7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (6)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY09.07.2020 - 14:50
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
LUOKKATULOKSET
Historic
JyvUA / KorUA/MK
 
 
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966-1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966-1981, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
16
Tiinus Risto
Töyry Tuomas
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Sunbeam Avenger40:56,7
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
17
Jaakkola Sami
Hannunen Jasmin
Päij-HUA
HRCF
Sunbeam Avenger 1600 GT35:15,7
2
19
Linden Raimo
Repo Toni
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Celica 160035:33,1 17,417,4

Keskeyttäneet: 18, Sällinen Hannu, 4B, Rengasrikko
 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
22
Mustapuro Onni
Kortesuo Pasi
HRCF
PR-Rac
Mercedes Benz 280 E37:13,9
2
21
Koivisto Teemu
Kahelin Pasi
HeiUA
JyvUA
Mercedes Benz 280 CE37:30,2 16,316,3
3
20
Pitkänen Panu
Pitkänen Eemil
FoSUA
Fullspeed RC
Alfa Romeo Alfetta GTV 2.038:54,3 1:40,41:24,1
 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT ja 24 enint. 1000cc -1969, Lähti:2
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
24
Ohrankämmen Jari
Helmikkala Petri
HRCF
HRCF
Wartburg 35338:53,5
2
23
Forsberg Joni
Simola Juulia
AnkUA
AnkUA
Ford Anglia42:40,0 3:46,53:46,5
 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1300cc -1969, Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
29
Valtaala Jari
Ristolainen Marko
AlavUA
AlavUA
Toyota Corolla34:59,2
2
28
Sartovuo Hannu
Kunttu Tomi
HRCF
LuuUA
Ford Escort 1300 GT35:50,7 51,551,5
3
27
Lindell Ole
Peerla Harri
KokUA
HRCF
Ford Escort 1300 GT37:39,5 2:40,31:48,8
4
25
Koskinen Ari
Kalenius Anni
UUA
UUA
Renault 8 Gordini39:00,1 4:00,91:20,6

Keskeyttäneet: 26, Lepoaho Raine, 3B, Lämpöongelmat
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1600cc -1969, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
30
Sarasto Martti
Someroja Pasi
NHD
NHD
Ford Cortina GT37:26,5
 
Luokka 8, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 yli 1600cc -1969, Lähti:0
 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300cc 1970- 1975, Lähti:4
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
33
Allinen Niko
Allinen Marko
KiuUA
KiuUA
Ford Escort 1300 GT34:27,1
2
31
Sinkkonen Toni
Saarilahti Arto
TamUA
TamUA
Datsun 100A37:07,2 2:40,12:40,1

Keskeyttäneet: 32, Fonsell Petri, 4A, Tekninen syy  -   34, Lappalainen Jussi, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600cc 1970- 1975, Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
39
Loppi Kari
Mönkö Niina
UUA
UUA
Ford Cortina 1600 GT34:59,9
2
35
Männistö Pasi
Perttu Jari
EPUA
EPUA
Ford Escort 160035:53,6 53,753,7
3
36
Vahvaselkä Esa
Härkönen Ville
HAU
MhMK
Ford Escort 160035:54,1 54,20,5

Keskeyttäneet: 37, Frilander Mikko, 4B, Etunapa poikki  -   38, Kortelahti Eero, 3B, Ulosajo
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600cc 1970- 1975, Lähti:7
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
45
Hietanen Ilpo
Hellgren Tomi
NURMIJÄRVEN URHEILUAUTOILIJAT
RiiUA
Volvo 142 S34:14,0
2
41
Wallen Petter
Lindström Lauri
HRCF
HRCF
Saab 96 V437:03,6 2:49,62:49,6
3
42
Lindholm Bertil
Ritari Pentti
HRCF
HSTT
Volvo 16437:31,4 3:17,427,8
4
40
Lajunen Lauri
Lajunen Selma
HRCF
HRCF
Triumph TR739:50,5 5:36,52:19,1

Keskeyttäneet: 43, Tikanmäki Tomi, 4B, Voimansiirto  -   44, Valkonen Heikki, 2B, Ulosajo  -   46, Kanerva Janne, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 46, Kanerva Janne, 2L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300cc 1976 - 1981, Lähti:2
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
48
Hållfast Keijo
Pimiä Petri
HRF
AAU
Toyota Starlet 1300 (KP61)34:29,7
2
47
Glad Vesa
Sissala Jari
NokUA
VaToSUA
Toyota Starlet36:44,8 2:15,12:15,1
 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600cc 1976 - 1981, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
49
Lindberg Janne
Ruokonen Harri
TerUA
TerUA
Volkswagen Golf GTI33:12,4
 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600cc 1976 - 1981, Lähti:7
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
52
Vesiaho Rainer
Luhanko Harri
SaarUA
AL-Kangasniemi
Volvo 24234:08,9
2
50
Salmi Jani
Nummela Teppo
AMM
LuPäSUA
Volvo 24234:47,4 38,538,5
3
51
Eerola Harri
Kuismanen Kirsi
AnkUA
AnkUA
Ford Escort RS 200035:00,8 51,913,4
4
55
Jaatinen Matti
Somppi Mikko
NHD
ÄhtUA
Volvo 24240:40,9*6:32,05:40,1

Keskeyttäneet: 53, Piekkala Jere, 3B, Ulosajo  -   54, Koivunen Teemu, 4B, Moottoririkko  -   56, Hannonen Tuomo, 4B, Sisäimu
*AT-pisteet: 55, Jaatinen Matti, 2B, EK-maksimi, 1:10,0  -   55, Jaatinen Matti, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300cc 1982 - 1990, Lähti:1

Keskeyttäneet: 57, Pihlman Kai, 3B, Ulosajo
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
58
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)35:45,2
 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000cc 1982 - 1990, Lähti:3
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
61
Tuominen Sami
Karpiola Juha
SaarUA
Mäntän UA
Opel Manta 2.0 E33:29,9
2
60
Karttunen Arttu
Karttunen Veli-Matti
AMM
AMM
Opel Kadett E GSi 16V/34:03,9 34,034,0

Keskeyttäneet: 59, Koskela Ilkka, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000cc 1982 - 1990, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
62
Laine Risto
Auranen Tomi
SiAk
Päij-HUA
Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201)33:33,9
 
Luokka 19, Historic NUOTTISARJA: E, F ja G1 T, GT, 1 - 4 Vapaa -1969, Lähti:0
 
Luokka 20, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1300cc 1970 - 1990, Lähti:2
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
64
Pitkäniemi Timo
Holmberg Kirsi
LamUA
Päij-HUA
Ford Escort 1300 GT34:52,9
2
63
Karpiola Mika
Muteli Iida
Mäntän UA
Mäntän UA
Ford Escort 1300 GT35:29,0 36,136,1
 
Luokka 21, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1600cc 1970 - 1990, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
65
Leponiemi Antti
Ruhanen Juho
KSAU
ValUA
Ford Escort 160035:29,8
 
Luokka 22, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 2000cc 1970 - 1990, Lähti:2
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
67
Westerlund Heikki
Valonen Hanna
LamUA
HeiUA
Opel Manta 2.0 E33:07,0

Keskeyttäneet: 66, Söyring Petri, 4A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 23, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B yli 2000cc 1970 - 1990, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
68
Tarvainen Matti J.
Tuominen Timo
OriUA
SMILE
Mitsubishi Galant VR440:19,3
 
Luokka 25, Historic NÄYTÖSAJO: E- J2 Kaikki Vapaa -1990, Lähti:0