04.09.2021 Isokyrö RATI Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (11)  AT-pisteet (3)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 Maali> Yleiskilpailun tulos
Isokyrö RATI Ralli
04.09.2021
EK 4, LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
Pohjanyrön UA
Hälvä
 
Luokka 10, V1600, enintään 1600cm3, Lähti:5
EK4, 6km, nopein: 113.7km/h
SijNroNimiTulosEro
128Korvola Mika3:10,0
231Ahoketo Lauri3:19,89,8
330Hautamäki Jussi3:22,812,8
432Lindström Juha3:30,920,9
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Korvola Mika20:22,9
231Ahoketo Lauri21:31,4 1:08,5
330Hautamäki Jussi21:53,2 1:30,3
432Lindström Juha22:45,5 2:22,6


Keskeyttäneet: 29, Luoma Juhani, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 11, FIA R1 ja Ryhmä N/A FIN R, enintään 1400cm3, Lähti:3
EK4, 6km, nopein: 121.6km/h
SijNroNimiTulosEro
135Latvanen Markus2:57,7
234Suomalainen Roope3:01,74,0
333Salomäki Jeremias3:17,019,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
135Latvanen Markus19:38,2
234Suomalainen Roope20:03,1 24,9
333Salomäki Jeremias21:12,1 1:33,9

 
Luokka 12, - N (2021 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) - FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot (VR4) kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luokituksin) R4 (VR4K, 1.1.2018 jälk, Lähti:0
 
Luokka 13, - R1 ja R2 (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Liite J art 260 2018 mukaiset autot - FIA Rally4, Liite J art 260 2021 mukaiset autot - FIA Rally5, Enintään 2000cm3, Lähti:0
 
Luokka 14, Ryhmä F / Fin-R, enintään 3050cm3/2550 cm3, Lähti:17
EK4, 6km, nopein: 129.1km/h
SijNroNimiTulosEro
136Tiilikka Jari-Matti2:47,3
241Ala-Varvi Aki2:58,611,3
317Yli-Rantala Teemu3:00,713,4
447Kankaanpää Tomi3:01,113,8
549Suokko Joni3:02,214,9
643Tiilikka Sanna-Kaisa3:03,316,0
742Lejon Risto3:03,616,3
848Saari Petri3:04,016,7
939Hirvijärvi Lasse3:05,318,0
1040Hautaniemi Mika3:06,319,0
1144Valtaala Elina3:08,621,3
1252Viitaluoma Kimmo3:21,734,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Tiilikka Jari-Matti18:20,8
217Yli-Rantala Teemu19:47,4 1:26,6
341Ala-Varvi Aki19:47,9 1:27,1
448Saari Petri19:51,8 1:31,0
547Kankaanpää Tomi19:55,5 1:34,7
640Hautaniemi Mika20:04,9 1:44,1
742Lejon Risto20:08,3 1:47,5
849Suokko Joni20:08,7 1:47,9
943Tiilikka Sanna-Kaisa20:18,4 1:57,6
1044Valtaala Elina20:26,8 2:06,0
1139Hirvijärvi Lasse20:31,3*2:10,5
1252Viitaluoma Kimmo22:26,6 4:05,8


Keskeyttäneet: 37, Vilmilä Antti, 3A, Tekninen syy  -   38, Prusti Janne, 3B, Tekninen syy  -   46, Alalantela Jukka, 2A, Tekninen syy  -   50, Haapoja Jarno, 2A, Voimansiirto  -   51, Winter Tero, 2B, Tekninen syy
*AT-pisteet: 39, Hirvijärvi Lasse, 4L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 15, Nuoret V1600, enintään 1600cm3, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic kaikki ikäkaudet, enintään 1300cm3, Lähti:1
EK4, 6km, nopein: 92.5km/h
SijNroNimiTulosEro
153Salokaski Sauli3:53,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
153Salokaski Sauli24:29,6

 
Luokka 17, Historic kaikki ikäkaudet, enintään 1600cm3, Lähti:1
EK4, 6km, nopein: 110.7km/h
SijNroNimiTulosEro
154Männistö Pasi3:15,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Männistö Pasi21:30,5

 
Luokka 18, Historic kaikki ikäkaudet, yli 1600cm3, Lähti:4
EK4, 6km, nopein: 110.3km/h
SijNroNimiTulosEro
155Ilvola Tommi3:15,9
256Karjala Jussi-Pekka3:24,48,5
358Koski Lasse3:24,88,9
457Perttu Jari3:40,524,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Ilvola Tommi21:08,3
256Karjala Jussi-Pekka22:32,0 1:23,7
358Koski Lasse22:41,5 1:33,2
457Perttu Jari24:50,1 3:41,8