25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK6 EK8 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 7, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Länsikylä Dahl Suomi Oy
 
Luokka 1, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot), Lähti:13
EK7, 13.04km, nopein: 121km/h
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu6:27,9
26Salo Juha6:28,10,2
33Metsälä Juuso6:29,51,6
413Röyhkiö Aleksi6:31,63,7
54Heikkilä Mikko6:36,68,7
620Kalliokoski Jere6:40,012,1
75Ruotsalainen Esa6:40,612,7
814Hämäläinen Kari7:02,134,2
918Kuivinen Timo7:14,346,4
1029Eloluoma Mika7:17,649,7
1137Mäki-Tammela Juho7:29,01:01,1
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Asunmaa Teemu40:38,6
24Heikkilä Mikko41:18,6 40,0
36Salo Juha41:41,2 1:02,6
413Röyhkiö Aleksi42:06,3 1:27,7
53Metsälä Juuso42:12,9 1:34,3
65Ruotsalainen Esa42:42,7 2:04,1
720Kalliokoski Jere43:58,9 3:20,3
829Eloluoma Mika46:05,8 5:27,2
937Mäki-Tammela Juho46:09,0 5:30,4
1014Hämäläinen Kari46:19,9 5:41,3
1118Kuivinen Timo46:55,1 6:16,5


Keskeyttäneet: 1, Lindholm Emil, 7B, Ulosajo  -   7, Kasi Jukka, 3B, Ulosajo
 
Luokka 2, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my, Lähti:14
EK7, 13.04km, nopein: 115.7km/h
SijNroNimiTulosEro
18Hautamäki Ville6:45,6
211Tahko Riku6:50,75,1
310Lindberg Jussi6:52,87,2
419Juolahti Arto6:56,811,2
59Kinnunen Jaro6:59,313,7
638Ala-Talkkari Mikko7:01,015,4
739Latvala Matti7:01,916,3
830Seilo Joni7:17,131,5
940Laukkanen Anssi7:32,546,9
1016Lavio Jaakko14:16,07:30,4
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Hautamäki Ville43:24,1
29Kinnunen Jaro43:30,9 6,8
311Tahko Riku43:46,9 22,8
419Juolahti Arto44:43,6*1:19,5
510Lindberg Jussi44:47,7 1:23,6
639Latvala Matti45:24,9 2:00,8
738Ala-Talkkari Mikko45:43,7 2:19,6
830Seilo Joni49:03,6*5:39,5
940Laukkanen Anssi50:16,5 6:52,4
1016Lavio Jaakko52:42,5 9:18,4


Keskeyttäneet: 12, Rytkönen Anssi, 6D, Voimansiirto  -   15, Lähdeniemi Arttu, 5B, Tekninen vika  -   31, Pasanen Juha, 6D, Tekninen vika  -   32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 19, Juolahti Arto, 3L, Vilppilähtö, 10,0  -   31, Pasanen Juha, 3H, Myöhä, 10,0  -   30, Seilo Joni, 3H, Myöhä, 1:10,0
 
Luokka 3, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Lähti:14
EK7, 13.04km, nopein: 112.1km/h
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami6:58,8
221Joona Lauri6:59,00,2
325Luhtaniemi Jani7:01,83,0
427Koski-Lammi Juho7:05,06,2
526Markkanen Kalle7:06,47,6
628Hallia Tuukka7:09,811,0
742Patajoki Niko7:18,519,7
836Huovinen Joonas7:21,722,9
924Korhonen Roope7:22,023,2
1041Heino Tommi7:29,831,0
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Pajari Sami44:18,5
227Koski-Lammi Juho45:24,5 1:06,0
325Luhtaniemi Jani45:32,8 1:14,3
428Hallia Tuukka45:58,6 1:40,1
524Korhonen Roope46:44,3*2:25,8
621Joona Lauri47:12,6 2:54,1
742Patajoki Niko47:44,5 3:26,0
836Huovinen Joonas48:08,4 3:49,9
941Heino Tommi48:12,1 3:53,6
1026Markkanen Kalle59:41,9 15:23,4


Keskeyttäneet: 22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   33, Virves Robert, 7B, Ulosajo  -   34, Koski-Lammi Heikki, 3B, Ulosajo  -   35, Nieminen Kristian, 6A, Voimansiirto
*AT-pisteet: 24, Korhonen Roope, 3A, Myöhä, 30,0
 
Luokka 4, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII), Lähti:14
EK7, 13.04km, nopein: 99.2km/h
SijNroNimiTulosEro
156Sahila Aki7:53,4
244Herranen Toni7:54,20,8
343Korvola Sami7:57,23,8
446Pensas Jere7:57,54,1
553Pajuoja Walle8:05,211,8
655Saarnio Jari8:09,716,3
752Manerus Matti8:12,819,4
851Hirvonen Kimi8:13,620,2
945Kiminki Miko8:25,732,3
1054Tavaila Otso8:26,533,1
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Herranen Toni50:03,3
256Sahila Aki50:11,6 8,3
346Pensas Jere50:21,9 18,6
443Korvola Sami50:44,8 41,5
545Kiminki Miko51:12,6 1:09,3
651Hirvonen Kimi51:55,7 1:52,4
753Pajuoja Walle52:24,3 2:21,0
852Manerus Matti52:45,1 2:41,8
955Saarnio Jari53:28,3 3:25,0
1054Tavaila Otso53:58,1 3:54,8


Keskeyttäneet: 47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo  -   48, Heino Niklas, 5A, Rengasrikko  -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika  -   50, Lahtinen Eeka, 3C, Moottori