25. - 26.9.2020 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (59)  AT-pisteet (10)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
SM Pohjanmaa Ralli
25. - 26.9.2020
EK 5, LUOKKATULOKSET
RSJM
POHJANMAA-RALLI RY
Kuusenmäki Shell Lapua Tamppari
 
Luokka 7, LK 7, RSJM 1 - V1600, Lähti:4
EK5, 10.76km, nopein: 94.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1104Korvola Mika6:48,0
2102Hämäläinen Kalle6:57,49,4
3101Jokela Lauri6:58,410,4
4103Martiskainen Ismo7:12,724,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Korvola Mika38:23,4
2101Jokela Lauri38:48,3 24,9
3102Hämäläinen Kalle40:00,4 1:37,0
4103Martiskainen Ismo40:21,1 1:57,7

 
Luokka 8, LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK5, 10.76km, nopein: 95.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus6:44,3
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Latvanen Markus37:02,7

 
Luokka 9, LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) Ryhmä F enintään 1600 cc FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:6
EK5, 10.76km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1110Saari Tomi6:15,7
2106Männikkö Juhani6:18,73,0
3108Myllymäki Eetu6:31,916,2
4109Pihlajamäki Miro6:46,630,9
5111Torsti Tapio7:00,945,2
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Männikkö Juhani35:38,2
2108Myllymäki Eetu36:26,9 48,7
3110Saari Tomi36:42,2 1:04,0
4109Pihlajamäki Miro38:31,3 2:53,1
5111Torsti Tapio38:38,1 2:59,9


Keskeyttäneet: 107, Kärki Topi, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 10, LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T, Lähti:12
EK5, 10.76km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
190Pellinen Tero6:19,4
294Karjalainen Ville6:23,13,7
393Valkonen Matias6:23,44,0
491Kaakinen Jere6:26,77,3
589Taivalantti Henri6:28,99,5
697Pölönen Pekka6:59,940,5
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
193Valkonen Matias35:40,3
290Pellinen Tero35:59,4*19,1
391Kaakinen Jere36:21,0 40,7
494Karjalainen Ville36:39,3 59,0
597Pölönen Pekka38:13,9 2:33,6
689Taivalantti Henri39:47,0*4:06,7


Keskeyttäneet: 92, Yli-Rantala Teemu, 1A, Tekninen vika  -   95, Ketomäki Esa, 5A, Moottori  -   96, Mäkynen Jaakko, 2B, Moottori  -   98, Rintamäki Antti, 5B, Vetoakseli  -   99, Uusineva Ville, 3C, Tekninen vika  -   100, Väli-Torala Tuomo, 3B, Moottori
*AT-pisteet: 90, Pellinen Tero, 3H, Ennakko, 1:00,0  -   89, Taivalantti Henri, 3C, Myöhä, 2:20,0  -   89, Taivalantti Henri, 3H, Ennakko, 1:00,0