04.09.2021 Isokyrö RATI Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (11)  AT-pisteet (3)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Isokyrö RATI Ralli
04.09.2021
EK 1, LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
Pohjanyrön UA
Jauri
 
Luokka 10, V1600, enintään 1600cm3, Lähti:5
EK1, 5.56km, nopein: 96.7km/h
SijNroNimiTulosEro
129Luoma Juhani3:27,0
228Korvola Mika3:27,30,3
330Hautamäki Jussi3:28,61,6
431Ahoketo Lauri3:34,97,9
532Lindström Juha3:46,319,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Luoma Juhani3:27,0
228Korvola Mika3:27,3 0,3
330Hautamäki Jussi3:28,6 1,6
431Ahoketo Lauri3:34,9 7,9
532Lindström Juha3:46,3 19,3

 
Luokka 11, FIA R1 ja Ryhmä N/A FIN R, enintään 1400cm3, Lähti:3
EK1, 5.56km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiTulosEro
135Latvanen Markus3:15,2
234Suomalainen Roope3:21,76,5
333Salomäki Jeremias3:40,225,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
135Latvanen Markus3:15,2
234Suomalainen Roope3:21,7 6,5
333Salomäki Jeremias3:40,2 25,0

 
Luokka 12, - N (2021 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) - FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot (VR4) kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luokituksin) R4 (VR4K, 1.1.2018 jälk, Lähti:0
 
Luokka 13, - R1 ja R2 (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Liite J art 260 2018 mukaiset autot - FIA Rally4, Liite J art 260 2021 mukaiset autot - FIA Rally5, Enintään 2000cm3, Lähti:0
 
Luokka 14, Ryhmä F / Fin-R, enintään 3050cm3/2550 cm3, Lähti:17
EK1, 5.56km, nopein: 109km/h
SijNroNimiTulosEro
136Tiilikka Jari-Matti3:03,7
238Prusti Janne3:09,65,9
341Ala-Varvi Aki3:16,512,8
451Winter Tero3:17,413,7
548Saari Petri3:18,514,8
650Haapoja Jarno3:18,815,1
744Valtaala Elina3:19,215,5
817Yli-Rantala Teemu3:20,516,8
940Hautaniemi Mika3:20,616,9
1047Kankaanpää Tomi3:21,117,4
1142Lejon Risto3:23,319,6
1243Tiilikka Sanna-Kaisa3:23,820,1
1339Hirvijärvi Lasse3:24,320,6
1449Suokko Joni3:24,721,0
1546Alalantela Jukka3:28,224,5
1652Viitaluoma Kimmo3:44,741,0
1737Vilmilä Antti6:59,93:56,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Tiilikka Jari-Matti3:03,7
238Prusti Janne3:09,6 5,9
341Ala-Varvi Aki3:16,5 12,8
451Winter Tero3:17,4 13,7
548Saari Petri3:18,5 14,8
650Haapoja Jarno3:18,8 15,1
744Valtaala Elina3:19,2 15,5
817Yli-Rantala Teemu3:20,5 16,8
940Hautaniemi Mika3:20,6 16,9
1047Kankaanpää Tomi3:21,1 17,4
1142Lejon Risto3:23,3 19,6
1243Tiilikka Sanna-Kaisa3:23,8 20,1
1339Hirvijärvi Lasse3:24,3 20,6
1449Suokko Joni3:24,7 21,0
1546Alalantela Jukka3:28,2 24,5
1652Viitaluoma Kimmo3:44,7 41,0
1737Vilmilä Antti6:59,9 3:56,2

 
Luokka 15, Nuoret V1600, enintään 1600cm3, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic kaikki ikäkaudet, enintään 1300cm3, Lähti:1
EK1, 5.56km, nopein: 81.4km/h
SijNroNimiTulosEro
153Salokaski Sauli4:06,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
153Salokaski Sauli4:06,0

 
Luokka 17, Historic kaikki ikäkaudet, enintään 1600cm3, Lähti:1
EK1, 5.56km, nopein: 91.4km/h
SijNroNimiTulosEro
154Männistö Pasi3:39,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Männistö Pasi3:39,0

 
Luokka 18, Historic kaikki ikäkaudet, yli 1600cm3, Lähti:4
EK1, 5.56km, nopein: 96km/h
SijNroNimiTulosEro
155Ilvola Tommi3:28,5
256Karjala Jussi-Pekka3:41,713,2
358Koski Lasse3:47,318,8
457Perttu Jari4:13,044,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Ilvola Tommi3:28,5
256Karjala Jussi-Pekka3:41,7 13,2
358Koski Lasse3:47,3 18,8
457Perttu Jari4:13,0 44,5