,930,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen3:52,7
258Timo Viitanen3:54,9 2,2
360Tero Kippilä3:56,4 3,7
453Mikko Viitanen3:57,5 4,8
555Sami Sabell3:59,5 6,8
656Markus Mäenpää4:07,6 14,9
759Kimmo Penttilä4:11,6 18,9
854Pasi Hölsö4:13,2 20,5
952Erkko Koivurinne4:22,9 30,2

 
Luokka 16 , HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta , Lähti:4
EK1, 6.6km, nopein: 104.2km/h
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo3:48,0
263Jari Saloinen4:08,220,2
361Kimmo Särkikoski4:15,827,8
462Jari Salminen4:25,137,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo3:48,0
263Jari Saloinen4:08,2 20,2
361Kimmo Särkikoski4:15,8 27,8
462Jari Salminen4:25,1 37,1

 
Luokka 17 , Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:4
EK1, 6.6km, nopein: 94.8km/h
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu4:10,6
266Eetu Peräsalo4:20,29,6
368Juha Hauta-alus4:34,123,5
467Joni Karhu4:39,028,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu4:10,6
266Eetu Peräsalo4:20,2 9,6
368Juha Hauta-alus4:34,1 23,5
467Joni Karhu4:39,0 28,4