08.03.2020 Luhalahti-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (14)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 Maali> Yleiskilpailun tulos
Luhalahti-Ralli
08.03.2020
EK 4, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Hämeen Moottoriseura
EK4
 
Luokka 1 , VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) , Lähti:6
EK4, 16.7km, nopein: 82.1km/h
SijNroNimiTulosEro
110Erkki Eerola12:12,6
26Jukka Laine14:30,52:17,9
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Erkki Eerola32:15,9
26Jukka Laine36:16,6 4:00,7


Keskeyttäneet: 2, Mika Möller, 4B, Ulosajo  -   4, Mika Hannu, 2B, Tekninen vika  -   8, Esa Niittymäki, 2B, Tekninen vika  -   9, Kari Haapalainen, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 2 , Lada Merkkiluokka / cc vapaa, Omavalmiste moottorilla varustetut. , Lähti:1
EK4, 16.7km, nopein: 61.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen16:22,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Marko Muhonen37:13,5

 
Luokka 3 , BMW Original ( luokan tekniset-säännöt R-Cup 2020 sääntöjen mukaiset ) , Lähti:1
EK4, 16.7km, nopein: 82.7km/h
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen12:06,9
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Ville Pulkkinen31:49,3

 
Luokka 4 , Nuoret 15 - 18 v HR alle 2050 cc , Lähti:2
EK4, 16.7km, nopein: 73.6km/h
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja13:37,2
214Matias Koskinen13:54,717,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Tuukka-Matias Kivioja35:35,6
214Matias Koskinen36:41,3 1:05,7

 
Luokka 5 , Nuottiluokka Nuoret 15-18v alle 2050cm 2wd , Lähti:0
 
Luokka 6 , Nuottiluokka Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:1
EK4, 16.7km, nopein: 77.5km/h
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo12:56,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Jukka-Pekka Riskusalo32:36,6

 
Luokka 7 , Nuottiluokka alle 1650cc 2wd , Lähti:4
EK4, 16.7km, nopein: 95.1km/h
SijNroNimiTulosEro
116Niko Patajoki10:32,4
217Peetu Patajoki10:42,810,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
116Niko Patajoki28:04,3
217Peetu Patajoki28:21,7 17,4


Keskeyttäneet: 18, Emil Nyblom, 3A, Tekninen vika  -   20, Mikael Laakso, 3A, Takapyörä irti
 
Luokka 8 , Nuottiluokka yli 1650cc 2wd , Lähti:3
EK4, 16.7km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo10:54,0
223Niko Konkola11:19,525,5
372Maria-Teresa Vuotari11:40,546,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Mikko Kortesuo28:24,6
223Niko Konkola29:42,1 1:17,5
372Maria-Teresa Vuotari31:07,1 2:42,5

 
Luokka 9 , Nuottiluokka 4wd vm / cc vapaa , Lähti:1
EK4, 16.7km, nopein: 93.6km/h
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja10:42,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Mikko Haataja27:56,0

 
Luokka 10 , 4wd vm / cc vapaa , Lähti:3
EK4, 16.7km, nopein: 88.9km/h
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä11:16,0
227Timo Takala12:52,11:36,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Kari Kytölä29:13,2
227Timo Takala33:09,9 3:56,7


Keskeyttäneet: 28, Jan Jörg, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 11 , Classic < 81, 82-90 cc vapaa , Lähti:5
EK4, 16.7km, nopein: 80.4km/h
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen12:27,8
231Eetu Ekonen12:56,028,2
333Sami kauppinen13:59,61:31,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129jukka koskinen32:26,7
231Eetu Ekonen33:37,7 1:11,0
333Sami kauppinen35:50,2 3:23,5


Keskeyttäneet: 30, Marko Mäkelä, 2B, Moottori  -   32, Kimmo Kauppinen, 4B, Ulosajo
 
Luokka 12 , Senior 2wd cc vapaa , Lähti:5
EK4, 16.7km, nopein: 85.9km/h
SijNroNimiTulosEro
134Esa Rantasalo11:39,9
238Tauno Rantala11:57,717,8
335Jouni Salmi12:29,449,5
436Hannu Kortesuo18:06,36:26,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Esa Rantasalo30:41,8
238Tauno Rantala31:28,8 47,0
335Jouni Salmi32:39,9 1:58,1
436Hannu Kortesuo37:29,6 6:47,8


Keskeyttäneet: 37, Jukka Leppänen, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 13 , V1600 , Lähti:8
EK4, 16.7km, nopein: 85.1km/h
SijNroNimiTulosEro
145Aleksi Savikko11:46,5
271Ari Pentinmäki12:04,117,6
347Markus Väätänen12:14,928,4
446Petri Riihimäki12:57,61:11,1
540Esko Haapasalmi13:01,11:14,6
644Juho Lehtinen13:01,41:14,9
739Harri Peltola13:34,71:48,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Aleksi Savikko32:15,4
271Ari Pentinmäki32:33,7 18,3
347Markus Väätänen32:38,0 22,6
446Petri Riihimäki34:12,8 1:57,4
540Esko Haapasalmi34:27,6 2:12,2
644Juho Lehtinen34:50,2 2:34,8
739Harri Peltola35:37,2 3:21,8


Keskeyttäneet: 70, Jouni Aalto, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 14 , HR alle 1650cc , Lähti:4
EK4, 16.7km, nopein: 82.9km/h
SijNroNimiTulosEro
148Sami Saari12:04,9
250Janne Harju12:12,67,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Sami Saari31:34,8
250Janne Harju33:23,0 1:48,2


Keskeyttäneet: 49, Jussi Soikkeli, 2B, Tekninen vika  -   51, Ville Keljo, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 15 , HR alle 2200 cc , Lähti:9
EK4, 16.7km, nopein: 88.5km/h
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen11:19,3
258Timo Viitanen11:35,816,5
353Mikko Viitanen11:42,623,3
460Tero Kippilä11:54,535,2
555Sami Sabell11:55,736,4
659Kimmo Penttilä12:08,349,0
754Pasi Hölsö12:50,61:31,3
852Erkko Koivurinne12:59,71:40,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Janne Koskinen29:36,1
258Timo Viitanen30:28,4 52,3
353Mikko Viitanen31:00,1 1:24,0
455Sami Sabell31:04,4 1:28,3
560Tero Kippilä31:16,4 1:40,3
659Kimmo Penttilä32:35,9 2:59,8
754Pasi Hölsö33:17,2 3:41,1
852Erkko Koivurinne34:24,5 4:48,4


Keskeyttäneet: 56, Markus Mäenpää, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 16 , HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta , Lähti:4
EK4, 16.7km, nopein: 85.3km/h
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo11:44,7
263Jari Saloinen12:26,041,3
362Jari Salminen12:28,543,8
461Kimmo Särkikoski12:55,71:11,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Markus Mäkitalo30:41,8
263Jari Saloinen32:37,5 1:55,7
362Jari Salminen33:29,1 2:47,3
461Kimmo Särkikoski33:37,3 2:55,5

 
Luokka 17 , Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:4
EK4, 16.7km, nopein: 80.4km/h
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu12:28,1
268Juha Hauta-alus12:29,71,6
366Eetu Peräsalo12:43,215,1
467Joni Karhu12:51,723,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Tommi Tuulensuu32:50,9
266Eetu Peräsalo33:46,8 55,9
368Juha Hauta-alus33:55,8 1:04,9
467Joni Karhu34:46,4 1:55,5