25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK8 Maali> Luokkatulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 9, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ralli SM
POHJANMAA-RALLI RY
Suokko Käyttöauto
 
EK9, 9.62km, nopein: 114km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Salo Juha15:03,8
24Heikkilä Mikko15:05,82,0
32Asunmaa Teemu15:06,02,2
413Röyhkiö Aleksi15:08,04,2
55Ruotsalainen Esa15:09,96,1
68Hautamäki Ville25:10,66,8
720Kalliokoski Jere15:10,76,9
89Kinnunen Jaro25:13,49,6
910Lindberg Jussi25:18,614,8
1011Tahko Riku25:20,016,2
1139Latvala Matti25:24,120,3
1216Lavio Jaakko25:24,520,7
1321Joona Lauri35:24,821,0
1437Mäki-Tammela Juho15:24,821,0
1523Pajari Sami35:25,221,4
1625Luhtaniemi Jani35:25,721,9
1738Ala-Talkkari Mikko25:26,222,4
1826Markkanen Kalle35:29,325,5
1928Hallia Tuukka35:29,926,1
2024Korhonen Roope35:32,328,5
2127Koski-Lammi Juho35:33,029,2
2242Patajoki Niko35:33,329,5
2336Huovinen Joonas35:35,031,2
2441Heino Tommi35:40,436,6
2540Laukkanen Anssi25:48,244,4
2656Sahila Aki46:00,957,1
2744Herranen Toni46:04,71:00,9
2843Korvola Sami46:05,91:02,1
2945Kiminki Miko46:08,11:04,3
3046Pensas Jere46:10,61:06,8
3153Pajuoja Walle46:15,21:11,4
3255Saarnio Jari46:18,11:14,3
3352Manerus Matti46:24,21:20,4
3454Tavaila Otso46:25,21:21,4
3530Seilo Joni27:14,72:10,9
Tulos EK 9:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
12Asunmaa Teemu1(1) 50:45,9
24Heikkilä Mikko1(2) 51:26,8 40,9
36Salo Juha1(3) 51:46,2 1:00,3
413Röyhkiö Aleksi1(4) 52:18,9 1:33,0
55Ruotsalainen Esa1(5) 53:03,6 2:17,7
68Hautamäki Ville2(1) 53:49,0 3:03,1
79Kinnunen Jaro2(2) 53:56,5 3:10,6
811Tahko Riku2(3) 54:19,3 3:33,4
920Kalliokoski Jere1(6) 54:24,7 3:38,8
1023Pajari Sami3(1) 55:13,5 4:27,6
1110Lindberg Jussi2(4) 55:23,5 4:37,6
1239Latvala Matti2(5) 56:06,9 5:21,0
1327Koski-Lammi Juho3(2) 56:23,6 5:37,7
1425Luhtaniemi Jani3(3) 56:25,9 5:40,0
1538Ala-Talkkari Mikko2(6) 56:28,1 5:42,2
1637Mäki-Tammela Juho1(7) 56:57,7 6:11,8
1728Hallia Tuukka3(4) 56:58,0 6:12,1
1824Korhonen Roope3(5) 57:49,1*7:03,2
1921Joona Lauri3(6) 58:03,6 7:17,7
2042Patajoki Niko3(7) 58:56,9 8:11,0
2136Huovinen Joonas3(8) 59:18,4 8:32,5
2241Heino Tommi3(9) 59:38,9 8:53,0
2330Seilo Joni2(7) 1:01:50,7*11:04,8
2444Herranen Toni4(1) 1:02:02,2 11:16,3
2540Laukkanen Anssi2(8) 1:02:08,2 11:22,3
2656Sahila Aki4(2) 1:02:21,0 11:35,1
2746Pensas Jere4(3) 1:02:42,8 11:56,9
2843Korvola Sami4(4) 1:02:54,8 12:08,9
2945Kiminki Miko4(5) 1:03:24,1 12:38,2
3016Lavio Jaakko2(9) 1:03:28,6 12:42,7
3153Pajuoja Walle4(6) 1:04:52,2 14:06,3
3252Manerus Matti4(7) 1:05:43,9 14:58,0
3355Saarnio Jari4(8) 1:06:13,2 15:27,3
3454Tavaila Otso4(9) 1:06:58,9 16:13,0
3526Markkanen Kalle3(10) 1:10:40,5 19:54,6


Keskeyttäneet: 1, Lindholm Emil, 7B, Ulosajo   -   3, Metsälä Juuso, 8B, Ulosajo   -   7, Kasi Jukka, 3B, Ulosajo   -   12, Rytkönen Anssi, 6D, Voimansiirto   -   14, Hämäläinen Kari, 8A, Tekninen vika   -   15, Lähdeniemi Arttu, 5B, Tekninen vika   -   18, Kuivinen Timo, 9B, Voimansiirto   -   19, Juolahti Arto, 8B, Tekninen vika   -   22, Hokkala Henri, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   29, Eloluoma Mika, 8A, Öljypohja   -   31, Pasanen Juha, 6D, Tekninen vika   -   32, Ikonen Jukka, 1B, Tekninen vika   -   33, Virves Robert, 7B, Ulosajo   -   34, Koski-Lammi Heikki, 3B, Ulosajo   -   35, Nieminen Kristian, 6A, Voimansiirto   -   47, Jäppinen Petteri, 1B, Ulosajo   -   48, Heino Niklas, 5A, Rengasrikko   -   49, Heikkinen Oskari, 2A, Tekninen vika   -   50, Lahtinen Eeka, 3C, Moottori   -   51, Hirvonen Kimi, 8B, Ulosajo
*AT-pisteet: 31, Pasanen Juha, 3H, Myöhä, 10,0  -   24, Korhonen Roope, 3A, Myöhä, 30,0  -   19, Juolahti Arto, 3L, Vilppilähtö, 10,0  -   30, Seilo Joni, 3H, Myöhä, 1:10,0