7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (6)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY09.07.2020 - 14:37
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
JyvUA / KorUA/MK
 
 
 
Luokka 27, Nuoret V1600, Lähti:4
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
84
Tikkinen Tomi
Kantanen Teijo
LMM
PaiUA
Renault Megane35:51,8
2
81
Kovanen Henry
Kovanen Mika
ValUA
ValUA
BMW 316 Compact39:21,2 3:29,43:29,4
3
82
Kemmo Ossi
Salmi Sakari
HyUA
HyUA
Opel Astra G CC /39:27,5 3:35,76,3

Keskeyttäneet: 83, Seppä Anton, 3B, Ulosajo
 
Luokka 28, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 cc ja V1600, Lähti:3
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
87
Jutila Tomi
Jutila Kimmo
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Renault Clio 16V35:12,9
2
86
Salminen Mika
Siponen Toni
Korpilahden UA / MK
KorUA/MK
Peugeot 20636:15,3 1:02,41:02,4

Keskeyttäneet: 85, Moilanen Aukusti, 3B, Tukivarsi
 
Luokka 29, Yleinen 2WD, alle 2200 cc, Lähti:7
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
94
Kuusinen Teemu
Kivelä Jukka
UuUA
UuUA
Toyota Starlet31:23,7
2
93
Rämänen Olli
Talso Jan
0
LMM
Opel Kadett GSi 16V32:16,5 52,852,8
3
91
Oksanen Matias
Siekkinen Ari-Pekka
HankUA
HankUA
Ford Escort RS 200032:22,9 59,26,3
4
89
Pienmunne Sami
Kattelus Tomi
LuuUA
LuuUA
Ford Escort RS 200032:54,2 1:30,531,3
5
92
Kankaanpää Tomi
Virtanen Mika
EPUA
ETELÄ-POHJANMAAN UA
Volkswagen Golf GTI 16V34:05,7 2:42,01:11,5
6
88
Valtaala Elina
Penttilä Pekka
AlavUA
AlavUA
Toyota Altezza RS20034:32,3 3:08,626,6

Keskeyttäneet: 90, Setälä Tuomo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Yleinen 2WD, yli 2200 cc, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
95
Raiski Riku
Leppänen Jeremias
AlavUA
AlavUA
BMW 325i31:11,4
 
Luokka 31, Juniorit 2WD, alle 2200 cc, Lähti:8
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
100
Karhumäki Arttu
Haapaniemi Sampo
EPUA
TamUA
Ford Fiesta R233:51,9
2
96
Lindlöf Albert
Haatainen Toni
JyvUA
KorUA/MK
Nissan Almera GTi (N15)34:14,3 22,422,4
3
97
Puikkonen Jani
Lunkka Tuomo
LievUA
0
Toyota Starlet 1300 (KP61)34:36,3 44,422,0
4
101
Immonen Janne
Immonen Petri
Leppävirta RT
Leppävirta RT
Honda Civic Type R34:42,1 50,25,8
5
98
Tonteri Antti
Kousa Pertti
JouSUA
HeiUA
Volkswagen Golf GTI34:48,4 56,56,3
6
99
Karjalainen Kari
Uuttera Aki
PiekUA
KeurUA
Ford Escort35:33,4 1:41,545,0

Keskeyttäneet: 102, Altomaa Henri, 3B, Tekninen vika  -   103, Norrkniivilä Kim, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 102, Altomaa Henri, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   103, Norrkniivilä Kim, 2C, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 32, Juniorit 2WD, yli 2200 cc, Lähti:3
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
106
Ahonen Matti
Flyktman Kristian
LievUA
KorUA/MK
BMW 325i (E36)33:11,7
2
104
Pölönen Pekka
Järviluoma Tarmo
AlavUA
EPUA
BMW 325i (E36)34:35,0 1:23,31:23,3
3
105
Suominen Ville
Will Antti
AAU
VaToSUA
BMW 325i35:27,1 2:15,452,1
 
Luokka 33, Yleinen ja Juniorit 4WD, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
107
Leppänen Jarmo
Mäkinen Mika
LMM
JyvUA
Subaru Impreza WRX Sti33:03,3
 
Luokka 34, Seniorit 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
109
Suokas Lauri
Suokas Eetu
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Starlet33:09,4
2
110
Göös Aarne
Manninen Juha
LMM
LMM
BMW 325i35:00,1 1:50,71:50,7
3
123
Ijäs Ari
Kauppinen Mika
0
LMM
Opel Kadett E GSi 16V/35:57,6 2:48,257,5

Keskeyttäneet: 108, Järvinen Asko, 2A, Kytkin