08.03.2020 Luhalahti-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (14)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Luhalahti-Ralli
08.03.2020
EK 2, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Hämeen Moottoriseura
EK2
 
Luokka 1 , VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) , Lähti:6
EK2, 17.6km, nopein: 89.7km/h
SijNroNimiTulosEro
110Erkki Eerola11:46,2
22Mika Möller11:49,43,2
36Jukka Laine12:56,11:09,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Erkki Eerola15:51,2
22Mika Möller16:05,6 14,4
36Jukka Laine17:15,4 1:24,2


Keskeyttäneet: 4, Mika Hannu, 2B, Tekninen vika  -   8, Esa Niittymäki, 2B, Tekninen vika  -   9, Kari Haapalainen, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 2 , Lada Merkkiluokka / cc vapaa, Omavalmiste moottorilla varustetut. , Lähti:1
EK2, 17.6km, nopein: 85.3km/h
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen12:23,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen16:40,6

 
Luokka 3 , BMW Original ( luokan tekniset-säännöt R-Cup 2020 sääntöjen mukaiset ) , Lähti:1
EK2, 17.6km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen11:36,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen15:41,1

 
Luokka 4 , Nuoret 15 - 18 v HR alle 2050 cc , Lähti:2
EK2, 17.6km, nopein: 82.4km/h
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja12:49,1
214Matias Koskinen13:19,630,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja17:13,2
214Matias Koskinen17:53,2 40,0

 
Luokka 5 , Nuottiluokka Nuoret 15-18v alle 2050cm 2wd , Lähti:0
 
Luokka 6 , Nuottiluokka Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:1
EK2, 17.6km, nopein: 90.3km/h
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo11:41,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo15:45,0

 
Luokka 7 , Nuottiluokka alle 1650cc 2wd , Lähti:4
EK2, 17.6km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
116Niko Patajoki10:33,3
217Peetu Patajoki10:33,80,5
318Emil Nyblom11:46,01:12,7
420Mikael Laakso13:47,73:14,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Peetu Patajoki14:12,8
216Niko Patajoki14:12,9 0,1
318Emil Nyblom15:54,3 1:41,5
420Mikael Laakso18:07,7 3:54,9

 
Luokka 8 , Nuottiluokka yli 1650cc 2wd , Lähti:3
EK2, 17.6km, nopein: 100.4km/h
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo10:30,8
223Niko Konkola11:03,332,5
372Maria-Teresa Vuotari11:35,11:04,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo14:09,9
223Niko Konkola14:50,9 41,0
372Maria-Teresa Vuotari15:39,2 1:29,3

 
Luokka 9 , Nuottiluokka 4wd vm / cc vapaa , Lähti:1
EK2, 17.6km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja10:22,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja13:53,6

 
Luokka 10 , 4wd vm / cc vapaa , Lähti:3
EK2, 17.6km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä10:45,7
227Timo Takala12:04,71:19,0
328Jan Jörg13:19,02:33,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä14:24,4
227Timo Takala16:16,4 1:52,0
328Jan Jörg17:55,1 3:30,7

 
Luokka 11 , Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:5
EK2, 17.6km, nopein: 88.5km/h
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen11:55,9
231Eetu Ekonen12:17,521,6
333Sami kauppinen12:59,41:03,5
432Kimmo Kauppinen13:39,51:43,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen16:03,6
231Eetu Ekonen16:32,0 28,4
333Sami kauppinen17:30,5 1:26,9
432Kimmo Kauppinen18:25,5 2:21,9


Keskeyttäneet: 30, Marko Mäkelä, 2B, Moottori
 
Luokka 12 , Senior 2wd cc vapaa , Lähti:5
EK2, 17.6km, nopein: 93km/h
SijNroNimiTulosEro
134Esa Rantasalo11:21,1
238Tauno Rantala11:32,711,6
337Jukka Leppänen11:36,215,1
436Hannu Kortesuo11:38,917,8
535Jouni Salmi11:43,021,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Esa Rantasalo15:15,9
237Jukka Leppänen15:28,0 12,1
336Hannu Kortesuo15:37,4 21,5
438Tauno Rantala15:41,6 25,7
535Jouni Salmi16:02,2 46,3

 
Luokka 13 , V1600 , Lähti:8
EK2, 17.6km, nopein: 89.1km/h
SijNroNimiTulosEro
145Aleksi Savikko11:51,1
271Ari Pentinmäki12:07,216,1
347Markus Väätänen12:08,117,0
446Petri Riihimäki12:40,048,9
544Juho Lehtinen12:47,856,7
640Esko Haapasalmi12:53,21:02,1
739Harri Peltola13:05,41:14,3
870Jouni Aalto13:39,91:48,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Aleksi Savikko16:03,6
271Ari Pentinmäki16:13,0 9,4
347Markus Väätänen16:21,9 18,3
446Petri Riihimäki17:05,8 1:02,2
544Juho Lehtinen17:13,8 1:10,2
640Esko Haapasalmi17:17,7 1:14,1
739Harri Peltola17:42,1 1:38,5
870Jouni Aalto18:38,7 2:35,1

 
Luokka 14 , HR alle 1650cc , Lähti:4
EK2, 17.6km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
151Ville Keljo11:29,2
248Sami Saari11:30,51,3
350Janne Harju12:13,344,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Sami Saari15:28,1
251Ville Keljo15:29,7 1,6
350Janne Harju16:33,9 1:05,8


Keskeyttäneet: 49, Jussi Soikkeli, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 15 , HR alle 2200 cc , Lähti:9
EK2, 17.6km, nopein: 97.4km/h
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen10:50,5
258Timo Viitanen11:20,229,7
355Sami Sabell11:25,034,5
460Tero Kippilä11:35,144,6
553Mikko Viitanen11:38,047,5
654Pasi Hölsö12:10,31:19,8
759Kimmo Penttilä12:18,01:27,5
852Erkko Koivurinne12:50,52:00,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen14:43,2
258Timo Viitanen15:15,1 31,9
355Sami Sabell15:24,5 41,3
460Tero Kippilä15:31,5 48,3
553Mikko Viitanen15:35,5 52,3
654Pasi Hölsö16:23,5 1:40,3
759Kimmo Penttilä16:29,6 1:46,4
852Erkko Koivurinne17:13,4 2:30,2


Keskeyttäneet: 56, Markus Mäenpää, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 16 , HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta , Lähti:4
EK2, 17.6km, nopein: 92.7km/h
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo11:23,8
263Jari Saloinen12:03,439,6
361Kimmo Särkikoski12:18,855,0
462Jari Salminen12:32,61:08,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo15:11,8
263Jari Saloinen16:11,6 59,8
361Kimmo Särkikoski16:34,6 1:22,8
462Jari Salminen16:57,7 1:45,9

 
Luokka 17 , Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:4
EK2, 17.6km, nopein: 86.5km/h
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu12:12,1
266Eetu Peräsalo12:36,524,4
368Juha Hauta-alus12:50,338,2
467Joni Karhu13:02,650,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu16:22,7
266Eetu Peräsalo16:56,7 34,0
368Juha Hauta-alus17:24,4 1:01,7
467Joni Karhu17:41,6 1:18,9