25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 4, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Länsikylä Dahl Suomi Oy
 
Luokka 1, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:13
EK4, 13.04km, nopein: 121.6km/h
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu6:26,0
21Lindholm Emil6:28,82,8
36Salo Juha6:30,44,4
44Heikkilä Mikko6:31,35,3
53Metsälä Juuso6:33,77,7
65Ruotsalainen Esa6:41,615,6
713Röyhkiö Aleksi6:44,918,9
820Kalliokoski Jere6:49,223,2
929Eloluoma Mika6:57,531,5
1014Hämäläinen Kari7:09,843,8
1137Mäki-Tammela Juho7:13,147,1
1218Kuivinen Timo7:13,447,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu23:52,4
21Lindholm Emil23:58,4 6,0
36Salo Juha24:10,6 18,2
44Heikkilä Mikko24:14,3 21,9
53Metsälä Juuso24:57,6 1:05,2
613Röyhkiö Aleksi24:59,9 1:07,5
75Ruotsalainen Esa25:17,2 1:24,8
820Kalliokoski Jere26:19,5 2:27,1
937Mäki-Tammela Juho27:24,3 3:31,9
1029Eloluoma Mika27:33,4 3:41,0
1114Hämäläinen Kari27:51,9 3:59,5
1218Kuivinen Timo28:07,6 4:15,2


Keskeyttäneet: 7, Kasi Jukka, 3B, Ulosajo
 
Luokka 2, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my, Lähti:14
EK4, 13.04km, nopein: 115.3km/h
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro6:47,2
28Hautamäki Ville6:48,61,4
311Tahko Riku6:48,91,7
412Rytkönen Anssi6:52,55,3
519Juolahti Arto6:58,711,5
616Lavio Jaakko7:04,517,3
738Ala-Talkkari Mikko7:04,917,7
810Lindberg Jussi7:06,819,6
931Pasanen Juha7:08,721,5
1039Latvala Matti7:10,723,5
1115Lähdeniemi Arttu7:13,025,8
1230Seilo Joni7:13,025,8
1340Laukkanen Anssi9:10,02:22,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro25:34,3
28Hautamäki Ville25:45,4 11,1
312Rytkönen Anssi25:52,1 17,8
411Tahko Riku25:54,0 19,7
510Lindberg Jussi26:37,4 1:03,1
619Juolahti Arto26:38,8*1:04,5
715Lähdeniemi Arttu26:54,4 1:20,1
839Latvala Matti27:04,2 1:29,9
916Lavio Jaakko27:12,9 1:38,6
1038Ala-Talkkari Mikko27:25,2 1:50,9
1131Pasanen Juha27:41,8*2:07,5
1230Seilo Joni29:45,2*4:10,9
1340Laukkanen Anssi30:27,4 4:53,1


Keskeyttäneet: 32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 30, Seilo Joni, 3H, Myöhä, 1:10,0  -   19, Juolahti Arto, 3L, Vilppilähtö, 10,0  -   31, Pasanen Juha, 3H, Myöhä, 10,0
 
Luokka 3, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:14
EK4, 13.04km, nopein: 110.6km/h
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami7:04,5
233Virves Robert7:05,30,8
321Joona Lauri7:06,41,9
425Luhtaniemi Jani7:10,96,4
526Markkanen Kalle7:11,16,6
627Koski-Lammi Juho7:11,77,2
728Hallia Tuukka7:13,08,5
824Korhonen Roope7:13,48,9
936Huovinen Joonas7:23,018,5
1042Patajoki Niko7:27,623,1
1135Nieminen Kristian7:34,229,7
1241Heino Tommi7:38,333,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami26:06,5
233Virves Robert26:14,3 7,8
327Koski-Lammi Juho26:49,4 42,9
425Luhtaniemi Jani27:00,1 53,6
528Hallia Tuukka27:18,3 1:11,8
624Korhonen Roope27:39,9*1:33,4
742Patajoki Niko28:20,3 2:13,8
835Nieminen Kristian28:37,6 2:31,1
941Heino Tommi28:43,4 2:36,9
1021Joona Lauri28:58,1 2:51,6
1136Huovinen Joonas29:05,4 2:58,9
1226Markkanen Kalle41:09,3 15:02,8


Keskeyttäneet: 22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   34, Koski-Lammi Heikki, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 24, Korhonen Roope, 3A, Myöhä, 30,0
 
Luokka 4, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:14
EK4, 13.04km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
144Herranen Toni7:55,2
246Pensas Jere7:55,90,7
356Sahila Aki7:55,90,7
445Kiminki Miko7:59,03,8
543Korvola Sami8:04,79,5
653Pajuoja Walle8:14,118,9
755Saarnio Jari8:17,422,2
852Manerus Matti8:23,228,0
954Tavaila Otso8:23,928,7
1051Hirvonen Kimi8:36,441,2
1148Heino Niklas9:07,91:12,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Herranen Toni29:37,0
246Pensas Jere29:40,1 3,1
356Sahila Aki29:48,5 11,5
443Korvola Sami29:54,6 17,6
545Kiminki Miko29:58,1 21,1
651Hirvonen Kimi30:39,8 1:02,8
748Heino Niklas30:50,6 1:13,6
853Pajuoja Walle31:16,7 1:39,7
952Manerus Matti31:18,9 1:41,9
1055Saarnio Jari32:08,9 2:31,9
1154Tavaila Otso32:13,1 2:36,1


Keskeyttäneet: 47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo  -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika  -   50, Lahtinen Eeka, 3C, Moottori