25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Luokkatulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 4, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Lisäluokat
POHJANMAA-RALLI RY
Länsikylä Dahl Suomi Oy
 
EK4, 13.04km, nopein: 106.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1137Haapoja Jarno217:19,2
2143Ylinen Petri227:25,76,5
3125Bäck Timo137:26,37,1
4130Joni Keskinen177:26,77,5
5131Alahuhta Henri187:27,28,0
6139Junttila Pauli217:32,112,9
7124Hirvijärvi Lasse137:37,918,7
8122Alalantela Jukka137:44,525,3
9138Riihimäki Tomi217:46,026,8
10123Koski Riku137:48,929,7
11115Hinttu Tuomo137:51,232,0
12133Veikkanen Pentti187:51,332,1
13128Häkkilä Atte167:55,636,4
14112Suokko Joni138:00,541,3
15141Kankaanpää Tomi218:00,841,6
16114Näsi Juha138:01,442,2
17134Ilvola Tommi198:07,448,2
18113Kalliomäki Iivari138:10,851,6
19117Nieminen Joni138:13,354,1
20116Luoma-aho Anssi138:15,055,8
21136Pentinmäki Ari208:15,856,6
22132Reinikainen Petri188:17,358,1
23142Kananoja Jussi218:18,259,0
24129Annala Vesa178:41,91:22,7
25135Latvala Eetu209:09,91:50,7
26121Laurila Sami1322:00,014:40,8
Tulos EK 4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
1143Ylinen Petri22(1) 28:14,8*
2124Hirvijärvi Lasse13(1) 29:04,8 50,0
3131Alahuhta Henri18(1) 29:05,3 50,5
4122Alalantela Jukka13(2) 29:17,9 1:03,1
5125Bäck Timo13(3) 29:20,3 1:05,5
6123Koski Riku13(4) 29:24,1 1:09,3
7138Riihimäki Tomi21(1) 30:08,2 1:53,4
8115Hinttu Tuomo13(5) 30:27,6 2:12,8
9130Joni Keskinen17(1) 30:43,9 2:29,1
10132Reinikainen Petri18(2) 30:50,0 2:35,2
11139Junttila Pauli21(2) 30:53,3 2:38,5
12141Kankaanpää Tomi21(3) 30:59,2 2:44,4
13133Veikkanen Pentti18(3) 31:05,2 2:50,4
14128Häkkilä Atte16(1) 31:08,0 2:53,2
15113Kalliomäki Iivari13(6) 31:32,1 3:17,3
16117Nieminen Joni13(7) 31:35,7 3:20,9
17134Ilvola Tommi19(1) 31:35,9 3:21,1
18136Pentinmäki Ari20(1) 31:54,9 3:40,1
19114Näsi Juha13(8) 32:01,7 3:46,9
20112Suokko Joni13(9) 32:15,4 4:00,6
21142Kananoja Jussi21(4) 33:29,4 5:14,6
22137Haapoja Jarno21(5) 34:52,1 6:37,3
23129Annala Vesa17(2) 39:08,9 10:54,1
24116Luoma-aho Anssi13(10) 41:25,3 13:10,5
25135Latvala Eetu20(2) 44:03,6 15:48,8
26121Laurila Sami13(11) 45:14,1*16:59,3


Keskeyttäneet: 118, Haiminen Oskari, 4B, ulosajo   -   119, Kapela Jukka, 4B, Tekninen vika   -   120, Lejon Risto, 4B, ulosajo   -   126, Latvala Jari-Matti, 1B, Turbo   -   140, Paavola Mika, 3D, Tekninen vika
*AT-pisteet: 143, Ylinen Petri, 3H, Myöhä, 10,0  -   121, Laurila Sami, 4B, EK-maksimi, 1:00,0