25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK8 Maali> Luokkatulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 9, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Lisäluokat
POHJANMAA-RALLI RY
Suokko Käyttöauto
 
EK9, 9.62km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1143Ylinen Petri225:40,1
2137Haapoja Jarno215:40,70,6
3131Alahuhta Henri185:48,98,8
4130Joni Keskinen175:58,418,3
5123Koski Riku136:01,421,3
6139Junttila Pauli216:05,425,3
7122Alalantela Jukka136:10,330,2
8138Riihimäki Tomi216:11,731,6
9133Veikkanen Pentti186:14,033,9
10128Häkkilä Atte166:20,640,5
11112Suokko Joni136:22,442,3
12117Nieminen Joni136:22,442,3
13115Hinttu Tuomo136:24,844,7
14116Luoma-aho Anssi136:28,448,3
15113Kalliomäki Iivari136:35,855,7
16136Pentinmäki Ari206:38,358,2
17114Näsi Juha136:40,059,9
18129Annala Vesa176:41,21:01,1
19142Kananoja Jussi216:54,21:14,1
Tulos EK 9:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
1131Alahuhta Henri18(1) 59:57,9
2143Ylinen Petri22(1) 1:00:10,5*12,6
3123Koski Riku13(1) 1:01:27,3 1:29,4
4130Joni Keskinen17(1) 1:01:49,8 1:51,9
5122Alalantela Jukka13(2) 1:01:54,4 1:56,5
6139Junttila Pauli21(1) 1:03:00,8 3:02,9
7138Riihimäki Tomi21(2) 1:03:22,5 3:24,6
8115Hinttu Tuomo13(3) 1:03:49,9 3:52,0
9133Veikkanen Pentti18(2) 1:04:06,5 4:08,6
10128Häkkilä Atte16(1) 1:04:45,7 4:47,8
11117Nieminen Joni13(4) 1:05:23,0 5:25,1
12112Suokko Joni13(5) 1:06:02,7 6:04,8
13113Kalliomäki Iivari13(6) 1:06:10,1 6:12,2
14137Haapoja Jarno21(3) 1:06:11,2 6:13,3
15114Näsi Juha13(7) 1:06:26,6 6:28,7
16136Pentinmäki Ari20(1) 1:06:53,5 6:55,6
17142Kananoja Jussi21(4) 1:09:00,0 9:02,1
18129Annala Vesa17(2) 1:15:05,7 15:07,8
19116Luoma-aho Anssi13(8) 1:15:50,4 15:52,5


Keskeyttäneet: 118, Haiminen Oskari, 4B, ulosajo   -   119, Kapela Jukka, 4B, Tekninen vika   -   120, Lejon Risto, 4B, ulosajo   -   121, Laurila Sami, 5A, Sähköt   -   124, Hirvijärvi Lasse, 8B, Voimansiirto   -   125, Bäck Timo, 5A, Moottori   -   126, Latvala Jari-Matti, 1B, Turbo   -   132, Reinikainen Petri, 6A, Ulosajo   -   134, Ilvola Tommi, 6C, Tekninen vika   -   135, Latvala Eetu, 5A, Tekninen vika   -   140, Paavola Mika, 3D, Tekninen vika   -   141, Kankaanpää Tomi, 5A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 121, Laurila Sami, 4B, EK-maksimi, 1:00,0  -   143, Ylinen Petri, 3H, Myöhä, 10,0  -   132, Reinikainen Petri, 5B, EK-maksimi, 1:00,0