7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (6)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
EK 2, LUOKKATULOKSET
Historic
JyvUA / KorUA/MK
Härköpohja
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966-1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966-1981, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 63.7km/h
SijNroNimiTulosEro
116Tiinus Risto6:03,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
116Tiinus Risto12:10,7

 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
EK2, 6.43km, nopein: 77.5km/h
SijNroNimiTulosEro
117Jaakkola Sami4:58,7
219Linden Raimo5:08,69,9
318Sällinen Hannu5:23,124,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Jaakkola Sami10:12,0
219Linden Raimo10:22,6 10,6
318Sällinen Hannu10:59,5 47,5

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
EK2, 6.43km, nopein: 73.8km/h
SijNroNimiTulosEro
122Mustapuro Onni5:13,5
221Koivisto Teemu5:16,83,3
320Pitkänen Panu5:25,111,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Koivisto Teemu10:35,4
222Mustapuro Onni10:37,5 2,1
320Pitkänen Panu11:10,7 35,3

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT ja 24 enint. 1000cc -1969, Lähti:2
EK2, 6.43km, nopein: 70.2km/h
SijNroNimiTulosEro
124Ohrankämmen Jari5:29,7
223Forsberg Joni5:53,123,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
124Ohrankämmen Jari11:12,8
223Forsberg Joni12:15,7 1:02,9

 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1300cc -1969, Lähti:5
EK2, 6.43km, nopein: 78.3km/h
SijNroNimiTulosEro
129Valtaala Jari4:55,8
228Sartovuo Hannu5:07,611,8
327Lindell Ole5:13,217,4
426Lepoaho Raine5:22,326,5
525Koskinen Ari5:25,830,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Valtaala Jari10:00,0
228Sartovuo Hannu10:16,6 16,6
327Lindell Ole10:43,4 43,4
426Lepoaho Raine11:02,7 1:02,7
525Koskinen Ari11:09,0 1:09,0

 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1600cc -1969, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 73.8km/h
SijNroNimiTulosEro
130Sarasto Martti5:13,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
130Sarasto Martti10:40,2

 
Luokka 8, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 yli 1600cc -1969, Lähti:0
 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300cc 1970- 1975, Lähti:4
EK2, 6.43km, nopein: 80.5km/h
SijNroNimiTulosEro
134Lappalainen Jussi4:47,7
233Allinen Niko4:49,61,9
332Fonsell Petri4:54,36,6
431Sinkkonen Toni5:15,427,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Allinen Niko9:44,8
234Lappalainen Jussi9:47,4 2,6
332Fonsell Petri9:59,4 14,6
431Sinkkonen Toni10:43,6 58,8

 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600cc 1970- 1975, Lähti:5
EK2, 6.43km, nopein: 80.9km/h
SijNroNimiTulosEro
138Kortelahti Eero4:46,0
237Frilander Mikko4:51,75,7
336Vahvaselkä Esa4:56,810,8
439Loppi Kari4:58,412,4
535Männistö Pasi5:12,026,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
138Kortelahti Eero9:39,4
237Frilander Mikko9:51,9 12,5
336Vahvaselkä Esa10:01,6 22,2
439Loppi Kari10:05,3 25,9
535Männistö Pasi10:29,8 50,4

 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600cc 1970- 1975, Lähti:7
EK2, 6.43km, nopein: 82km/h
SijNroNimiTulosEro
146Kanerva Janne4:42,4
243Tikanmäki Tomi4:59,717,3
345Hietanen Ilpo5:00,017,6
441Wallen Petter5:15,633,2
542Lindholm Bertil5:22,440,0
640Lajunen Lauri5:42,059,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Kanerva Janne9:33,9*
245Hietanen Ilpo9:56,4 22,5
343Tikanmäki Tomi10:01,6 27,7
441Wallen Petter10:39,6 1:05,7
542Lindholm Bertil10:46,0 1:12,1
640Lajunen Lauri11:34,7 2:00,8


Keskeyttäneet: 44, Valkonen Heikki, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 46, Kanerva Janne, 2L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300cc 1976 - 1981, Lähti:2
EK2, 6.43km, nopein: 78.7km/h
SijNroNimiTulosEro
148Hållfast Keijo4:54,1
247Glad Vesa5:04,810,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Hållfast Keijo9:58,8
247Glad Vesa10:18,6 19,8

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600cc 1976 - 1981, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 79.6km/h
SijNroNimiTulosEro
149Lindberg Janne4:50,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Lindberg Janne9:53,7

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600cc 1976 - 1981, Lähti:7
EK2, 6.43km, nopein: 84.2km/h
SijNroNimiTulosEro
156Hannonen Tuomo4:34,8
254Koivunen Teemu4:46,311,5
350Salmi Jani4:54,419,6
453Piekkala Jere4:57,022,2
552Vesiaho Rainer5:04,229,4
651Eerola Harri5:06,832,0
755Jaatinen Matti11:00,06:25,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Hannonen Tuomo9:04,6
254Koivunen Teemu9:33,5 28,9
350Salmi Jani10:01,1 56,5
451Eerola Harri10:04,3 59,7
553Piekkala Jere10:04,6 1:00,0
652Vesiaho Rainer10:11,3 1:06,7
755Jaatinen Matti17:02,9*7:58,3


*AT-pisteet: 55, Jaatinen Matti, 2B, EK-maksimi, 1:10,0  -   55, Jaatinen Matti, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300cc 1982 - 1990, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 70.6km/h
SijNroNimiTulosEro
157Pihlman Kai5:28,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Pihlman Kai10:58,7

 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 73.7km/h
SijNroNimiTulosEro
158Lindroos Esa5:13,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
158Lindroos Esa10:38,3

 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000cc 1982 - 1990, Lähti:3
EK2, 6.43km, nopein: 80.6km/h
SijNroNimiTulosEro
160Karttunen Arttu4:47,1
261Tuominen Sami4:51,44,3
359Koskela Ilkka5:02,415,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
160Karttunen Arttu9:39,9
261Tuominen Sami9:42,1 2,2
359Koskela Ilkka10:09,9 30,0

 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000cc 1982 - 1990, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 81.8km/h
SijNroNimiTulosEro
162Laine Risto4:43,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Laine Risto9:31,5

 
Luokka 19, Historic NUOTTISARJA: E, F ja G1 T, GT, 1 - 4 Vapaa -1969, Lähti:0
 
Luokka 20, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1300cc 1970 - 1990, Lähti:2
EK2, 6.43km, nopein: 79.2km/h
SijNroNimiTulosEro
163Karpiola Mika4:52,3
264Pitkäniemi Timo4:59,26,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
163Karpiola Mika10:00,5
264Pitkäniemi Timo10:04,1 3,6

 
Luokka 21, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1600cc 1970 - 1990, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 76.6km/h
SijNroNimiTulosEro
165Leponiemi Antti5:02,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Leponiemi Antti10:07,1

 
Luokka 22, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 2000cc 1970 - 1990, Lähti:2
EK2, 6.43km, nopein: 79.2km/h
SijNroNimiTulosEro
167Westerlund Heikki4:52,3
266Söyring Petri5:03,311,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
167Westerlund Heikki9:37,0
266Söyring Petri10:15,0 38,0

 
Luokka 23, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B yli 2000cc 1970 - 1990, Lähti:1
EK2, 6.43km, nopein: 68.3km/h
SijNroNimiTulosEro
168Tarvainen Matti J.5:39,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Tarvainen Matti J.11:28,6

 
Luokka 25, Historic NÄYTÖSAJO: E- J2 Kaikki Vapaa -1990, Lähti:0