25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 EK6 >> Luokkatulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 5, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Kuusenmäki Shell Lapua Tamppari
 
EK5, 10.76km, nopein: 122.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
11Lindholm Emil15:15,7
22Asunmaa Teemu15:17,01,3
34Heikkilä Mikko15:23,47,7
43Metsälä Juuso15:25,19,4
513Röyhkiö Aleksi15:25,710,0
65Ruotsalainen Esa15:30,414,7
76Salo Juha15:31,515,8
88Hautamäki Ville25:37,021,3
99Kinnunen Jaro25:37,421,7
1011Tahko Riku25:40,524,8
1120Kalliokoski Jere15:40,624,9
1212Rytkönen Anssi25:41,425,7
1319Juolahti Arto25:43,928,2
1429Eloluoma Mika15:46,831,1
1516Lavio Jaakko25:47,231,5
1621Joona Lauri35:47,431,7
1723Pajari Sami35:48,532,8
1837Mäki-Tammela Juho15:48,833,1
1933Virves Robert35:50,334,6
2039Latvala Matti25:51,035,3
2110Lindberg Jussi25:51,135,4
2238Ala-Talkkari Mikko25:52,436,7
2326Markkanen Kalle35:54,538,8
2427Koski-Lammi Juho35:55,339,6
2525Luhtaniemi Jani35:57,541,8
2614Hämäläinen Kari15:58,242,5
2728Hallia Tuukka35:58,542,8
2818Kuivinen Timo16:00,144,4
2930Seilo Joni26:00,144,4
3024Korhonen Roope36:00,344,6
3131Pasanen Juha26:01,145,4
3236Huovinen Joonas36:02,046,3
3342Patajoki Niko36:05,449,7
3441Heino Tommi36:14,658,9
3535Nieminen Kristian36:16,21:00,5
3640Laukkanen Anssi26:21,61:05,9
3756Sahila Aki46:27,41:11,7
3844Herranen Toni46:29,01:13,3
3946Pensas Jere46:35,41:19,7
4045Kiminki Miko46:35,61:19,9
4143Korvola Sami46:40,01:24,3
4251Hirvonen Kimi46:46,61:30,9
4353Pajuoja Walle46:46,71:31,0
4455Saarnio Jari46:49,01:33,3
4552Manerus Matti46:53,61:37,9
4654Tavaila Otso46:56,31:40,6
Tulos EK 5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
12Asunmaa Teemu1(1) 29:09,4
21Lindholm Emil1(2) 29:14,1 4,7
34Heikkilä Mikko1(3) 29:37,7 28,3
46Salo Juha1(4) 29:42,1 32,7
53Metsälä Juuso1(5) 30:22,7 1:13,3
613Röyhkiö Aleksi1(6) 30:25,6 1:16,2
75Ruotsalainen Esa1(7) 30:47,6 1:38,2
89Kinnunen Jaro2(1) 31:11,7 2:02,3
98Hautamäki Ville2(2) 31:22,4 2:13,0
1012Rytkönen Anssi2(3) 31:33,5 2:24,1
1111Tahko Riku2(4) 31:34,5 2:25,1
1223Pajari Sami3(1) 31:55,0 2:45,6
1320Kalliokoski Jere1(8) 32:00,1 2:50,7
1433Virves Robert3(2) 32:04,6 2:55,2
1519Juolahti Arto2(5) 32:22,7*3:13,3
1610Lindberg Jussi2(6) 32:28,5 3:19,1
1727Koski-Lammi Juho3(3) 32:44,7 3:35,3
1839Latvala Matti2(7) 32:55,2 3:45,8
1925Luhtaniemi Jani3(4) 32:57,6 3:48,2
2016Lavio Jaakko2(8) 33:00,1 3:50,7
2137Mäki-Tammela Juho1(9) 33:13,1 4:03,7
2228Hallia Tuukka3(5) 33:16,8 4:07,4
2338Ala-Talkkari Mikko2(9) 33:17,6 4:08,2
2429Eloluoma Mika1(10) 33:20,2 4:10,8
2524Korhonen Roope3(6) 33:40,2*4:30,8
2631Pasanen Juha2(10) 33:42,9*4:33,5
2714Hämäläinen Kari1(11) 33:50,1 4:40,7
2818Kuivinen Timo1(12) 34:07,7 4:58,3
2942Patajoki Niko3(7) 34:25,7 5:16,3
3021Joona Lauri3(8) 34:45,5 5:36,1
3135Nieminen Kristian3(9) 34:53,8 5:44,4
3241Heino Tommi3(10) 34:58,0 5:48,6
3336Huovinen Joonas3(11) 35:07,4 5:58,0
3430Seilo Joni2(11) 35:45,3*6:35,9
3544Herranen Toni4(1) 36:06,0 6:56,6
3646Pensas Jere4(2) 36:15,5 7:06,1
3756Sahila Aki4(3) 36:15,9 7:06,5
3845Kiminki Miko4(4) 36:33,7 7:24,3
3943Korvola Sami4(5) 36:34,6 7:25,2
4040Laukkanen Anssi2(12) 36:49,0 7:39,6
4151Hirvonen Kimi4(6) 37:26,4 8:17,0
4253Pajuoja Walle4(7) 38:03,4 8:54,0
4352Manerus Matti4(8) 38:12,5 9:03,1
4455Saarnio Jari4(9) 38:57,9 9:48,5
4554Tavaila Otso4(10) 39:09,4 10:00,0
4626Markkanen Kalle3(12) 47:03,8 17:54,4


Keskeyttäneet: 7, Kasi Jukka, 3B, Ulosajo   -   15, Lähdeniemi Arttu, 5B, Tekninen vika   -   22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika   -   34, Koski-Lammi Heikki, 3B, Ulosajo   -   47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo   -   48, Heino Niklas, 5A, Rengasrikko   -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika   -   50, Lahtinen Eeka, 3C, Moottori
*AT-pisteet: 24, Korhonen Roope, 3A, Myöhä, 30,0  -   19, Juolahti Arto, 3L, Vilppilähtö, 10,0  -   30, Seilo Joni, 3H, Myöhä, 1:10,0  -   31, Pasanen Juha, 3H, Myöhä, 10,0