25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 4, LUOKKATULOKSET
RSJM
POHJANMAA-RALLI RY
Länsikylä Dahl Suomi Oy
 
Luokka 7, LK 7, RSJM 1 - V1600, Lähti:4
EK4, 13.04km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1101Jokela Lauri8:20,9
2104Korvola Mika8:23,12,2
3102Hämäläinen Kalle8:26,25,3
4103Martiskainen Ismo8:34,113,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Korvola Mika31:35,4
2101Jokela Lauri31:49,9 14,5
3102Hämäläinen Kalle33:03,0 1:27,6
4103Martiskainen Ismo33:08,4 1:33,0

 
Luokka 8, LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK4, 13.04km, nopein: 97.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus8:02,9
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus30:18,4

 
Luokka 9, LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) Ryhmä F enintään 1600 cc FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:6
EK4, 13.04km, nopein: 103.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1110Saari Tomi7:32,5
2106Männikkö Juhani7:39,16,6
3108Myllymäki Eetu7:46,914,4
4109Pihlajamäki Miro8:09,937,4
5111Torsti Tapio8:22,750,2
6107Kärki Topi8:56,31:23,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Männikkö Juhani29:19,5
2108Myllymäki Eetu29:55,0 35,5
3110Saari Tomi30:26,5 1:07,0
4111Torsti Tapio31:37,2 2:17,7
5109Pihlajamäki Miro31:44,7 2:25,2
6107Kärki Topi45:34,2 16:14,7

 
Luokka 10, LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T, Lähti:12
EK4, 13.04km, nopein: 104.2km/h
SijNroNimiTulosEro
190Pellinen Tero7:30,6
298Rintamäki Antti7:37,56,9
394Karjalainen Ville7:42,211,6
493Valkonen Matias7:42,612,0
591Kaakinen Jere7:47,016,4
689Taivalantti Henri7:48,618,0
797Pölönen Pekka8:06,836,2
895Ketomäki Esa8:08,838,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
193Valkonen Matias29:16,9
290Pellinen Tero29:40,0*23,1
391Kaakinen Jere29:54,3 37,4
494Karjalainen Ville30:16,2 59,3
595Ketomäki Esa31:11,9 1:55,0
697Pölönen Pekka31:14,0 1:57,1
789Taivalantti Henri33:18,1*4:01,2
898Rintamäki Antti42:43,2 13:26,3


Keskeyttäneet: 92, Yli-Rantala Teemu, 1A, Tekninen vika  -   96, Mäkynen Jaakko, 2B, Moottori  -   99, Uusineva Ville, 3C, Tekninen vika  -   100, Väli-Torala Tuomo, 3B, Moottori
*AT-pisteet: 90, Pellinen Tero, 3H, Ennakko, 1:00,0  -   89, Taivalantti Henri, 3C, Myöhä, 2:20,0  -   89, Taivalantti Henri, 3H, Ennakko, 1:00,0