25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 3, LUOKKATULOKSET
RSJM
POHJANMAA-RALLI RY
Kourasjärvi Jussinmäki.net
 
Luokka 7, LK 7, RSJM 1 - V1600, Lähti:4
EK3, 12.52km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1104Korvola Mika7:20,4
2101Jokela Lauri7:21,61,2
3103Martiskainen Ismo7:46,526,1
4102Hämäläinen Kalle7:53,933,5
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Korvola Mika23:12,3
2101Jokela Lauri23:29,0 16,7
3103Martiskainen Ismo24:34,3 1:22,0
4102Hämäläinen Kalle24:36,8 1:24,5

 
Luokka 8, LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK3, 12.52km, nopein: 109.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus6:53,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus22:15,5

 
Luokka 9, LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) Ryhmä F enintään 1600 cc FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:6
EK3, 12.52km, nopein: 110.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Männikkö Juhani6:47,9
2108Myllymäki Eetu7:05,617,7
3111Torsti Tapio7:15,027,1
4110Saari Tomi7:19,231,3
5109Pihlajamäki Miro7:42,054,1
6107Kärki Topi11:47,95:00,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Männikkö Juhani21:40,4
2108Myllymäki Eetu22:08,1 27,7
3110Saari Tomi22:54,0 1:13,6
4111Torsti Tapio23:14,5 1:34,1
5109Pihlajamäki Miro23:34,8 1:54,4
6107Kärki Topi36:37,9 14:57,5

 
Luokka 10, LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T, Lähti:12
EK3, 12.52km, nopein: 112.3km/h
SijNroNimiTulosEro
190Pellinen Tero6:41,2
293Valkonen Matias6:49,07,8
391Kaakinen Jere7:04,623,4
494Karjalainen Ville7:11,530,3
595Ketomäki Esa7:19,638,4
689Taivalantti Henri7:22,841,6
797Pölönen Pekka7:40,459,2
899Uusineva Ville11:41,25:00,0
998Rintamäki Antti20:05,813:24,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Pellinen Tero21:09,4
293Valkonen Matias21:34,3 24,9
391Kaakinen Jere22:07,3 57,9
489Taivalantti Henri22:09,5 1:00,1
594Karjalainen Ville22:34,0 1:24,6
695Ketomäki Esa23:03,1 1:53,7
797Pölönen Pekka23:07,2 1:57,8
899Uusineva Ville26:39,7 5:30,3
998Rintamäki Antti35:05,7 13:56,3


Keskeyttäneet: 92, Yli-Rantala Teemu, 1A, Tekninen vika  -   96, Mäkynen Jaakko, 2B, Moottori  -   100, Väli-Torala Tuomo, 3B, Moottori