25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK7 EK9 >> Luokkatulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 8, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Ylikylä Ylihärmän Huolto Mäki-Ikola Ky
 
EK8, 9.22km, nopein: 110.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Salo Juha15:01,2
22Asunmaa Teemu15:01,30,1
34Heikkilä Mikko15:02,41,2
413Röyhkiö Aleksi15:04,63,4
55Ruotsalainen Esa15:11,09,8
69Kinnunen Jaro25:12,211,0
711Tahko Riku25:12,411,2
88Hautamäki Ville25:14,313,1
920Kalliokoski Jere15:15,113,9
1010Lindberg Jussi25:17,216,0
1139Latvala Matti25:17,916,7
1238Ala-Talkkari Mikko25:18,217,0
1316Lavio Jaakko25:21,620,4
1437Mäki-Tammela Juho15:23,922,7
1527Koski-Lammi Juho35:26,124,9
1621Joona Lauri35:26,225,0
1725Luhtaniemi Jani35:27,426,2
1826Markkanen Kalle35:29,328,1
1928Hallia Tuukka35:29,528,3
2023Pajari Sami35:29,828,6
2130Seilo Joni25:32,431,2
2224Korhonen Roope35:32,531,3
2318Kuivinen Timo15:34,333,1
2436Huovinen Joonas35:35,033,8
2542Patajoki Niko35:39,137,9
2641Heino Tommi35:46,445,2
2744Herranen Toni45:54,253,0
2845Kiminki Miko46:03,41:02,2
2940Laukkanen Anssi26:03,51:02,3
3043Korvola Sami46:04,11:02,9
3156Sahila Aki46:08,51:07,3
3246Pensas Jere46:10,31:09,1
3353Pajuoja Walle46:12,71:11,5
3455Saarnio Jari46:26,81:25,6
3552Manerus Matti46:34,61:33,4
3654Tavaila Otso46:35,61:34,4
Tulos EK 8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
12Asunmaa Teemu1(1) 45:39,9
24Heikkilä Mikko1(2) 46:21,0 41,1
36Salo Juha1(3) 46:42,4 1:02,5
413Röyhkiö Aleksi1(4) 47:10,9 1:31,0
55Ruotsalainen Esa1(5) 47:53,7 2:13,8
68Hautamäki Ville2(1) 48:38,4 2:58,5
79Kinnunen Jaro2(2) 48:43,1 3:03,2
811Tahko Riku2(3) 48:59,3 3:19,4
920Kalliokoski Jere1(6) 49:14,0 3:34,1
1023Pajari Sami3(1) 49:48,3 4:08,4
1110Lindberg Jussi2(4) 50:04,9 4:25,0
1239Latvala Matti2(5) 50:42,8 5:02,9
1327Koski-Lammi Juho3(2) 50:50,6 5:10,7
1425Luhtaniemi Jani3(3) 51:00,2 5:20,3
1538Ala-Talkkari Mikko2(6) 51:01,9 5:22,0
1628Hallia Tuukka3(4) 51:28,1 5:48,2
1737Mäki-Tammela Juho1(7) 51:32,9 5:53,0
1824Korhonen Roope3(5) 52:16,8*6:36,9
1918Kuivinen Timo1(8) 52:29,4 6:49,5
2021Joona Lauri3(6) 52:38,8 6:58,9
2142Patajoki Niko3(7) 53:23,6 7:43,7
2236Huovinen Joonas3(8) 53:43,4 8:03,5
2341Heino Tommi3(9) 53:58,5 8:18,6
2430Seilo Joni2(7) 54:36,0*8:56,1
2544Herranen Toni4(1) 55:57,5 10:17,6
2640Laukkanen Anssi2(8) 56:20,0 10:40,1
2756Sahila Aki4(2) 56:20,1 10:40,2
2846Pensas Jere4(3) 56:32,2 10:52,3
2943Korvola Sami4(4) 56:48,9 11:09,0
3045Kiminki Miko4(5) 57:16,0 11:36,1
3116Lavio Jaakko2(9) 58:04,1 12:24,2
3253Pajuoja Walle4(6) 58:37,0 12:57,1
3352Manerus Matti4(7) 59:19,7 13:39,8
3455Saarnio Jari4(8) 59:55,1 14:15,2
3554Tavaila Otso4(9) 1:00:33,7 14:53,8
3626Markkanen Kalle3(10) 1:05:11,2 19:31,3


Keskeyttäneet: 1, Lindholm Emil, 7B, Ulosajo   -   3, Metsälä Juuso, 8B, Ulosajo   -   7, Kasi Jukka, 3B, Ulosajo   -   12, Rytkönen Anssi, 6D, Voimansiirto   -   14, Hämäläinen Kari, 8A, Tekninen vika   -   15, Lähdeniemi Arttu, 5B, Tekninen vika   -   19, Juolahti Arto, 8B, Tekninen vika   -   22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   29, Eloluoma Mika, 8A, Öljypohja   -   31, Pasanen Juha, 6D, Tekninen vika   -   32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika   -   33, Virves Robert, 7B, Ulosajo   -   34, Koski-Lammi Heikki, 3B, Ulosajo   -   35, Nieminen Kristian, 6A, Voimansiirto   -   47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo   -   48, Heino Niklas, 5A, Rengasrikko   -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika   -   50, Lahtinen Eeka, 3C, Moottori   -   51, Hirvonen Kimi, 8B, Ulosajo
*AT-pisteet: 24, Korhonen Roope, 3A, Myöhä, 30,0  -   19, Juolahti Arto, 3L, Vilppilähtö, 10,0  -   30, Seilo Joni, 3H, Myöhä, 1:10,0  -   31, Pasanen Juha, 3H, Myöhä, 10,0