25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK5 EK7 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 6, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Suokko Käyttöauto
 
Luokka 1, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:13
EK6, 9.62km, nopein: 116.2km/h
SijNroNimiTulosEro
11Lindholm Emil4:58,1
22Asunmaa Teemu5:01,33,2
34Heikkilä Mikko5:04,36,2
413Röyhkiö Aleksi5:09,111,0
55Ruotsalainen Esa5:14,516,4
620Kalliokoski Jere5:18,820,7
73Metsälä Juuso5:20,722,6
837Mäki-Tammela Juho5:26,928,8
914Hämäläinen Kari5:27,729,6
1029Eloluoma Mika5:28,029,9
116Salo Juha5:31,032,9
1218Kuivinen Timo5:33,135,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu34:10,7
21Lindholm Emil34:12,2 1,5
34Heikkilä Mikko34:42,0 31,3
46Salo Juha35:13,1 1:02,4
513Röyhkiö Aleksi35:34,7 1:24,0
63Metsälä Juuso35:43,4 1:32,7
75Ruotsalainen Esa36:02,1 1:51,4
820Kalliokoski Jere37:18,9 3:08,2
937Mäki-Tammela Juho38:40,0 4:29,3
1029Eloluoma Mika38:48,2 4:37,5
1114Hämäläinen Kari39:17,8 5:07,1
1218Kuivinen Timo39:40,8 5:30,1


Keskeyttäneet: 7, Kasi Jukka, 3B, Ulosajo
 
Luokka 2, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my, Lähti:14
EK6, 9.62km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
18Hautamäki Ville5:16,1
29Kinnunen Jaro5:19,93,8
311Tahko Riku5:21,75,6
412Rytkönen Anssi5:21,95,8
519Juolahti Arto5:24,18,0
638Ala-Talkkari Mikko5:25,19,0
710Lindberg Jussi5:26,410,3
816Lavio Jaakko5:26,410,3
939Latvala Matti5:27,811,7
1031Pasanen Juha5:50,434,3
1140Laukkanen Anssi5:55,038,9
1230Seilo Joni6:01,245,1
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Kinnunen Jaro36:31,6
28Hautamäki Ville36:38,5 6,9
312Rytkönen Anssi36:55,4 23,8
411Tahko Riku36:56,2 24,6
519Juolahti Arto37:46,8*1:15,2
610Lindberg Jussi37:54,9 1:23,3
739Latvala Matti38:23,0 1:51,4
816Lavio Jaakko38:26,5 1:54,9
938Ala-Talkkari Mikko38:42,7 2:11,1
1031Pasanen Juha39:33,3*3:01,7
1130Seilo Joni41:46,5*5:14,9
1240Laukkanen Anssi42:44,0 6:12,4


Keskeyttäneet: 15, Lähdeniemi Arttu, 5B, Tekninen vika  -   32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 30, Seilo Joni, 3H, Myöhä, 1:10,0  -   19, Juolahti Arto, 3L, Vilppilähtö, 10,0  -   31, Pasanen Juha, 3H, Myöhä, 10,0
 
Luokka 3, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:14
EK6, 9.62km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami5:24,7
221Joona Lauri5:28,13,4
333Virves Robert5:28,74,0
426Markkanen Kalle5:31,77,0
528Hallia Tuukka5:32,07,3
625Luhtaniemi Jani5:33,48,7
727Koski-Lammi Juho5:34,810,1
836Huovinen Joonas5:39,314,6
924Korhonen Roope5:42,117,4
1041Heino Tommi5:44,319,6
1142Patajoki Niko6:00,335,6
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami37:19,7
233Virves Robert37:33,3 13,6
327Koski-Lammi Juho38:19,5 59,8
425Luhtaniemi Jani38:31,0 1:11,3
528Hallia Tuukka38:48,8 1:29,1
624Korhonen Roope39:22,3*2:02,6
721Joona Lauri40:13,6 2:53,9
842Patajoki Niko40:26,0 3:06,3
941Heino Tommi40:42,3 3:22,6
1036Huovinen Joonas40:46,7 3:27,0
1126Markkanen Kalle52:35,5 15:15,8


Keskeyttäneet: 22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   34, Koski-Lammi Heikki, 3B, Ulosajo  -   35, Nieminen Kristian, 6A, Voimansiirto
*AT-pisteet: 24, Korhonen Roope, 3A, Myöhä, 30,0
 
Luokka 4, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:14
EK6, 9.62km, nopein: 95.6km/h
SijNroNimiTulosEro
156Sahila Aki6:02,3
244Herranen Toni6:03,10,8
346Pensas Jere6:08,96,6
443Korvola Sami6:13,010,7
545Kiminki Miko6:13,210,9
651Hirvonen Kimi6:15,713,4
753Pajuoja Walle6:15,713,4
852Manerus Matti6:19,817,5
955Saarnio Jari6:20,718,4
1054Tavaila Otso6:22,219,9
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Herranen Toni42:09,1
256Sahila Aki42:18,2 9,1
346Pensas Jere42:24,4 15,3
445Kiminki Miko42:46,9 37,8
543Korvola Sami42:47,6 38,5
651Hirvonen Kimi43:42,1 1:33,0
753Pajuoja Walle44:19,1 2:10,0
852Manerus Matti44:32,3 2:23,2
955Saarnio Jari45:18,6 3:09,5
1054Tavaila Otso45:31,6 3:22,5


Keskeyttäneet: 47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo  -   48, Heino Niklas, 5A, Rengasrikko  -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika  -   50, Lahtinen Eeka, 3C, Moottori