25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Luokkatulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 1, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Kyrösjärvi MR-Tuote
 
EK1, 14.8km, nopein: 130.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Asunmaa Teemu16:48,8
26Salo Juha16:51,83,0
31Lindholm Emil16:53,54,7
44Heikkilä Mikko17:00,211,4
513Röyhkiö Aleksi17:09,520,7
63Metsälä Juuso17:14,025,2
75Ruotsalainen Esa17:15,927,1
89Kinnunen Jaro27:19,530,7
911Tahko Riku27:24,035,2
1012Rytkönen Anssi27:24,335,5
117Kasi Jukka17:27,839,0
1233Virves Robert37:29,841,0
138Hautamäki Ville27:30,441,6
1420Kalliokoski Jere17:30,641,8
1523Pajari Sami37:32,443,6
1621Joona Lauri37:36,647,8
1716Lavio Jaakko27:38,749,9
1819Juolahti Arto27:38,950,1
1934Koski-Lammi Heikki37:41,853,0
2027Koski-Lammi Juho37:43,354,5
2110Lindberg Jussi27:44,355,5
2215Lähdeniemi Arttu27:47,458,6
2324Korhonen Roope37:47,558,7
2439Latvala Matti27:47,658,8
2525Luhtaniemi Jani37:49,71:00,9
2638Ala-Talkkari Mikko27:50,91:02,1
2728Hallia Tuukka37:52,31:03,5
2837Mäki-Tammela Juho17:53,81:05,0
2936Huovinen Joonas37:58,01:09,2
3035Nieminen Kristian38:03,61:14,8
3129Eloluoma Mika18:03,71:14,9
3214Hämäläinen Kari18:04,21:15,4
3331Pasanen Juha28:05,31:16,5
3442Patajoki Niko38:05,61:16,8
3530Seilo Joni28:07,01:18,2
3618Kuivinen Timo18:12,01:23,2
3741Heino Tommi38:16,01:27,2
3840Laukkanen Anssi28:23,51:34,7
3946Pensas Jere48:29,71:40,9
4044Herranen Toni48:32,41:43,6
4148Heino Niklas48:38,11:49,3
4243Korvola Sami48:38,21:49,4
4356Sahila Aki48:40,51:51,7
4451Hirvonen Kimi48:41,71:52,9
4545Kiminki Miko48:43,31:54,5
4652Manerus Matti48:57,32:08,5
4749Heikkinen Oskari49:03,12:14,3
4853Pajuoja Walle49:03,32:14,5
4955Saarnio Jari49:16,22:27,4
5050Lahtinen Eeka49:20,62:31,8
5154Tavaila Otso49:22,22:33,4
5226Markkanen Kalle312:29,85:41,0
Tulos EK 1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
12Asunmaa Teemu1(1) 6:48,8
26Salo Juha1(2) 6:51,8 3,0
31Lindholm Emil1(3) 6:53,5 4,7
44Heikkilä Mikko1(4) 7:00,2 11,4
513Röyhkiö Aleksi1(5) 7:09,5 20,7
63Metsälä Juuso1(6) 7:14,0 25,2
75Ruotsalainen Esa1(7) 7:15,9 27,1
89Kinnunen Jaro2(1) 7:19,5 30,7
911Tahko Riku2(2) 7:24,0 35,2
1012Rytkönen Anssi2(3) 7:24,3 35,5
117Kasi Jukka1(8) 7:27,8 39,0
1233Virves Robert3(1) 7:29,8 41,0
138Hautamäki Ville2(4) 7:30,4 41,6
1420Kalliokoski Jere1(9) 7:30,6 41,8
1523Pajari Sami3(2) 7:32,4 43,6
1621Joona Lauri3(3) 7:36,6 47,8
1716Lavio Jaakko2(5) 7:38,7 49,9
1819Juolahti Arto2(6) 7:38,9 50,1
1934Koski-Lammi Heikki3(4) 7:41,8 53,0
2027Koski-Lammi Juho3(5) 7:43,3 54,5
2110Lindberg Jussi2(7) 7:44,3 55,5
2215Lähdeniemi Arttu2(8) 7:47,4 58,6
2324Korhonen Roope3(6) 7:47,5 58,7
2439Latvala Matti2(9) 7:47,6 58,8
2525Luhtaniemi Jani3(7) 7:49,7 1:00,9
2638Ala-Talkkari Mikko2(10) 7:50,9 1:02,1
2728Hallia Tuukka3(8) 7:52,3 1:03,5
2837Mäki-Tammela Juho1(10) 7:53,8 1:05,0
2936Huovinen Joonas3(9) 7:58,0 1:09,2
3035Nieminen Kristian3(10) 8:03,6 1:14,8
3129Eloluoma Mika1(11) 8:03,7 1:14,9
3214Hämäläinen Kari1(12) 8:04,2 1:15,4
3331Pasanen Juha2(11) 8:05,3 1:16,5
3442Patajoki Niko3(11) 8:05,6 1:16,8
3530Seilo Joni2(12) 8:07,0 1:18,2
3618Kuivinen Timo1(13) 8:12,0 1:23,2
3741Heino Tommi3(12) 8:16,0 1:27,2
3840Laukkanen Anssi2(13) 8:23,5 1:34,7
3946Pensas Jere4(1) 8:29,7 1:40,9
4044Herranen Toni4(2) 8:32,4 1:43,6
4148Heino Niklas4(3) 8:38,1 1:49,3
4243Korvola Sami4(4) 8:38,2 1:49,4
4356Sahila Aki4(5) 8:40,5 1:51,7
4451Hirvonen Kimi4(6) 8:41,7 1:52,9
4545Kiminki Miko4(7) 8:43,3 1:54,5
4652Manerus Matti4(8) 8:57,3 2:08,5
4749Heikkinen Oskari4(9) 9:03,1 2:14,3
4853Pajuoja Walle4(10) 9:03,3 2:14,5
4955Saarnio Jari4(11) 9:16,2 2:27,4
5050Lahtinen Eeka4(12) 9:20,6 2:31,8
5154Tavaila Otso4(13) 9:22,2 2:33,4
5226Markkanen Kalle3(13) 12:29,8 5:41,0


Keskeyttäneet: 22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika   -   47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo