08.03.2020 Luhalahti-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (14)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Luhalahti-Ralli
08.03.2020
EK 3, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Hämeen Moottoriseura
EK3
 
Luokka 1 , VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) , Lähti:6
EK3, 5.8km, nopein: 84.4km/h
SijNroNimiTulosEro
12Mika Möller4:07,3
210Erkki Eerola4:12,14,8
36Jukka Laine4:30,723,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Erkki Eerola20:03,3
22Mika Möller20:12,9 9,6
36Jukka Laine21:46,1 1:42,8


Keskeyttäneet: 4, Mika Hannu, 2B, Tekninen vika  -   8, Esa Niittymäki, 2B, Tekninen vika  -   9, Kari Haapalainen, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 2 , Lada Merkkiluokka / cc vapaa, Omavalmiste moottorilla varustetut. , Lähti:1
EK3, 5.8km, nopein: 83.3km/h
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen4:10,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen20:51,3

 
Luokka 3 , BMW Original ( luokan tekniset-säännöt R-Cup 2020 sääntöjen mukaiset ) , Lähti:1
EK3, 5.8km, nopein: 86.5km/h
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen4:01,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen19:42,4

 
Luokka 4 , Nuoret 15 - 18 v HR alle 2050 cc , Lähti:2
EK3, 5.8km, nopein: 73.2km/h
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja4:45,2
214Matias Koskinen4:53,48,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja21:58,4
214Matias Koskinen22:46,6 48,2

 
Luokka 5 , Nuottiluokka Nuoret 15-18v alle 2050cm 2wd , Lähti:0
 
Luokka 6 , Nuottiluokka Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:1
EK3, 5.8km, nopein: 88.7km/h
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo3:55,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo19:40,4

 
Luokka 7 , Nuottiluokka alle 1650cc 2wd , Lähti:4
EK3, 5.8km, nopein: 104.9km/h
SijNroNimiTulosEro
116Niko Patajoki3:19,0
217Peetu Patajoki3:26,17,1
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
116Niko Patajoki17:31,9
217Peetu Patajoki17:38,9 7,0


Keskeyttäneet: 18, Emil Nyblom, 3A, Tekninen vika  -   20, Mikael Laakso, 3A, Takapyörä irti
 
Luokka 8 , Nuottiluokka yli 1650cc 2wd , Lähti:3
EK3, 5.8km, nopein: 104km/h
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo3:20,7
223Niko Konkola3:31,711,0
372Maria-Teresa Vuotari3:47,426,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo17:30,6
223Niko Konkola18:22,6 52,0
372Maria-Teresa Vuotari19:26,6 1:56,0

 
Luokka 9 , Nuottiluokka 4wd vm / cc vapaa , Lähti:1
EK3, 5.8km, nopein: 104.2km/h
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja3:20,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja17:13,9

 
Luokka 10 , 4wd vm / cc vapaa , Lähti:3
EK3, 5.8km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä3:32,8
227Timo Takala4:01,428,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä17:57,2
227Timo Takala20:17,8 2:20,6


Keskeyttäneet: 28, Jan Jörg, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 11 , Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:5
EK3, 5.8km, nopein: 88.7km/h
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen3:55,3
231Eetu Ekonen4:09,714,4
333Sami kauppinen4:20,124,8
432Kimmo Kauppinen4:33,638,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen19:58,9
231Eetu Ekonen20:41,7 42,8
333Sami kauppinen21:50,6 1:51,7
432Kimmo Kauppinen22:59,1 3:00,2


Keskeyttäneet: 30, Marko Mäkelä, 2B, Moottori
 
Luokka 12 , Senior 2wd cc vapaa , Lähti:5
EK3, 5.8km, nopein: 92.4km/h
SijNroNimiTulosEro
136Hannu Kortesuo3:45,9
234Esa Rantasalo3:46,00,1
338Tauno Rantala3:49,53,6
435Jouni Salmi4:08,322,4
537Jukka Leppänen6:32,12:46,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Esa Rantasalo19:01,9
236Hannu Kortesuo19:23,3 21,4
338Tauno Rantala19:31,1 29,2
435Jouni Salmi20:10,5 1:08,6
537Jukka Leppänen22:00,1 2:58,2

 
Luokka 13 , V1600 , Lähti:8
EK3, 5.8km, nopein: 86.6km/h
SijNroNimiTulosEro
147Markus Väätänen4:01,2
240Esko Haapasalmi4:08,87,6
346Petri Riihimäki4:09,48,2
471Ari Pentinmäki4:16,615,4
539Harri Peltola4:20,419,2
645Aleksi Savikko4:25,324,1
744Juho Lehtinen4:35,033,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Markus Väätänen20:23,1
245Aleksi Savikko20:28,9 5,8
371Ari Pentinmäki20:29,6 6,5
446Petri Riihimäki21:15,2 52,1
540Esko Haapasalmi21:26,5 1:03,4
644Juho Lehtinen21:48,8 1:25,7
739Harri Peltola22:02,5 1:39,4


Keskeyttäneet: 70, Jouni Aalto, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 14 , HR alle 1650cc , Lähti:4
EK3, 5.8km, nopein: 86.4km/h
SijNroNimiTulosEro
148Sami Saari4:01,8
250Janne Harju4:36,534,7
351Ville Keljo4:39,537,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Sami Saari19:29,9
251Ville Keljo20:09,2 39,3
350Janne Harju21:10,4 1:40,5


Keskeyttäneet: 49, Jussi Soikkeli, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 15 , HR alle 2200 cc , Lähti:9
EK3, 5.8km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen3:33,6
258Timo Viitanen3:37,53,9
353Mikko Viitanen3:42,08,4
455Sami Sabell3:44,210,6
560Tero Kippilä3:50,416,8
659Kimmo Penttilä3:58,024,4
754Pasi Hölsö4:03,129,5
852Erkko Koivurinne4:11,437,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen18:16,8
258Timo Viitanen18:52,6 35,8
355Sami Sabell19:08,7 51,9
453Mikko Viitanen19:17,5 1:00,7
560Tero Kippilä19:21,9 1:05,1
654Pasi Hölsö20:26,6 2:09,8
759Kimmo Penttilä20:27,6 2:10,8
852Erkko Koivurinne21:24,8 3:08,0


Keskeyttäneet: 56, Markus Mäenpää, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 16 , HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta , Lähti:4
EK3, 5.8km, nopein: 92.7km/h
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo3:45,3
263Jari Saloinen3:59,914,6
362Jari Salminen4:02,917,6
461Kimmo Särkikoski4:07,021,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo18:57,1
263Jari Saloinen20:11,5 1:14,4
361Kimmo Särkikoski20:41,6 1:44,5
462Jari Salminen21:00,6 2:03,5

 
Luokka 17 , Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:4
EK3, 5.8km, nopein: 87km/h
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu4:00,1
268Juha Hauta-alus4:01,71,6
366Eetu Peräsalo4:06,96,8
467Joni Karhu4:13,113,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu20:22,8
266Eetu Peräsalo21:03,6 40,8
368Juha Hauta-alus21:26,1 1:03,3
467Joni Karhu21:54,7 1:31,9