25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 3, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Kourasjärvi Jussinmäki.net
 
Luokka 1, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:13
EK3, 12.52km, nopein: 137.3km/h
SijNroNimiTulosEro
11Lindholm Emil5:28,2
22Asunmaa Teemu5:29,91,7
34Heikkilä Mikko5:32,24,0
46Salo Juha5:38,910,7
513Röyhkiö Aleksi5:41,713,5
63Metsälä Juuso5:44,716,5
75Ruotsalainen Esa5:49,721,5
820Kalliokoski Jere6:10,742,5
937Mäki-Tammela Juho6:30,01:01,8
1029Eloluoma Mika6:34,71:06,5
1118Kuivinen Timo6:35,01:06,8
1214Hämäläinen Kari6:36,61:08,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu17:26,4
21Lindholm Emil17:29,6 3,2
36Salo Juha17:40,2 13,8
44Heikkilä Mikko17:43,0 16,6
513Röyhkiö Aleksi18:15,0 48,6
63Metsälä Juuso18:23,9 57,5
75Ruotsalainen Esa18:35,6 1:09,2
820Kalliokoski Jere19:30,3 2:03,9
937Mäki-Tammela Juho20:11,2 2:44,8
1029Eloluoma Mika20:35,9 3:09,5
1114Hämäläinen Kari20:42,1 3:15,7
1218Kuivinen Timo20:54,2 3:27,8


Keskeyttäneet: 7, Kasi Jukka, 3B, Ulosajo
 
Luokka 2, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my, Lähti:14
EK3, 12.52km, nopein: 127.1km/h
SijNroNimiTulosEro
18Hautamäki Ville5:54,7
211Tahko Riku5:59,95,2
39Kinnunen Jaro6:00,25,5
412Rytkönen Anssi6:03,38,6
510Lindberg Jussi6:03,79,0
619Juolahti Arto6:09,014,3
715Lähdeniemi Arttu6:10,515,8
831Pasanen Juha6:21,827,1
939Latvala Matti6:25,230,5
1016Lavio Jaakko6:39,244,5
1138Ala-Talkkari Mikko6:39,344,6
1240Laukkanen Anssi6:47,452,7
1330Seilo Joni7:05,91:11,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro18:47,1
28Hautamäki Ville18:56,8 9,7
312Rytkönen Anssi18:59,6 12,5
411Tahko Riku19:05,1 18,0
510Lindberg Jussi19:30,6 43,5
619Juolahti Arto19:40,1*53,0
715Lähdeniemi Arttu19:41,4 54,3
839Latvala Matti19:53,5 1:06,4
916Lavio Jaakko20:08,4 1:21,3
1038Ala-Talkkari Mikko20:20,3 1:33,2
1131Pasanen Juha20:23,1 1:36,0
1240Laukkanen Anssi21:17,4 2:30,3
1330Seilo Joni21:22,2 2:35,1


Keskeyttäneet: 32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 19, Juolahti Arto, 3L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 3, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:14
EK3, 12.52km, nopein: 128.4km/h
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami5:51,1
233Virves Robert6:01,910,8
327Koski-Lammi Juho6:06,815,7
425Luhtaniemi Jani6:09,218,1
524Korhonen Roope6:16,024,9
628Hallia Tuukka6:16,725,6
735Nieminen Kristian6:37,146,0
841Heino Tommi6:37,146,0
942Patajoki Niko6:42,951,8
1036Huovinen Joonas7:51,12:00,0
1121Joona Lauri8:36,22:45,1
1226Markkanen Kalle10:51,15:00,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami19:02,0
233Virves Robert19:09,0 7,0
327Koski-Lammi Juho19:37,7 35,7
425Luhtaniemi Jani19:49,2 47,2
528Hallia Tuukka20:05,3 1:03,3
624Korhonen Roope20:26,5*1:24,5
742Patajoki Niko20:52,7 1:50,7
835Nieminen Kristian21:03,4 2:01,4
941Heino Tommi21:05,1 2:03,1
1036Huovinen Joonas21:42,4 2:40,4
1121Joona Lauri21:51,7 2:49,7
1226Markkanen Kalle33:58,2 14:56,2


Keskeyttäneet: 22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   34, Koski-Lammi Heikki, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 24, Korhonen Roope, 3A, Myöhä, 30,0
 
Luokka 4, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:14
EK3, 12.52km, nopein: 112.2km/h
SijNroNimiTulosEro
148Heino Niklas6:41,7
256Sahila Aki6:46,54,8
344Herranen Toni6:47,65,9
445Kiminki Miko6:49,27,5
551Hirvonen Kimi6:50,38,6
643Korvola Sami6:51,29,5
746Pensas Jere6:51,39,6
853Pajuoja Walle7:07,125,4
952Manerus Matti7:15,934,2
1050Lahtinen Eeka7:24,743,0
1154Tavaila Otso7:29,347,6
1255Saarnio Jari7:42,81:01,1
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Herranen Toni21:41,8
248Heino Niklas21:42,7 0,9
346Pensas Jere21:44,2 2,4
443Korvola Sami21:49,9 8,1
556Sahila Aki21:52,6 10,8
645Kiminki Miko21:59,1 17,3
751Hirvonen Kimi22:03,4 21,6
852Manerus Matti22:55,7 1:13,9
953Pajuoja Walle23:02,6 1:20,8
1050Lahtinen Eeka23:43,9 2:02,1
1154Tavaila Otso23:49,2 2:07,4
1255Saarnio Jari23:51,5 2:09,7


Keskeyttäneet: 47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo  -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika