7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (6)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 Maali> Yleiskilpailun tulos
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
EK 4, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
JyvUA / KorUA/MK
Puolakka
 
Luokka 27, Nuoret V1600, Lähti:4
EK4, 14.91km, nopein: 99km/h
SijNroNimiTulosEro
184Tikkinen Tomi9:02,0
282Kemmo Ossi9:59,157,1
381Kovanen Henry9:59,857,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Tikkinen Tomi35:51,8
281Kovanen Henry39:21,2 3:29,4
382Kemmo Ossi39:27,5 3:35,7


Keskeyttäneet: 83, Seppä Anton, 3B, Ulosajo
 
Luokka 28, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 cc ja V1600, Lähti:3
EK4, 14.91km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
187Jutila Tomi8:52,5
286Salminen Mika9:27,334,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
187Jutila Tomi35:12,9
286Salminen Mika36:15,3 1:02,4


Keskeyttäneet: 85, Moilanen Aukusti, 3B, Tukivarsi
 
Luokka 29, Yleinen 2WD, alle 2200 cc, Lähti:7
EK4, 14.91km, nopein: 116km/h
SijNroNimiTulosEro
189Pienmunne Sami7:42,8
294Kuusinen Teemu7:59,016,2
393Rämänen Olli8:06,824,0
492Kankaanpää Tomi8:24,842,0
591Oksanen Matias8:38,655,8
688Valtaala Elina8:43,61:00,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
194Kuusinen Teemu31:23,7
293Rämänen Olli32:16,5 52,8
391Oksanen Matias32:22,9 59,2
489Pienmunne Sami32:54,2 1:30,5
592Kankaanpää Tomi34:05,7 2:42,0
688Valtaala Elina34:32,3 3:08,6


Keskeyttäneet: 90, Setälä Tuomo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Yleinen 2WD, yli 2200 cc, Lähti:1
EK4, 14.91km, nopein: 112.4km/h
SijNroNimiTulosEro
195Raiski Riku7:57,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
195Raiski Riku31:11,4

 
Luokka 31, Juniorit 2WD, alle 2200 cc, Lähti:8
EK4, 14.91km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1100Karhumäki Arttu8:42,6
296Lindlöf Albert8:42,80,2
397Puikkonen Jani8:49,26,6
4101Immonen Janne9:05,823,2
598Tonteri Antti9:08,926,3
699Karjalainen Kari9:15,032,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1100Karhumäki Arttu33:51,9
296Lindlöf Albert34:14,3 22,4
397Puikkonen Jani34:36,3 44,4
4101Immonen Janne34:42,1 50,2
598Tonteri Antti34:48,4 56,5
699Karjalainen Kari35:33,4 1:41,5


Keskeyttäneet: 102, Altomaa Henri, 3B, Tekninen vika  -   103, Norrkniivilä Kim, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 103, Norrkniivilä Kim, 2C, Myöhä, 1:40,0  -   102, Altomaa Henri, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 32, Juniorit 2WD, yli 2200 cc, Lähti:3
EK4, 14.91km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Ahonen Matti8:22,5
2105Suominen Ville8:52,129,6
3104Pölönen Pekka8:56,033,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Ahonen Matti33:11,7
2104Pölönen Pekka34:35,0 1:23,3
3105Suominen Ville35:27,1 2:15,4

 
Luokka 33, Yleinen ja Juniorit 4WD, Lähti:1
EK4, 14.91km, nopein: 105.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1107Leppänen Jarmo8:30,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1107Leppänen Jarmo33:03,3

 
Luokka 34, Seniorit 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK4, 14.91km, nopein: 106km/h
SijNroNimiTulosEro
1109Suokas Lauri8:26,3
2110Göös Aarne9:07,341,0
3123Ijäs Ari9:13,847,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1109Suokas Lauri33:09,4
2110Göös Aarne35:00,1 1:50,7
3123Ijäs Ari35:57,6 2:48,2


Keskeyttäneet: 108, Järvinen Asko, 2A, Kytkin