25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 2, LUOKKATULOKSET
RSJM
POHJANMAA-RALLI RY
Jääskänjärvi Rengastien Autotarvike Oy
 
Luokka 7, LK 7, RSJM 1 - V1600, Lähti:4
EK2, 11.36km, nopein: 99.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1104Korvola Mika6:52,8
2101Jokela Lauri6:53,70,9
3102Hämäläinen Kalle7:09,016,2
4103Martiskainen Ismo7:16,023,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Korvola Mika15:51,9
2101Jokela Lauri16:07,4 15,5
3102Hämäläinen Kalle16:42,9 51,0
4103Martiskainen Ismo16:47,8 55,9

 
Luokka 8, LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK2, 11.36km, nopein: 103.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus6:36,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus15:22,2

 
Luokka 9, LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) Ryhmä F enintään 1600 cc FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:6
EK2, 11.36km, nopein: 108.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Männikkö Juhani6:16,3
2110Saari Tomi6:24,17,8
3108Myllymäki Eetu6:28,812,5
4111Torsti Tapio6:43,126,8
5109Pihlajamäki Miro6:48,231,9
6107Kärki Topi11:16,35:00,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Männikkö Juhani14:52,5
2108Myllymäki Eetu15:02,5 10,0
3110Saari Tomi15:34,8 42,3
4109Pihlajamäki Miro15:52,8 1:00,3
5111Torsti Tapio15:59,5 1:07,0
6107Kärki Topi24:50,0 9:57,5

 
Luokka 10, LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T, Lähti:12
EK2, 11.36km, nopein: 111.5km/h
SijNroNimiTulosEro
190Pellinen Tero6:06,7
293Valkonen Matias6:11,14,4
389Taivalantti Henri6:12,05,3
491Kaakinen Jere6:15,99,2
598Rintamäki Antti6:17,911,2
694Karjalainen Ville6:23,917,2
799Uusineva Ville6:25,118,4
897Pölönen Pekka6:39,232,5
995Ketomäki Esa6:44,437,7
10100Väli-Torala Tuomo7:26,71:20,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Pellinen Tero14:28,2
293Valkonen Matias14:45,3 17,1
389Taivalantti Henri14:46,7 18,5
499Uusineva Ville14:58,5 30,3
598Rintamäki Antti14:59,9 31,7
691Kaakinen Jere15:02,7 34,5
794Karjalainen Ville15:22,5 54,3
897Pölönen Pekka15:26,8 58,6
995Ketomäki Esa15:43,5 1:15,3
10100Väli-Torala Tuomo15:59,3 1:31,1


Keskeyttäneet: 92, Yli-Rantala Teemu, 1A, Tekninen vika  -   96, Mäkynen Jaakko, 2B, Moottori