25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 2, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Jääskänjärvi Rengastien Autotarvike Oy
 
Luokka 1, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:13
EK2, 11.36km, nopein: 132.9km/h
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu5:07,7
21Lindholm Emil5:07,90,2
36Salo Juha5:09,51,8
44Heikkilä Mikko5:10,62,9
513Röyhkiö Aleksi5:23,816,1
63Metsälä Juuso5:25,217,5
75Ruotsalainen Esa5:30,022,3
87Kasi Jukka5:40,632,9
937Mäki-Tammela Juho5:47,439,7
1020Kalliokoski Jere5:49,041,3
1129Eloluoma Mika5:57,549,8
1214Hämäläinen Kari6:01,353,6
1318Kuivinen Timo6:07,259,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu11:56,5
26Salo Juha12:01,3 4,8
31Lindholm Emil12:01,4 4,9
44Heikkilä Mikko12:10,8 14,3
513Röyhkiö Aleksi12:33,3 36,8
63Metsälä Juuso12:39,2 42,7
75Ruotsalainen Esa12:45,9 49,4
87Kasi Jukka13:08,4 1:11,9
920Kalliokoski Jere13:19,6 1:23,1
1037Mäki-Tammela Juho13:41,2 1:44,7
1129Eloluoma Mika14:01,2 2:04,7
1214Hämäläinen Kari14:05,5 2:09,0
1318Kuivinen Timo14:19,2 2:22,7

 
Luokka 2, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my, Lähti:14
EK2, 11.36km, nopein: 124.9km/h
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro5:27,4
28Hautamäki Ville5:31,74,3
312Rytkönen Anssi5:32,04,6
439Latvala Matti5:40,713,3
511Tahko Riku5:41,213,8
619Juolahti Arto5:42,214,8
710Lindberg Jussi5:42,615,2
815Lähdeniemi Arttu5:43,516,1
938Ala-Talkkari Mikko5:50,122,7
1016Lavio Jaakko5:50,523,1
1131Pasanen Juha5:56,028,6
1240Laukkanen Anssi6:06,539,1
1330Seilo Joni6:09,341,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro12:46,9
212Rytkönen Anssi12:56,3 9,4
38Hautamäki Ville13:02,1 15,2
411Tahko Riku13:05,2 18,3
519Juolahti Arto13:21,1 34,2
610Lindberg Jussi13:26,9 40,0
739Latvala Matti13:28,3 41,4
816Lavio Jaakko13:29,2 42,3
915Lähdeniemi Arttu13:30,9 44,0
1038Ala-Talkkari Mikko13:41,0 54,1
1131Pasanen Juha14:01,3 1:14,4
1230Seilo Joni14:16,3 1:29,4
1340Laukkanen Anssi14:30,0 1:43,1


Keskeyttäneet: 32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 3, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:14
EK2, 11.36km, nopein: 121.2km/h
SijNroNimiTulosEro
133Virves Robert5:37,3
223Pajari Sami5:38,51,2
321Joona Lauri5:38,91,6
434Koski-Lammi Heikki5:42,45,1
527Koski-Lammi Juho5:47,610,3
625Luhtaniemi Jani5:50,313,0
724Korhonen Roope5:53,015,7
836Huovinen Joonas5:53,316,0
928Hallia Tuukka5:56,319,0
1042Patajoki Niko6:04,226,9
1141Heino Tommi6:12,034,7
1235Nieminen Kristian6:22,745,4
1326Markkanen Kalle10:37,35:00,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Virves Robert13:07,1
223Pajari Sami13:10,9 3,8
321Joona Lauri13:15,5 8,4
434Koski-Lammi Heikki13:24,2 17,1
527Koski-Lammi Juho13:30,9 23,8
625Luhtaniemi Jani13:40,0 32,9
724Korhonen Roope13:40,5 33,4
828Hallia Tuukka13:48,6 41,5
936Huovinen Joonas13:51,3 44,2
1042Patajoki Niko14:09,8 1:02,7
1135Nieminen Kristian14:26,3 1:19,2
1241Heino Tommi14:28,0 1:20,9
1326Markkanen Kalle23:07,1 10:00,0


Keskeyttäneet: 22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 4, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:14
EK2, 11.36km, nopein: 107.5km/h
SijNroNimiTulosEro
143Korvola Sami6:20,5
244Herranen Toni6:21,81,3
348Heino Niklas6:22,92,4
446Pensas Jere6:23,22,7
556Sahila Aki6:25,65,1
645Kiminki Miko6:26,66,1
751Hirvonen Kimi6:31,410,9
852Manerus Matti6:42,522,0
953Pajuoja Walle6:52,231,7
1055Saarnio Jari6:52,532,0
1154Tavaila Otso6:57,737,2
1250Lahtinen Eeka6:58,638,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Pensas Jere14:52,9
244Herranen Toni14:54,2 1,3
343Korvola Sami14:58,7 5,8
448Heino Niklas15:01,0 8,1
556Sahila Aki15:06,1 13,2
645Kiminki Miko15:09,9 17,0
751Hirvonen Kimi15:13,1 20,2
852Manerus Matti15:39,8 46,9
953Pajuoja Walle15:55,5 1:02,6
1055Saarnio Jari16:08,7 1:15,8
1150Lahtinen Eeka16:19,2 1:26,3
1254Tavaila Otso16:19,9 1:27,0


Keskeyttäneet: 47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo  -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika