25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 1, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Kyrösjärvi MR-Tuote
 
Luokka 1, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:13
EK1, 14.8km, nopein: 130.3km/h
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu6:48,8
26Salo Juha6:51,83,0
31Lindholm Emil6:53,54,7
44Heikkilä Mikko7:00,211,4
513Röyhkiö Aleksi7:09,520,7
63Metsälä Juuso7:14,025,2
75Ruotsalainen Esa7:15,927,1
87Kasi Jukka7:27,839,0
920Kalliokoski Jere7:30,641,8
1037Mäki-Tammela Juho7:53,81:05,0
1129Eloluoma Mika8:03,71:14,9
1214Hämäläinen Kari8:04,21:15,4
1318Kuivinen Timo8:12,01:23,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu6:48,8
26Salo Juha6:51,8 3,0
31Lindholm Emil6:53,5 4,7
44Heikkilä Mikko7:00,2 11,4
513Röyhkiö Aleksi7:09,5 20,7
63Metsälä Juuso7:14,0 25,2
75Ruotsalainen Esa7:15,9 27,1
87Kasi Jukka7:27,8 39,0
920Kalliokoski Jere7:30,6 41,8
1037Mäki-Tammela Juho7:53,8 1:05,0
1129Eloluoma Mika8:03,7 1:14,9
1214Hämäläinen Kari8:04,2 1:15,4
1318Kuivinen Timo8:12,0 1:23,2

 
Luokka 2, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my, Lähti:14
EK1, 14.8km, nopein: 121.2km/h
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro7:19,5
211Tahko Riku7:24,04,5
312Rytkönen Anssi7:24,34,8
48Hautamäki Ville7:30,410,9
516Lavio Jaakko7:38,719,2
619Juolahti Arto7:38,919,4
710Lindberg Jussi7:44,324,8
815Lähdeniemi Arttu7:47,427,9
939Latvala Matti7:47,628,1
1038Ala-Talkkari Mikko7:50,931,4
1131Pasanen Juha8:05,345,8
1230Seilo Joni8:07,047,5
1340Laukkanen Anssi8:23,51:04,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro7:19,5
211Tahko Riku7:24,0 4,5
312Rytkönen Anssi7:24,3 4,8
48Hautamäki Ville7:30,4 10,9
516Lavio Jaakko7:38,7 19,2
619Juolahti Arto7:38,9 19,4
710Lindberg Jussi7:44,3 24,8
815Lähdeniemi Arttu7:47,4 27,9
939Latvala Matti7:47,6 28,1
1038Ala-Talkkari Mikko7:50,9 31,4
1131Pasanen Juha8:05,3 45,8
1230Seilo Joni8:07,0 47,5
1340Laukkanen Anssi8:23,5 1:04,0


Keskeyttäneet: 32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 3, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:14
EK1, 14.8km, nopein: 118.5km/h
SijNroNimiTulosEro
133Virves Robert7:29,8
223Pajari Sami7:32,42,6
321Joona Lauri7:36,66,8
434Koski-Lammi Heikki7:41,812,0
527Koski-Lammi Juho7:43,313,5
624Korhonen Roope7:47,517,7
725Luhtaniemi Jani7:49,719,9
828Hallia Tuukka7:52,322,5
936Huovinen Joonas7:58,028,2
1035Nieminen Kristian8:03,633,8
1142Patajoki Niko8:05,635,8
1241Heino Tommi8:16,046,2
1326Markkanen Kalle12:29,85:00,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Virves Robert7:29,8
223Pajari Sami7:32,4 2,6
321Joona Lauri7:36,6 6,8
434Koski-Lammi Heikki7:41,8 12,0
527Koski-Lammi Juho7:43,3 13,5
624Korhonen Roope7:47,5 17,7
725Luhtaniemi Jani7:49,7 19,9
828Hallia Tuukka7:52,3 22,5
936Huovinen Joonas7:58,0 28,2
1035Nieminen Kristian8:03,6 33,8
1142Patajoki Niko8:05,6 35,8
1241Heino Tommi8:16,0 46,2
1326Markkanen Kalle12:29,8 5:00,0


Keskeyttäneet: 22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 4, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:14
EK1, 14.8km, nopein: 104.5km/h
SijNroNimiTulosEro
146Pensas Jere8:29,7
244Herranen Toni8:32,42,7
348Heino Niklas8:38,18,4
443Korvola Sami8:38,28,5
556Sahila Aki8:40,510,8
651Hirvonen Kimi8:41,712,0
745Kiminki Miko8:43,313,6
852Manerus Matti8:57,327,6
949Heikkinen Oskari9:03,133,4
1053Pajuoja Walle9:03,333,6
1155Saarnio Jari9:16,246,5
1250Lahtinen Eeka9:20,650,9
1354Tavaila Otso9:22,252,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Pensas Jere8:29,7
244Herranen Toni8:32,4 2,7
348Heino Niklas8:38,1 8,4
443Korvola Sami8:38,2 8,5
556Sahila Aki8:40,5 10,8
651Hirvonen Kimi8:41,7 12,0
745Kiminki Miko8:43,3 13,6
852Manerus Matti8:57,3 27,6
949Heikkinen Oskari9:03,1 33,4
1053Pajuoja Walle9:03,3 33,6
1155Saarnio Jari9:16,2 46,5
1250Lahtinen Eeka9:20,6 50,9
1354Tavaila Otso9:22,2 52,5


Keskeyttäneet: 47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo